Φροντίδα Tώρα αρχίζουν τα γλέντια (ηρθε το κλουβι απο Γαλλια)

Φοβερο το κλουβι. Μπραβο σου.. Καλους απογονους να χεις. Το κουτι απο τα corn flakes το χεις για υλικο φωλιας μεσα;

Αν ναι βγαλε το γιατι εχει μελανι το οποιο ειναι τοξικο για τα πουλια. Στην θεση του βαλε αχυρα για κουνελια μερικα χλωρα και ξερα κλαδια και φλοιο απο φοινικα αμα βρεις. Μπαινουν καθολου μεσα στην φωλια;
 
Φανταστικο κλουβι! Μπραβο σου
Πιστευω ειναι λιγο νωρις για φωλια! Αστα λιγο να συνηθισουν μερικες μερες και βλεπεις... Να ζεστανει και λιγο ο καιρος...
 
ακομα επεξεργαζονται τον χωρο μπορω να πω οτι την φωλια μαλλον δεν την εχουν προσεξει ακομα, συνεχεια κραζουν;p :D
 
Καλησπερα και να σου ζησουν τα μωρακια σου. Γνομη μου ειναι να βελεισ την φολια απο την αριστερη πορτα αφτη που ειναι ψηλα, και εαν μπορεισ κοψε κλαδια απο φινικα πλιντα καλα και καλιψε την φολια για να νιοσουν μεγαλιτερη ασφαλια. τα φιλα του φινικα θα τα χρησιμοποιισουν και σαν ηλικο φολιας. σου ευχομε καλη επυτιχεια!1
 
Νικη καταπληκτικο το νεο σου κλουβι! Επειδη ρωτας για την φωλια, η γνωμη μου ειναι πως αν θελεις να ζευγαρωσουν καλο θα ηταν να αφαιρεσεις προσωρινα τα οποια παιχνιδια απο το κλουβι για να συγκεντρωθουν στην αναπαραγωγη.
 
Υπεροχο κλουβι! Καλοριζικο, ευχομαι το ζευγαρακι σου να το γεμισει με υγιη μωρα!:D
 
Νικη ειναι υπεροχο το κλουβι! Σιγουρα ειναι τρισευτυχισμενα με τοσο διαθεσιμο χωρο! :D

Νομιζω πως η φωλια ειναι καλα εκει. Εξαλλου τα ειδα στις φωτο να χρησιμοποιουν αρκετα εκεινη την πλευρα του κλουβιου. :)
 
πειραζει που ειμαι μαζι τους στο δωματιο; Μπηκε ο αρσενικος στην φωλια ετσι για περιηγηση 3 μερες ειναι τωρα στο καινουργιο κλουβι, λες να με ντρεπονται; ι απλα να θελουν χρονο συνηθειας με το κλουβι και μετα να ξεκινησουν με την φωλια;
 
πειραζει που ειμαι μαζι τους στο δωματιο; Μπηκε ο αρσενικος στην φωλια ετσι για περιηγηση 3 μερες ειναι τωρα στο καινουργιο κλουβι, λες να με ντρεπονται; ι απλα να θελουν χρονο συνηθειας με το κλουβι και μετα να ξεκινησουν με την φωλια;

Δεν πειραζει καθολου! Εξαλλου πως θα τα χαιρεσαι αν δεν τα βλεπεις συνεχεια; . 😀 Ειναι επισης πολυ καλυτερα να συνηθιζουν στην παρουσια σου στο χωρο πριν αποκτησουν αυγα ωστε μετα να μην ενοχλουνται οταν τα πλησιαζεις πολυ. Απλα ειναι καλο να κοιμουνται με ησυχια το βραδυ!
 
κοιμουνται μια χαρα;p ποσες ωρες υπνου χρειαζονται καθε βραδυ γενικα;
 
η φωλια ειναι μια χαρα αρκει να ειναι ευρυχωρη. Περιμενω νεα απο τους απογονους σου...
 
Niki καλό το κλουβί κι ευχαριστούμε για το link. Επειδή δεν ξερω γαλλικά μήπως μπορείς να μου πεις που είναι κατασκευασμένο το κλουβί; Είναι σιδερένιο και βαμμένο με μπογιά που φαίνεται σαν σφυρήλατη; Προσπαθώ εδώ και πολλους μήνες να βρω κλουβί αρκετά μεγάλο για τον macaw μου. Βρίσκω όμως (σ΄αυτές τις τιμές) μόνο κινέζικα (σκουριάζουν πολύ έυκολα). Δυστυχώς λόγω του μεγέθους του παπαγάλου μου χρειάζεται πλύσιμο ολόκληρο το κλουβί με λάστιχο κάθε βδομάδα.
 
μπορεις να μπεις στο αγγλικο site αλλα μονο απο γαλλια φερνουν ελλαδα και ειναι απο ατσαλι

BESTPETCAGES UK, Bird Cages, Parrot and bird toys, cage covers, parrot playstands, dog and catcages, cattree's.
 
Τώρα τι να πω; Ότι και να πω είναι λίγο! Με αποστόμωσες πραγματικά! Καλά ότι η κλουβάαααρα είναι τέλεια, εννοείται. Αυτό που θέλω να πω είναι εύγε διότι λίγοι θα αφιέρωναν τόσο πολύ χώρο για μικρά παπαγαλάκια!


Άντε καλορίζικη και να τη χαρούν σου εύχομαι, πράγμα σίγουρο... 😀
 
Back
Top