Γενικά To λουτίνο κοκατίλ μου

@dimitris777 Καλως ηρθες στην παρεα μας! Να χαιρεσαι το ομορφο σου κοκατιλακι! Τι να πρωτοπω...για την ομορφια, για το τσουλουφι, για το ναζι;ειδικα στην τελευταια φωτογραφια που γερνει το κεφαλακι...ειναι μια τρελα 😍 και ολες οι φωτογραφιες με ποζα τι να λεμε τωρα...και εκεινο να ξερεις οτι σε αγαπαει πολυ! Εχεις βγαλει ονοματακι;να ξερεις εδω κανουμε και βαφτισια 😁οταν θα μπορεσεις να μας βαλεις και αλλες φωτογραφιες μην νομιζεις οτι τελειωσες με 3 φωτογραφιες 😜! Και παλι καλως ηρθες και να χαιρεσαι το γλυκο σου και ομορφο κοκατιλακι!
 
@Elli Γεία σου Έλλη σε ευχαριστώ για όλα τα καλά σου λόγια, πράγματι είναι όπως τα λες... Όνομα όχι ακόμα, δεν είμαι σίγουρος εάν είναι αρσενικό η θηλυκό. Αλλά σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει πρέπει να είναι θηλυκό διότι είναι πάρα πολύ ήσυχο και δεν κελαηδάει κάνει μόνο ήχους κλαψιάρικους και τον ήχο του καλέσματος.
 
@dimitris777 Καλημερα!Οποτε θα περιμενουμε να δειξει αν ειναι αγορι ή κοριτσι και θα κανουμε μετα τα βαφτισια 😁 και παλι να το χαιρεσαι
Πιστεύω να το καταλάβω σύντομα 😂 ευχαριστώ Έλλη!
 
@dimitris777 Καλημερα!Οποτε θα περιμενουμε να δειξει αν ειναι αγορι ή κοριτσι και θα κανουμε μετα τα βαφτισια 😁 και παλι να το χαιρεσαι
Έλλη έχω την εντύπωση ότι πρέπει να τη δώσω ένα όνομα διότι βλέπω η σχέση μας εξελίσσεται αργά μεν αλλά σταθερά. Μερικές φορές τρώει όταν την προσφέρω κεχρί από το χέρι μου και καμιά φορά την χαϊδεύω στο ράμφος η στο κεφαλάκι. (ακούω βέβαια και κάνα χιχιχι 🐍 😀) Σήμερα το πρωί που ήμουν σε άλλο δωμάτιο έβγαζε ήχους κλαψιάρικους αλλά όταν εμφανιζόμουν σταματούσε. Οπότε θα ήθελα την βοήθεια για ένα όνοματάκι γιατί σε αυτό το κομμάτι είμαι πολύ μάπας 🥴
 
@dimitris777 Καλησπερα!ψηλα και καμαρωτα στην φωτογραφια 😍πρεπει λοιπον να της βρουμε καποιο ονομα...προτεινω τα εξης:Δουκισσα,Λολιτα,Μπουμπου,Μελιτα,Λουλου...περιμενε να προτεινουν και τα αλλα παιδια ονοματα και μετα θα επιλεξεις οποιο ονομα σου αρεσει εσενα πιο πολυ
 
Μήπως τελικά είναι σε οίστρο όπως σου είχαν πει τα παιδιά;🙂
Το βράδυ έχουν οίστρο δεν θα έπρεπε να το κάνει και κάποια άλλη ώρα της ημέρας; άλλαξα και μπριζα το λαμπάκι στο δωμάτιο χθες και παρατήρησα δεν είχε κάνει κουτσουλιές ολο το βράδυ αλλά όταν άνοιξα τα παντζούρια και είδε το φως της ημέρας εκανε μια μεγάλη 🤔
 
Συμφωνώ με το Δούκισσα!
Και εγώ συμφωνώ με το "Δούκισσα", αλλά και το "Μελίτα" θα της πήγαινε πολύ!

Όντως, και εγώ το θεωρώ παράξενο να κάθετε μέσα στην ταΐστρα, ίσως να είναι σε οίστρο όπως είπε και η Μαρία.
Οι κοκατιλομπαμπάδες και οι κοκατιλομαμάδες ας μας δώσουν τα φώτα τους.
 
...χθες και παρατήρησα δεν είχε κάνει κουτσουλιές ολο το βράδυ αλλά όταν άνοιξα τα παντζούρια και είδε το φως της ημέρας εκανε μια μεγάλη 🤔

Η συνέχεια σε αυτόν τον προβληματισμό έχει μεταφερθεί σε ξεχωριστό θέμα. https://community.petbirds.gr/threads/Είναι-φυσιολογικές-οι-μεγάλες-πρωινές-κουτσουλιές.39756/

Δημήτρη, στη συνέχεια θα σε παρακαλούσα να ανοίγεις ξεχωριστά νέα θέματα για ότι σε απασχολεί να συζητάμε ώστε να μην γίνονται όλα ένας αχταρμάς στο θέμα που άνοιξες στα νέα μέλη για το καλωσόρισμα. 🙂
 
Να το χαίρεστε! Τέλεια φάτσα πολύ και ωραία χρώματα!
Καλό είναι να διαλέξετε ενα όνομα άμεσα (ας είναι και unisex ) που θα το κρατήσετε, γιατί το μαθαίνουν και ταυτίζονται με αυτό.
 
Back
Top