Γενικά To μωρο μου (caique)

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Ηρθε επιτελους η μερα που πηρα το μωρο μου!
Οταν πηρα την αποφαση να παρω ενα αλλο μετα το Γιουτζι, επικοινωνησα με τον Κυριακο. Μου ειχε προτεινει διαφορα ειδη, αναμεσα τους και το blue crown conure... Εκατσα και διαβασα διαφορα αρθρα για οσα μου ειπε και ετσι κατεληξα στο... caique μου!:D
Αυτος ειναι ο/η Bugs-Picachu, ειναι περιπου 2μιση μηνων και ειναι γλυκητατος! Απο την πρωτη στιγμη που με ειδε αρχισε να μου κανει φωνουλες. Του αρεσει να το χαϊδευω στο κεφαλακι και ειναι πολυ πολυ περιεργος! Εχει επεξεργαστει ο,τι παιχνιδι του εχω βαλει στο κλουβακι του αλλα ειναι ακομα λιγο, ατζαμης!
Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη και χαρουμενη!:D
 

Συνημμένα

  • caique.webp
    caique.webp
    34,7 KB · Προβολές: 198
  • caique2.webp
    caique2.webp
    40,1 KB · Προβολές: 193
  • caique3.webp
    caique3.webp
    42,2 KB · Προβολές: 197
Ιωάννα μου να σου ζησει! Νομιζω οτι εισαι η μοναδική στο φόρουμ που εχει αυτο το αξιαγαπητο και παιχνιδιαρικο είδος! Θα περιμενουμε να μας ενημερωνεις για την συμβίωση σου με το γλυκύτατο φιλαράκι σου!
 
NA ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ! ΓΙΟΥΠΙ! Χαρηκα πολυ... υστερα απο την αδικη στεναχωρια που περασες... Πιστευω ο καινουργιος (κουκλος) φιλος να σου δωσει απειρες στιγμες χαρας! Μπραβο πολυ καλη επιλογη ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ μην το ματιασουμε!
 
:Big Grin:Ειναι γλυκυτατο αυτο το μωρο, να'ναι παντα γερο και τον χαιρεσαι για πολλα χρονια Ιωαννα!
(Ευχομαι ολα να πανε καλα και μονο καλα αυτη την φορα).
 
Σας ευχαριστω πολυ!
Ειναι εξω μαζι μου και παιζει τωρα...ηταν φιλικοτατο απο την αρχη!
 
Πω πω τι μωρο πανεμορφο! Να σου ζησει!
Και περιμενουμε βιντεο οταν αρχισει κ ...χοροπηδαει, οπως μονο τα caique ξερουν!
 
να το χαιρεσαι το μικρουλη σου! Ηδη στις φωτογραφιες βλεπεις τι ναζι εχει και την ομορφια του! Ειναι φατσουλα!
 
Και αλλες φωτογραφιες!:D
 

Συνημμένα

  • moro3.webp
    moro3.webp
    34 KB · Προβολές: 160
  • moro2.webp
    moro2.webp
    45 KB · Προβολές: 134
  • moro1.webp
    moro1.webp
    41,3 KB · Προβολές: 157
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
αχου μια ομορφη φατσουλα! Και κατι ματακια μεσα στην περιεργεια! Να το χαιρεσαι!
 
ειδες που το μαντεψα!

ειναι καταπληκτικο! Υπεροχο! Να το χαιρεσε και να ζησετε πολλα χρονια μαζι ευτιχισμενοι και οι δυο!
 
Πολύ ωραίο caique. Έχε υπ όψι σου πως τα caique είναι λίγο ατακτούληδες παπαγάλοι κ θέλουν σωστό taining από τώρα για να συνθέσουν ενα χαρακτήρα που θα σου επιτρέπει να το πιάνεις αφοβα στο μέλλον κ γενικά να ζει αρμονικά με τους ανθρώπους...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
Πολύ ωραίο caique. Έχε υπ όψι σου πως τα caique είναι λίγο ατακτούληδες παπαγάλοι κ θέλουν σωστό taining από τώρα για να συνθέσουν ενα χαρακτήρα που θα σου επιτρέπει να το πιάνεις αφοβα στο μέλλον κ γενικά να ζει αρμονικά με τους ανθρώπους...
... λες να μου βγει διαολακος;!
Δηλ τι μου προτεινεις για εκπαιδευση; Πως να του φερθω;
Τον βλεπω οτι δεν ξεκολλαει ευκολα απο πανω μου και ειναι χαδιαρης...
 
Ιωάννα μου να σου ζήσει... είναι πανέμορφος, χαίρομαι πολύ για σενα! :D:)
 
... λες να μου βγει διαολακος;!
Δηλ τι μου προτεινεις για εκπαιδευση; Πως να του φερθω;
Τον βλεπω οτι δεν ξεκολλαει ευκολα απο πανω μου και ειναι χαδιαρης...
ψάξε για positive reinforcement trainning for parrots
 
Επιτελους. Γιατι με ειχε φαει η περιεργεια να δω τι ειναι...
Πανεμορφος ειναι Ιωαννα...
Να τον χαιρεσαι...
 
Να σου ζησει Ιωαννα το μωρο!
Ειναι πανεμορφο! 🙂
 
Back
Top