Ασθένειες To budgie μου έχει ένα γυρισμένο φτερό στη φτερούγα

Elenakouka

PB New Member
Εγγραφή
14 Μαρ 2019
Μηνύματα
2
Το budgie μου έχει εδώ και μέρες που βγάζει πουπουλα μόνο του χωρίς θέμα κανονικά.
Τις τελευταίες 3 μερες έχει ένα στο δεξί φτερό σαν γυρισμένο φαίνεται μπορεί και όχι... Προσπάθησα να το τραβήξω μόνη μου με το χέρι μου (χωρίς να ξέρω τι να κάνω πανω στον πανικο μου) γιατί φαίνεται σχεδόν πεσμένο αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει και το budgie μου να γυρίσει να με τσιμπήσει άσχημα
Από τις αντιδράσεις του τις τελευταίες μέρες φαίνεται ότι πονάει και βασανίζεται..

Please help me!
 
Καλησπέρα! Αν σου είναι εύκολο αύριο το πρωί να ανεβάσεις μια φωτογραφία του που να είναι εμφανές και ορατό το πρόβλημα. Ενδέχεται να περνάει και πτεροροια αλλά δεν είναι και σίγουρο. Ξέρεις την ηλικία του; Τι φύλο είναι; Τι διατροφή του παρέχεις;
 
Είναι θηλυκό και τρώει παπαγαλίνο και κεχρί
ηλικία δεν γνωρίζω γιατί ουσιαστικά πριν 3 μήνες το υιοθετήσαμε από φιλικό μου ζευγάρι
[automerge]1552598367[/automerge]
Και ουτε το ζευγάρι γνωρίζει γιατί το βρήκαν το καλοκαίρι που μας πέρασε αλλά φαίνεται αρκετά νέο και καθόλου βασανισμενο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εμένα ο Λίνο είχε ένα τέτοιο φτερό αλλά δεν τον πονούσε και ήταν μεγαλύτερο απ'τα άλλα (ήταν ξεπουπουλιασμένος ο καημενούλης όταν τον πήραμε) οπότε το κόψαμε κι δυο άλλα τέτοια έπεσαν μόνα, αλλά ενώ πονάει, δεν ξέρω...
Δεν θέλω να ανησυχήσω κανέναν αλλά πολλές φορές σπάνε τα φτερά σε αγγείο και τότε πρέπει να βγουν προσεκτικά, συνήθως με τσιμπιδάκι...
 
Back
Top