Γενικά To budgie μου ο Κίτσος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης niva2gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Έφτασε και η Μπουκίτσα!

Σήμερα μου έστειλαν και τη Μπουμπουκίτσα (ή απλώς Κίτσα αν θέλετε)! Είναι ένα γλυκύτατο, πανέμορφο πλάσμα! Βασικά οι φωτογραφίες την αδικούν. Γενικώς είναι πολύ ήρεμη και φαίνεται οτι θα ημερέψει κι άλλο. Ήδη κάθεται στο δάχτυλό μου, μόνο μέσα στο κλουβί όμως! Προς το παρόν την έχω σε ένα προσωρινό κλουβάκι, αλλά όχι σε καραντίνα, καθώς ούτως ή άλλως ζούσε για αρκετούς μήνες μόνη της σε σπίτι. Όταν τελειώσει η καραντίνα του Κίτσου, την άλλη Παρασκευή, και εφόσον διαπιστωθεί οτι είναι υγιείς, θα τα βάλω μαζί στο κλουβί του Κίτσου.

Τώρα η Κίτσα είναι στο ίδιο δωμάτιο με την Κίμπα. Απο την πρώτη στιγμή άρχισαν το ψιλό κουβεντολόι απο τα κλουβιά τους, και φυσικά όταν η Κίμπα βγήκε έξω δεν έχασε την ευκαιρία να πάει επίσκεψη!
 

Συνημμένα

  • 12-06-09_2013.webp
    12-06-09_2013.webp
    43,7 KB · Προβολές: 63
  • 12-06-09_2014.webp
    12-06-09_2014.webp
    37,2 KB · Προβολές: 68
  • 12-06-09_2015.webp
    12-06-09_2015.webp
    40,9 KB · Προβολές: 69
Ειναι πολυ ομορφη και νομιζω στα ντουζενια της:D

Μαρια νομιζω οτι αμα τραβηξεις τις φωτογραφιες με φλας θα βγουν πουλ καλυτερες και θα αναδειξουν την Κιτσα.
 
Ναί, ξέρω τί εννοείς! Σήμερα μάλιστα νομίζω οτι την έπεφτε στον οδηγό που μας έφερνε σπίτι το μεσημέρι! Είχε κορδωθεί και είχε σηκώσει τα φτεράκια της σε σχήμα καρδιάς! Πάντως δεν έχω φωτογραφική μηχανή. Οι φωτογραφίες είναι απο κινητό. Πάντως θα προσπαθήσω αύριο να βγάλω καλύτερες. Το βιντεάκι με την Κίμπα το είδες;
 
Εννοεις αυτο στο λινκ?Αν ναι το ειδα.

Στην αρχη φαινοταν σαν γαλαζιο απλο μπατζι αλλα εχει και πολυ ασπρο στο κεφαλι της. Νομιζω οτι θα ριξει αμεσως τον Κιτσο.
 
Δεν είναι κλασική μπλε. Είναι τυρκουάζ, με άσπρο κεφάλι και λαιμό, με μαύρες ρίγες, και άσπρα ματάκια. Και εγώ νομίζω οτι θα τον φάει η λυσσάρα τον Κιτσάκο!
 
Πολυ κουκλαρα η κοπελια μας ε; Αστερι...

Θα παθει πλακα ο Κιτσος...χιχιχιχιχ
 
καλως την δεχτηκες!
ειναι μια γλυκα
οσο για την κιμπα [στη φωτο 3], ειναι απιθανη η ποζα της πανω στο νεοφερμενο κοριτσακι, στο κλουβι
ολο περιεργεια χ:Big Grin:αχ:Big Grin:α:Big Grin:
 
Ευχαριστούμε κουμπάρα! Πάντως εδώ η Κίτσα βρήκε έναν καινούριο εαυτό. στο παλιό της σπίτι ήταν μαζεμένη. Εδώ φαίνεται να γίνεται κοινωνική και κουτσομπόλα. Φαίνεται οτι στο πρόσωπο της Κίμπα βρήκε φιλενάδα.
 
Να μαι κι εγώ...η πρώην "μαμά" της Μπουμπουκίτσας,
μέσα στην ατυχία της, τελικά στάθηκε τυχερή η παπαγαλίνα! Χαίρομαι που τη βρίσκετε όμορφη και που η Μαρία θα της χαρίζει στοργή, ήταν η ιδανική επιλογή! Σχετικά με τον Κιτσάρα κι εγώ πολύ φοβάμαι πως θα γίνουν σόδομα και γόμορα, ε θα τους εμπνέι και το παιχνιδιάρικο κλουβάκι, 😀! Μαρία, τα νυχάκια της να προσέξεις λίγο, ως γνήσιο θηλυκό καμια φορά της μακραίνουν πολύ...
 
Καλώστην Εύη! Μην ανησυχείς για τα νύχια της! Έχω πολλά βερνίκια. Θα της τα βάφω όσες φορές θέλει. :D
 
Καλώστην Εύη! Μην ανησυχείς για τα νύχια της! Έχω πολλά βερνίκια. Θα της τα βάφω όσες φορές θέλει. :D

Σε χρώμα "Σάπιο μήλο" να της τα βάφεις, σαν τη μυτούλα της! Θα τη βλέπει ο Κίτσος και παρ τον κάτω Ξ:)
 
Κουκλιτσα η Μπουμπουκιτσα! Να την χαιρεσαι Μαρακι. Η μικρη περιεργη και κουτσομπολα Κιμπα δεν εχασε ευκαιρια! 😀...
 
Σήμερα μου έστειλαν και τη Μπουμπουκίτσα (ή απλώς Κίτσα αν θέλετε)! Είναι ένα γλυκύτατο, πανέμορφο πλάσμα! Βασικά οι φωτογραφίες την αδικούν.

Θα με σκοτόσεις εσύ! 🙂
τι κίτσα; Κιτσένια θες να πείς έτσει είχαμαι ονομάσει τιν γυνέκα του κίτσου και είχαν κάνει και αυγά αλλά έσπασαν
 
Ειναι πολυ ομορφη! Τα μπλε ειναι η αδυναμια μου!
Καλως τη δεχτηκες! 🙂
 
μπραβο και για την κιτσα! Ειναι μια κουκλα και αυτη! Καλους απογονους.. Μονο σε αλλο δωματιο απο την εγγονη μην μου το πονυρεψετε μωρο παιδι...
 
Και πού να την έβλεπες απο κοντά Ανατολή! Είναι πιο όμορφη απο ότι φαίνεται εδώ.
Άγγελε, πολύ περισσότερο φοβάμαι μην χαλάσει η Κίμπα την Μπουμπού, και όχι το αντίθετο. Αν και υποψιάζομαι οτι έτσι όπως το πάνε θα τα φτιάξουν μεταξύ τους πριν τελειώσει η καραντίνα του Κίτσου!
 
Ωχ ξαναείδα το βίντεο! Ααα πολύ θάρρος έχει πάρει η μικρή. Είπαμε όμορφη, όμορφη αλλά..10 δεύτερα πριν το τέλος μου φαίνεται σα να πάει να τσιμπήσει την Κίμπα! Ή είναι νάζια;

Λέτε να τα φτιάξουνε; Όχι πάλι να μπλέξει με θηλυκό η Μπουμπού!
 
Back
Top