Αναπαραγωγή To xάλι μιας μπανιέρας, που έγινε φωλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Paianas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
η πιο ωραία φωλιά! τα μικρά θα μάθουνε και μπάνιο!
 
Θα την χαλάσω.. Δεν μπορεί να βγουν πουλιά από τέτοιο κατασκεύασμα.
 
Λίγο υλικό από πίσω χρειάζεται νομίζω. Δεν έχεις πλαίσιο τετράγωνο να την χώσεις μέσα; Αυτά τα καγκελωτά;
 
Έχω Μαρία.. Απλά είναι ρηχή...Ακόμα και να τα βγάλει, θα πέσουν σίγουρα από κει.
 
Κατάλαβα, τι να πω... εσύ ξέρεις καλύτερα :)
 
Της έβαλα φωλιά, πήρα τ'αυγά και τα έβαλα σε άλλη που έχει τρία.. Κι αν την φτιάξει και συνεχίσει την ωοτοκία θα της τα επιστρέψω... Έτσι μου'ρχεται να την βάλω στα κάρβουνα μαζί με τις μπριζόλες..
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
Καλα, άσε πρώτα να επωαστουν τα πουλάκια και μετά τα μεταφέρεις ή την αντικαθιστάς, πουλιά και διάταξη με νήμα και τη φοράς σε μια κανονική φωλιά στο ίδιο σημείο, γεμίζοντας ο ίδιος τα κενά.
 
Ρε Νίκο είπαμε να δούμε και κανα πουλί δικό σου...όχι την ξεφτισμένη κουρελού, αλλά νέος είσαι οπότε έχεις ελπίδες να μάθεις! Χρόνια πολλά και να χουμε υγεία!:D
 
Eυτυχώς που πρόλαβα και τα πήρα... Νευρίασε και έκανε τη νέα μαντάρα..


Πουλί μόνο κλαρωμένο Δημήτρη και αν... Πιστεύω στο μάτι...
Είχα βάλει κάποτε σε φόρουμ για ιθαγενή την 1η μου φωλιά με 4 καρδερινάκια.. Και την άλλη μέρα ήταν όλα ατάιστα και νεκρά.. Σίγουρα κάποιοι θα γελάσουν, γιατί το 2015 είναι μάλλον αστείο να πεις ότι φταίει αυτό, αλλά από τότε ( και από πολλά που έχω ακούσει) π.χ. τι ωραία κελαηδάει το καναρίνι σου.. Και το καναρίνι σε λίγο η να είναι νεκρό αναίτια η να μην ξανατραγουδάει, είπα φύλαγε τα ρούχα σου. Αφήνω τον ΑΒΑΤΟΝ να βάζει και για τους δυό μας...
 
, δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις πολύ για να με πείσεις... Είμαι παθών ουκ ολίγες φορές και όχι μόνο με πουλιά...
 
Eυτυχώς που πρόλαβα και τα πήρα... Νευρίασε και έκανε τη νέα μαντάρα..


Πουλί μόνο κλαρωμένο Δημήτρη και αν... Πιστεύω στο μάτι...
Είχα βάλει κάποτε σε φόρουμ για ιθαγενή την 1η μου φωλιά με 4 καρδερινάκια.. Και την άλλη μέρα ήταν όλα ατάιστα και νεκρά.. Σίγουρα κάποιοι θα γελάσουν, γιατί το 2015 είναι μάλλον αστείο να πεις ότι φταίει αυτό, αλλά από τότε ( και από πολλά που έχω ακούσει) π.χ. τι ωραία κελαηδάει το καναρίνι σου.. Και το καναρίνι σε λίγο η να είναι νεκρό αναίτια η να μην ξανατραγουδάει, είπα φύλαγε τα ρούχα σου. Αφήνω τον ΑΒΑΤΟΝ να βάζει και για τους δυό μας...
Να ποια είναι τα μαμόθρευτα...
Πέρα από τ' αστεία.. εύχομαι να επανέλθει η τάξη.
 
Και εγώ πιστεύω στο μάτι γιαυτό και έχω πάρει ματόχανδρο :)
 
Έλα να τον πειράξω λίγο πασχαλιάτικα 😛... Το πουλί αυτό βγήκε από τον jk ... Είναι δυνατόν να είναι νορμάλ; 🙄
 
Back
Top