Γενικά Torres (African Grey) video

Maria Pap.

PB Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.066
Πόλη
Αθήνα
Torres (African Grey) youtube
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
φοβερος εκει με το καλαμποκι ειναι ολα τα λεφτα
ναστε καλα και οι δυο σας
 
Καταπληκτικος ειναι Μαρια και πολυ παιχνιδιαρης! :D! Να τον χαιρεστε!

Μονο καλο ειναι τα στυλο και τα μολυβια να τα αποφευγετε διοτι το μελανι που περιεχουν ειναι τοξικο για τα πουλια! 😉 Κι ο δικος μου τα λατρευει (μαλλον επειδη δεν τον αφηνω να τα πιανει ) αλλα του τα παιρνω αμεσως αν τυχει και ξετρυπωσει καποιο και του δινω κατι αλλο να ασχοληθει.
 
Ευχαριστώ, είναι μόνο το έξω πλαστικό, βγάλαμε το σωληνάριο.
 
Πολυ ωραιος ο Torres!
Να τον χαιρεσται! 🙂
 
Torres (African Grey) video n.2

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Χαδάκια...

Υπεραγαπά τον ιδιοκτήτη του, γιό μου, είναι πολύ τρυφερός μαζί του, ζητά συνεχώς τα χάδια του, να βρίσκεται στον ώμο του, του λέει τα πιό απίθανα γλυκόλογα όταν είναι οι δυό τους, διαμαρτύρεται έντονα και παραπονιέται, όταν τον αποχωρίζεται. Μία φορά έβγαλε από το στόμα του την τροφή και του την έδινε, ευτυχώς είχαμε διαβάσει για την εξέμεση που κάνουν στο ταίρι και στα παιδιά τους και δεν... Τρόμαξε το παιδί! Δηλαδή τον λατρεύει. Χάδια δέχεται από το σύζυγό μου όταν θέλει αυτό, ενώ εμένα με χρησιμοποιεί για μεταφορικό μέσο, πάνω στο ξύλο (φωτογραφία άλμπουμ) κυρίως, ανεβαίνει στον ώμο μου και ζητά το νανούρισμα, κάτι σαν φιλιά που στέλνει στο youtube, του απαντώ μ'αυτά όταν τρίζει το ράμφος του και θέλει ευχαριστημένο να κοιμηθεί ~10΄- 15', ακόμα και όταν φοβάται, από συναγερμούς, κορναρίσματα, βροντές κ.ά., ηρεμεί, και μου είναι αρκετή αυτή η επικοινωνία μας! Βέβαια μιλά αλλά δεν καταλαβαίνουμε! Μπορώ να μιλώ ώρες, αλλά... Ευχαριστώ για την ώρα σας και συγνώμη!
 
Πολυ ομορφος ο Torres Μαρια, να τον χαιρεστε. Αυτο που γραφεις για την τροφη που εβγαλε απο το στομα του, το επιχειρει συνεχεια και η Σεβαχ οταν βαζω το χερι μου μεσα στο κλουβι της, και την χαιδευω. Βγαζει κατι μικρα γουργουρισματα, Μμμ οπως κανουν τα νεογεννητα κουταβιακαι κουνοντας τον λαιμο της προσπαθει να βγαλει τροφη να με ταισει. Ετσι εκδηλωνει την μεγαλη αγαπη της/
 
Μαράκι μου να τον χαίρεστε τον κούκλο σας! Πάντα γερός! Να ζείτε μαζί του και να ζει μαζί σας όμορφες στιγμές!
 
Φοβερός! Επίσης ο Μozart στο βιντεο είναι σούπερ.Αν μπορείς μόνο να βρείς κούρνιες φυσικές γιατι αυτές δεν κάνουν καλό στα πόδια του.Give Torres a kiss on behalf of me.K.
 
Eυχαριστώ, έχεις δίκιο αλλά δε μπορώ να βρω σε κανένα pet ούτε στο μεγάλο PetCity στο Μαρούσι. Όλοι λένε θα φέρουμε και ποτέ δε φέρνουνε. Μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω;
 
Κουκλος, καταπληκτικος, ασυναγωνιστος, πανεξυπνος... Να το χερεστε! Θελω και εγω! Μαρια αν ενδιαφερεσαι για το παραπανω ξυλο το εχει το Qyiko απο οτι θυμαμαι! Εχει πολλους μεγαλους παπαγαλους και εχει και τα συνεργα τους! Θα σου στυλω π. Μ για τα στοιχεια αν θελεις να παραγγιλεις!
 
Back
Top