Γενικά Torres (African Grey) video

Να τον χαίρεσαι Μαρία φοβερός και καλά να περνάτε..φέρτον Κύπρο να παίξει με τον Ντέμη χεχεχε! Και εμένα κάνει αυτά τα γουργουρίσματα!
 
Να τον χαίρεσαι Μαρία φοβερός και καλά να περνάτε..φέρτον Κύπρο να παίξει με τον Ντέμη χεχεχε! Και εμένα κάνει αυτά τα γουργουρίσματα!
Αλήθεια, αναρωτιέμαι πώς θα είναι αν συναντηθούν δύο ζακουδάκια ή περισσότερα! Σ'ευχαριστούμε για την πρόσκληση!
 
Μαρία

Σου έχω πει και άλλη φορά ότι είναι καταπληκτικός και πανέμορφος. Κοντεύω και εγώ να γίνω ζακομανής παρόλο που έχω αμαζονίου. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να πάρω ζακό αλλά φοβάμαι την αντίδραση του δικού μου. Ο Μήτσος είναι πολύ κτητικός όσον αφορά εμένα, ζηλεύει ακόμη και τον άντρα μου όταν με αγκαλιάζει (βέβαια τον αγαπάει και εκείνον και δεν του επιτίθεται). Έτσι λοιπόν φοβάμαι μην επιτεθεί στο καινούργιο πουλάκι ή μελαγχολήσει.
Βοηθήστε με βρε παιδιά, δεν ξέρω τι να κάνω.
 
Για την ώρα έχουμε ένα γλυκό πουλάκι, όποιο κι'αν είναι αυτό, μας αγαπά & το αγαπάμε, μας κάνει χαρούμενους, φροντίζουμε να το κάνουμε κι εμείς, έχουμε & την ευθύνη του, πόσα θα αναλάβουμε; Tι περιθώρια έχουμε, ελεύθερο χρόνο κλπ. Κι'εγώ θέλω κι'άλλα, και αγαπώ όλα που βλέπω εδώ μέσα! Τα καμαρώνω, πραγματικά ενδιαφέρομαι να είναι ευτυχισμένα κι'εμείς κοντά τους! Και παρηγοριέμαι!
 
τι κούκλος, ζωηρός, ναζιάρης και καταπληκτικός ακροβάτης ο Torrres! Να τον χαίρεστε! Είχε πολύ πλάκα με το στυλό! Φαίνεται μικρός σε ηλικία. Πόσο είναι; Έχω κι εγώ ένα Ζακό, είναι 5 ετών περίπου και το λένε Λαμπρή! Κάνει διάφορους ήχους, αλλά ακόμα να μιλήσει δεν μπορεί. Είναι πολύ χαδιάρα! 🙂
 
Σε ευχαριστώ, το Φεβρουάριο θα γίνει 1 έτους και δεν κάναμε ακόμα DNA! Πετάει η Λαμπρή ή έχεις κόψει τα φτερά της; Nα τη χαίρεσαι & να περνάτε όμορφα!
 
Η Λαμπρή είναι μια... Ξεχωριστή περίπτωση! Θα δημοσιεύσω την απίστευτη ιστορία της και θα τη δεις και σε 2-3 βιντεάκια! όμως δεν ξέρω που να τη δημοσιεύσω εκεί που έχω τον Πέτρο το Μέγα;:) DNA εννοείς για προσδιορισμό του φύλου;
 
Η Λαμπρή είναι μια... Ξεχωριστή περίπτωση! Θα δημοσιεύσω την απίστευτη ιστορία της και θα τη δεις και σε 2-3 βιντεάκια! όμως δεν ξέρω που να τη δημοσιεύσω εκεί που έχω τον Πέτρο το Μέγα;:) DNA εννοείς για προσδιορισμό του φύλου;
Σε παρακαλούμε να τη δούμε τη Λαμπρή στις Παρουσιάσεις Πουλιών! Περιμένουμε! Kαι την ιστορία της να γνωρίσουμε! (Ναι για το φύλο, το dna).
 
Μαρία να τον χαίρεσαι τον Torres σου.
Είναι φοβερός, δεν τα είχα δει τα βιντεάκια του. Εάν κρίνω από το ωραίο του πτέρωμα και την ζωντάνια που βγάζει με τις κινήσεις του πιστεύω ότι θα περνάει μαζί σας πολύ καλά.
Μα και τα βιντεάκια του είναι εκπληκτικά.
 
Hλιοβασίλεμα, ο Τorres κυττάζει έκπληκτος προς τη δύση κάποιες ηλιαχτίδες που φάνηκαν ξαφνικά πίσω από τα σύννεφα (ενώ δεν υπήρχε φως, όπως φαίνεται μέσα στο σπίτι). Οι υπόλοιπες όχι τόσο ποιητικές - καλλιτεχνικές, ενώ τρώμε κομμάτια απ'τα λαχανικά μας.
 

Συνημμένα

  • DSCF8823.webp
    DSCF8823.webp
    30 KB · Προβολές: 76
  • DSCF8831.webp
    DSCF8831.webp
    33,7 KB · Προβολές: 74
  • DSCF8833.webp
    DSCF8833.webp
    28,9 KB · Προβολές: 75
  • DSCF8835.webp
    DSCF8835.webp
    32,6 KB · Προβολές: 73
  • DSCF8844.webp
    DSCF8844.webp
    28,8 KB · Προβολές: 76
Μαρακι μου ειχε λειψει ο Torres σου. Εχει γινει κουκλος.Ανεση μπροστα στο φακο, ευτυχισμενος, ηρεμος. Τα ματακια του υποδηλωνουν τη χαρα και την ευτυχια του! Να τον χαιρεστε και να τον καμαρωνετε! Σε ευχαριστουμε για τις φωτογραφιες!
 
Μαρια μου ειδικα η πρωτη με το φως του ηλιου, ειναι για καδρο!
Για εμας βεβαια εσεις το εχετε ολοζωντανη την ζωγραφια σας 😉
Να ειναι παντα γερο το καλο μου...
 
Back
Top