Ασθένειες Xρωμα κουτσουλιων και σε γρηγορο διαστημα

Μιχάλη, υποθέτω ότι το μήνυμα σου είναι αντίλογος - απάντηση σε αυτά που αναφέρω στο προηγούμενο μήνυμα μου. Δεν μπορώ όμως να βρω κάποιον συσχετισμό. Σε αυτά που έχεις κάνει επικόλληση συμφωνώ καταρχήν και αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που θεωρώ ότι τα σκευάσματα προβιοτικών που κυκλοφορούν στο εμπόριο, ίσως να μην μπορούν να κάνουν κάτι περισσότερο στον οργανισμό από ότι μπορεί να κάνει μια κουταλιά αλεύρι.

Κατά τα άλλα, αν θέλεις σε παρακαλώ, κάνε προσωπική μετάφραση στα μηνύματα που παραθέτεις ως επιχειρήματα της άποψης σου γιατί, τουλάχιστον για μένα, είναι κάπως περίεργο να προσπαθώ να μαντέψω τι θέλεις να πεις ανακατεύοντας μια στοίβα λέξεις που έχει ξεράσει ένας αυτόματος μεταφραστής.
 
Όχι Σταύρο, δεν είμαι αρνητικός, συντάσσομαι με τις σκέψεις σου
 
Παρακολουθώ την συζήτησή σας με σκεπτικισμό και ενδιαφέρον. Όχι γιατί έχω άλλη άποψη. Αλλά κάθε φορά που θα τύχει να έχω ή να νομίζω πως έχω κάποιο ελαφρύ σύμπτωμα και ψάξω στο ίντερνετ για διάφορες απαντήσεις, όταν κατόπιν συζητήσω με γιατρό, φίλο ή αρμόδιο του θέματος που με απασχολεί, αντιλαμβάνομαι την ελλειπή αναζήτηση ή τις ελλειπείς έως απολύτως λάθος απαντήσεις που έχω αντλήσει. Γιατί απλά υπάρχουν και άλλα δεδομένα, που δεν γνωρίζουμε για να τα ερευνήσουμε.
Θέλω να καταλήξω πως αν επιθυμούμε να το ψάξουμε αυτό το θέμα, θα πρέπει να γίνει μεθοδικά και όχι αποσπασματικά.
Πάντως η κατεστημένη επιστήμη παραδέχεται την χρήση τους στον ανθρώπινο τουλάχιστον οργανισμό.
 
Μμμμμ, πολύ ενδιαφέρον. Βασικά αναφέρει ότι οι σπίνοι δεν έχουν τυφλό έντερο, το σημείο που σε άλλα πουλιά αποικούν τα ωφέλιμα για την πέψη βακτήρια.
Δεν διάβασα ακόμα τις παρακάτω συζητήσεις. Ωστόσο φαίνεται αναμφισβήτητο.
Ευχαριστούμε Μιχάλη!
Πάντως για τους παπαγάλους δεν ισχύει το ίδιο, απλά να πω και ότι αναφέρει πως δεν αφορούν τα ίδια προβιοτικά όλων των ειδών τα πουλιά.
 
Back
Top