Γενικά Zako, σημερα μπαινει απο τη κουτα του στο κλουβι του

Maria γεια σου. Κατω του εχω πανια καθαρα. Και καθε πρωι τα πεταω και βαζω καινουρια. Το δωματιο εινα αρκετα ζεστο.
 
Μπράβο, τα ρεύματα προσέχουμε πάρα πολύ, ειδικά τώρα που είναι νεοσσός, και από κάτω άλλοι βάζουν εφημερίδες ή άσπρα χαρτιά που αλλάζονται εύκολα και άλλοι προτιμούν την άμμο. Το σκεπάζεις το βράδυ με σεντόνι για να νοιώθει ασφάλεια στην κούρνια του; Δύο με τρεις φορές άλλαγμα νερού την ημέρα μετά πολύ καλό πλύσιμο και ξέβγαλμα του κύπελλου, καθαριότητα καθημερινή και κάθε εβδομάδα πλύσιμο & απολύμανση κλουβιού. Το πιό ωραίο είναι που σε εμπιστεύεται και σου εκφράζει την ευχαρίστησή του που το αγαπάς και το προσέχεις. Θα χαρούμε να μας λες νέα σας.
 
εγω βαζω στον πατω του κλουβιου κατι που φενεται σαν τροφη κουνελιου. Οταν πεσει κουτσουλια η νερο αυτο γινεται σαν χωμα... Ειναι ειδικο για ζωα και αποφευγονται οι οσμες...
αν και σκεφτομαι να δοκιμασω και την αμμο...
 
Ρευμα μεσα στο δωματιο δεν εχει καθολου. Το βραδυ δεν τον σκεπαζω. Απλα κουρνιαζει σε μια γωνια. Του εχω λιγο πιο περα ενα μικρο καλοριφερ που το εχω βαλει να πιανει ισα ισα και να αναβει στη θερμοκρασια του δωματιου. Ειναι εντελωs ησυχοs και βολικοs. EMENA ME KAIEI TΡΟΜΕΡΑ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ! Νερο δεν του εχω δωσει ακομα γιατι το παιρνει μεσα απο τον πολτο με τη συριγγα. Ετσι μου ειπανε... Ειναι σωστο;
 
Ρευμα μεσα στο δωματιο δεν εχει καθολου. Το βραδυ δεν τον σκεπαζω. Απλα κουρνιαζει σε μια γωνια. Του εχω λιγο πιο περα ενα μικρο καλοριφερ που το εχω βαλει να πιανει ισα ισα και να αναβει στη θερμοκρασια του δωματιου. Ειναι εντελωs ησυχοs και βολικοs. EMENA ME KAIEI TΡΟΜΕΡΑ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ! Νερο δεν του εχω δωσει ακομα γιατι το παιρνει μεσα απο τον πολτο με τη συριγγα. Ετσι μου ειπανε... Ειναι σωστο;


Σωστο ειναι! Χαιρομαι πολυ που παιζει το πουλακι και ειναι ευτυχισμενο!

Τι ειναι αυτο που σε προβληματιζει στη διατροφη του;
 
να τον χαιρεσαι τον ζακουλη σου
εγω μια ασχετη ερωτηση εχω να σου κανω. Αυτο το κλουβι πόσο το αγορασες;
 
Back
Top