Γενικά Άγριος μικρός παπαγάλος στο μπαλκόνι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης chrislem
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
αυτό που λέγαμε θα κάνω, θα περιμένω να πετάξει και θα το αφήσω, και ναι συνέχεια έξω είναι.
 
ναι ακόμα δεν πετάει, οι γονείς σήμερα δεν έχουν έρθει

Μαλλον εχεις βρει τον αρχιτεμπελη που αν δεν βρισκοταν στο δρομο καποιου οπως εσυ, θα ηταν ηδη νεκρος απο "φυσικη επιλογη" οπως σου ξαναεγραψα.
 
Μαλλον εχεις βρει τον αρχιτεμπελη που αν δεν βρισκοταν στο δρομο καποιου οπως εσυ, θα ηταν ηδη νεκρος απο "φυσικη επιλογη" οπως σου ξαναεγραψα.
Κολόφαρδος αρχιτεμπέλης, τελικά η φυσική επιλογή μέχρι στιγμής είναι υπερ του...

@chrislem ανέβασε μια φωτό αν μπορείς.
 
Ναι την είδα αλλά είναι παλιά... έχει ακόμα αυτό το μωρουδίστικο ύφος;
 
Ο μπέμπης ή ο Χρήστος;
Και οι δύο αμοιβαία μάλλον τα αισθήματα.
Χρήστο, υποθέτω το τραβάς από τον ήλιο έτσι; Δεν φαντάζομαι τέτοια εποχή να το αφήνεις να το λούζει ο ήλιος όλο το πρωί;
 
Αμα το κλουβι ειναι ανοιχτο, μπορει να παει και μονο του στη σκια. Για το παπαγαλινο ελεγα οτι βολευτηκε χαλαρα, οχι για το Χρηστο 😕
 
Και οι δύο αμοιβαία μάλλον τα αισθήματα.
Χρήστο, υποθέτω το τραβάς από τον ήλιο έτσι; Δεν φαντάζομαι τέτοια εποχή να το αφήνεις να το λούζει ο ήλιος όλο το πρωί;
βασικά το έχω βάλει ακριβώς στη θέση ώστε να πιάνει το μισό κλουβι ο ήλιος για να μην χρειάζετε να το μετακινώ συνέχεια
 
βασικά το έχω βάλει ακριβώς στη θέση ώστε να πιάνει το μισό κλουβι ο ήλιος για να μην χρειάζετε να το μετακινώ συνέχεια
Φιλε μου η δικια μου αποψη ειναι να ''ξεβολευτει'' ο φιλος σου και να ανοίξει τα φτερά του εφόσον ειναι αγριος και πρέπει να επιστρέψει οχι να στριγγυλοκαθεται σε ενα κλουβί Άντε γιατί δεν ανεξαρτιτοποιειται μου φαίνεται αντιθέτως κάθεται. Σορρυ αν ήμουν απότομος!
 
Και γιατί να ανεξαρτητοποιηθεί παρακαλώ; Ολο το σύμπαν έχει συνωμοτήσει υπέρ του 😀
Εγω την αποψη μου ειπα οτι εφόσον το πουλι είναι άγριο πρέπει επιστρέψει σπίτι του
 
Εγω την αποψη μου ειπα οτι εφόσον το πουλι είναι άγριο πρέπει επιστρέψει σπίτι του
Βαγγέλη πλάκα κάνω γιατί δεν μπορώ να πιστέψω πόσο τυχερός στάθηκε ο συγκεκριμένος παπαγάλος 🙂
 
Φίλε πάντως εγώ πριν μερικά χρόνια ένα βράδυ έχασα 2 ringneck μεγάλα σε ηλικία από επίθεση που δέχτηκαν από άλλο πουλί στο μπαλκόνι που τα είχα το βράδυ.. μήπως να το βάζεις βράδυ σπίτι;
 
Εχει δίκιο ο φίλος οι κουκουβάγιες καραδοκούν ! αν δεν θες να το βάζεις μεσα μπορείς να το σκεπάζεις με ένα πανί για να μην το βλέπουν
 
Φίλε πάντως εγώ πριν μερικά χρόνια ένα βράδυ έχασα 2 ringneck μεγάλα σε ηλικία από επίθεση που δέχτηκαν από άλλο πουλί στο μπαλκόνι που τα είχα το βράδυ.. μήπως να το βάζεις βράδυ σπίτι;
Εχει δίκιο ο φίλος οι κουκουβάγιες καραδοκούν ! αν δεν θες να το βάζεις μέσα μπορείς να το σκεπάζεις με ένα πανί για να μην το βλέπουν
Παιδιά το μέσα έξω στα πουλιά αντενδείκνυται...
Καλύτερα να παρθούν τα μέτρα προστασία από τα κάθε είδους αρπακτικά και όλα θα είναι μια χαρά.
 
Παιδιά το μέσα έξω στα πουλιά αντενδείκνυται...
Καλύτερα να παρθούν τα μέτρα προστασία από τα κάθε είδους αρπακτικά και όλα θα είναι μια χαρά.
Συμφωνώ... έχεις δίκιο καλύτερα με ενα πανί πανω απο του κλουβι το βράδυ και θα είναι καλά πιστεύω (εμένα το καρδερινοκαναρο φοβόταν πολύ που το έβαζα μεσα καθε βράδυ και είχε και φως κτλ και τωρα απλά το σκεπάζω μιας και μου τ είχε πει ένας φιλος αλλά και έχω δει και κουκουβάγια να κάθεται πάνω στα κάγκελα και να το κοιτάει... )
 
Back
Top