Ασθένειες Άρρωστη κανάρα, φουσκωμένη με κλειστά μάτια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sylvia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλησπέρα παιδιά! Η μικρούλα συνήλθε πλήρως και στρουμπούλεψε κιόλας! Είναι μια χαρά, και σήμερα έκοβε και χαρτάκια και έστρωνε την... Ποτίστρα. Δε σας είχα ενημερώσει νωρίτερα γιατί είχαμε πάει στο χωριό και μαζεύαμε ελιές. Και, μη σας πω και ψέματα, δεν την ξαναπήγα στον Ακρίβο. Την είδε ο κτηνίατρος στο χωριό όμως και είπε ότι πάει καλά. Είπε μόλις τελειώσει η θεραπεία του κ. Ακρίβου να την αφήσουμε μία εβδομάδα χωρίς φάρμακα και να επαναλάβουμε τη θεραπεία για μια βδομάδα ακόμα. Της βάλαμε και λίγο έξτρα καναβούρι και μετά το τέλος της θεραπείας για 2-3 μέρες προβιοτικό (ανοίγαμε την κάψουλα και το ρίχναμε στο νερό). Δε μου πήρε λεφτά και με πήρε και τηλέφωνο να δει πώς πάει. Κι ας του είχα πει πως θα είμαι στην Αθήνα. Τέλειος!
 
Ευχαριστουμε πολυ Σύλβια για την ενημερωση :)
Χαιρομαι που οταν τετοιες περιπτωσεις καταληγουν καλα!
Μπραβο που ετρεξες.
Ευχομαι απο εδω και περα να εχει μονο υγεια και να ζησει μεχρι τα γεραματα!
 
Τέλος καλό.. Όλα καλά! Μα πόσο χάρηκα.. Μπράβο!
Καλή συνέχεια! 🙂👍

Ευχαριστουμε πολυ Σύλβια για την ενημερωση :)
Χαιρομαι που οταν τετοιες περιπτωσεις καταληγουν καλα!
Μπραβο που ετρεξες.
Ευχομαι απο εδω και περα να εχει μονο υγεια και να ζησει μεχρι τα γεραματα!

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά! ❤️️️️
 
Δε μου πήρε λεφτά και με πήρε και τηλέφωνο να δει πώς πάει. Κι ας του είχα πει πως θα είμαι στην Αθήνα. Τέλειος!
Μπράβο του! Άνθρωπος! Να τον προσθέσεις στη λίστα που έχουμε με τους πτηνιάτρους και ας είναι στο χωρίο! Όλο και σε κάποιον θα χρειαστεί στο μέλλον!

Χαίρομαι για την μικρή στρουμπουλή κυρία! 😀 Αλλά να της πεις να μην ετοιμάζει φωλιά.. Τσάμπα κόπο κάνει! 😛
 
Αλλά να της πεις να μην ετοιμάζει φωλιά.. Τσάμπα κόπο κάνει! 😛

Εγώ τα λέω αλλά ποιος με ακούει! Εκεί, το χαβά της! 😀 Και άνοιξη να ήταν όμως, φοβάμαι πως είναι καταδικασμένη να μείνει γεροντοκόρη! Ο μοναδικός άντρας του σπιτιού είναι αδερφός της, οπότε τζίφος!
 
Εγώ τα λέω αλλά ποιος με ακούει! Εκεί, το χαβά της! 😀 Και άνοιξη να ήταν όμως, φοβάμαι πως είναι καταδικασμένη να μείνει γεροντοκόρη! Ο μοναδικός άντρας του σπιτιού είναι αδερφός της, οπότε τζίφος!
Στείλε καλέ ένα μήνυμα να σου δώσω εγώ κανέναν λεβέντη! Να μην μείνει γεροντοκόρη το κορίτσι! Στείλε μήνυμα και φώτο της να πετύχει το προξενιό! 😉
 
Στείλε καλέ ένα μήνυμα να σου δώσω εγώ κανέναν λεβέντη! Να μην μείνει γεροντοκόρη το κορίτσι! Στείλε μήνυμα και φώτο της να πετύχει το προξενιό! 😉

Ναι, αλλά είναι νοικοκύρηδες οι δικοί σου; Θα τη βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού; 😀 Αυτή εδώ είναι: https://community.petbirds.gr/threads/Ψάχνουμε-για-νύφη-καναρινούλα.25566/ Την είχα αγοράσει για άντρα (τρομάρα της) και έτσι είναι η... Κοσμάς μου! 😀 τα υπόλοιπα σε μήνυμα!
 
Back
Top