Ασθένειες Άσθμα ή απλά ζέστη;

gianhnsthess

PB Member
Εγγραφή
14 Ιαν 2008
Μηνύματα
125
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει πως το ένα παπαγαλάκι (εκθεσιακό) κάνει πολύ συχνά αυτό.

?oFRqGDU2zHk"=youtube] - My Budgie

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Το youtube το τράβηξα πριν λίγο με 32ο C. Στο σπίτι έχω τον τελευταίο καιρό έχω 28ο – 34ο C και υγρασία 80 – 90 %. Τι λέτε να είναι; Το άλλο παπαγαλάκι (κοινό) το κάνει πολύ πιο σπάνια αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Είναι κάτι φυσιολογικό ή μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα πχ άσθμα.
 
Γιάννη μάλλον είναι απο την ζέστη. Το ίδιο πρόσεξα και στα δικά μου Budgie. Το μεσημέρι που τα έχω μέσα στο σπίτι και έχω κλιματισμό δεν το κανουν.
 
που κραταει το ραμφος ανοιχτο λες;λαχανιαζει!βαλτου μια μπανερια να δρωσηστει!
 
Απο τη ζέστη είναι. το κάνει και η δική μου η ροζέλα. Τι να κάνουν και αυτά τα έρημα με τέτοιες θερμοκρασίες...
 
Otan kani sesti o anthropos ksekinisi na idronei. To idrotas pou exatmisetai drosisi to soma.

To pouli den exei idrotopoios adenes, gia afto anoigoi to stoma kai ksekinisi na anapnepsi grigora. Etsi to pouli kataferei gia na drosisi o soma tou. Einai entelos phisiko san na idronoume emeis.
 
και καλο ειναι οταν το δουμε να κανει ετσι να κανουμε κατι και οχι να λεμε α οκ φυσιολογικο ειναι,ζεσταινεται!
ειτε το αλλαζουμε μερος καπου πιο δροσερα ειτε το βρεχουμε εμεις ειτε του βαζουμε μπανιερα να δροσιστει μονο του.
 
Back
Top