Ένα ακριβό "κλουβί" για πουλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
εισαι πολυ τυχερος και βεβαια πολυ γεναιοδωρος για τα πουλια σου. σε ζηλευω

Ευχαριστώ! Πιστεύω ότι τους αξίζει αυτό. Έχουν βελτιωθεί η ζωή μου και καθήκον μου είναι να εξασφαλίσουμε ότι θα έχουν μια ευτυχισμένη ζωή, επίσης.
 
:)Αυτο το δωματιο των πουλιων, ειναι υπεροχο Jamie! Μπραβο σου!
:DΘα ξαναπω, πως θεωρω πολυ τυχερα τα πουλια που φιλοξενεις
 
Πραγματικά εντυπωσιακό...😱,όπως και το κόστος🙄. Να γιατί φαινόταν τόσο ιδανικό για πουλιά... Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας και θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους... Αυτό είναι το όνειρο όλων μας. 🙂 Να χαίρεσαι και το δωμάτιο και τα κουκλάκια σου.
 
Πραγματικά εντυπωσιακό...😱,όπως και το κόστος🙄. Να γιατί φαινόταν τόσο ιδανικό για πουλιά... Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας και θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους... Αυτό είναι το όνειρο όλων μας. 🙂 Να χαίρεσαι και το δωμάτιο και τα κουκλάκια σου.
Με εκφραζει απολυτα ο Μιλτος.. Να συμπληρωσω οτι στην Ελλαδα θα στοιχιζε περιπου τα μισα χρηματα χωρις εργατικα ή για να το πω σωστα αν καποιος εχει τις γνωσεις και τα εργαλεια να το κατασκευασει μονος του, χρονος κατασκευης περιπου δυο εβδομαδες!
 
Ειναι φανταστικο jamie! Μου αρεσε παρα πολυ η οροφη με το τζαμι..

Και φυσικα για να προτοτυπισω και να βγω off topic😛 εχεις παρα πολυ ωραιο σπιτι μεσα κι εξω!
 
Έγινε πολύ ωραίο jamie. Μπράβο σου.
Φανταστικό θα είναι όταν τοποθετήσεις τα κλουβιά με τα πουλάκια.
Εάν θέλεις να μας τα δείξεις τότε και σε μία νέα φωτογραφία.
 
Έγινε πολύ ωραίο jamie. Μπράβο σου.
Φανταστικό θα είναι όταν τοποθετήσεις τα κλουβιά με τα πουλάκια.
Εάν θέλεις να μας τα δείξεις τότε και σε μία νέα φωτογραφία.

Θα κάνω κάποια ενημέρωση φωτογραφίες αύριο :D
 
Έγινε πολύ ωραίο jamie. Μπράβο σου.
Φανταστικό θα είναι όταν τοποθετήσεις τα κλουβιά με τα πουλάκια.
Εάν θέλεις να μας τα δείξεις τότε και σε μία νέα φωτογραφία.
Φίλε σ' αυτό το δωμάτιο ο jamie έχει ήδη τα πουλιά του, απλά επειδή τον ρωτούσαμε γι' αυτό μας έκανε αυτή την παρουσίαση σχετικά με το πως είχε φτιαχτεί. Μπορείς να ψάξεις λίγο σε άλλα θέματα του jamie που φαίνονται και τα πουλιά. Υπάρχουν αρκετά τέτοια θέματα...
 
παρα πολυ ομορφο

τελειο το δωματιο για τα πουλια. απο τα καλυτερα που εχω ποτε δει. Μου εδωσες ιδεα πιστευω οτι θα μπορουσα να φτιαξω κατι τετοιο. μονο εξοδο τα υλικα! Τα υλικα περιπου ποσο βγηκαν; Τους μαστορες δεν τους εμπιστευομαι
 
jamieo στείλε μας καμια φωτογραφία απ' το υπέροχο "κλουβί" σου! 🙂
Τι λένε τα μικρά σου;:D
 
jamieo στείλε μας καμια φωτογραφία απ' το υπέροχο "κλουβί" σου! 🙂
Τι λένε τα μικρά σου;:D

Στα ποστ #1, #2, #3, #4, #5 σε αυτο το θεμα υπαρχουν φωτογραφιες. Η λεξη κλουβι ειναι σε εισαγωγικα και εννοει το δωματιο με τα κλουβια που φιλοξενουνται τα πουλια του. 😉
 
Ναι βρε Ανέστη το ξέρω, το έχω διαβάσει το θέμα:), απλώς ζήτησα να μας αναρτήσει φωτογραφίες πως είναι ολοκληρωμένο το δωμάτιο μαζί με τα μικρά να τα δούμε να τα χαρούμε λίγο... 😉:)
 
Σήμερα, άλλαξα τις θέσεις των κλωβών. Έπρεπε να καθαρίσω το πατωμα στο birdroom. Χρησιμοποιώ πετσέτες για τον λόγο για να βοηθήσει με το χάος. Μπορώ να το πλένω με πετσέτες πολύ εύκολα.

1. Jenday conure
2. cockatiels
3. cockatiels, finches, jenday conure, Budgies
4. Lorikeet
5. all
 

Συνημμένα

  • IMG_4539.webp
    IMG_4539.webp
    41,1 KB · Προβολές: 217
  • IMG_4540.webp
    IMG_4540.webp
    39,7 KB · Προβολές: 212
  • IMG_4541.webp
    IMG_4541.webp
    50,9 KB · Προβολές: 214
  • IMG_4542.webp
    IMG_4542.webp
    50,7 KB · Προβολές: 208
  • IMG_4543.webp
    IMG_4543.webp
    44,6 KB · Προβολές: 202
two more photographs

1. lorikeets
2. Γεια κουτάβια!
 

Συνημμένα

  • IMG_4544.webp
    IMG_4544.webp
    53,1 KB · Προβολές: 150
  • IMG_4530.webp
    IMG_4530.webp
    26,8 KB · Προβολές: 132
Πολύ όμορφα όλα Jamieo! Και τα πουλάκια & τα κουτάβια & ο περιβάλλον χώρος & τα κλουβιά & τα παιχνίδια τους! Μπράβο που τα φροντίζεις τόσο πολύ, να τα χαίρεσαι!
 
Ειναι πολυ ομορφα ολα τα πουλια σου Jamie.:) Και τα κλουβια τους ειναι ολα πολυ περιποιημενα!

Εγω βαζω κατω απο το κλουβι του Φοιβου μια κουρτινα μπανιου διπλωμενη (επειδη ουτε εγω εχω βαλει τα εξωτερικα πλαινα προστατευτικα του κλουβιου -seed catchers- για εξοικονομηση χωρου στο δωματιο και για ευκολοτερη μετακινηση). Μπορεις να βρεις σε διαφορα χρωματα και με σχεδια η χωρις και δεν κολλανε οι βρωμιες που πεταει επανω της και πλενεται και στεγνωνει αμεσως. Ειδικα τωρα με τη ζεστη αν την απλωσεις για 5 λεπτα εχει στεγνωσει. 😉
 
Jamie σε ζηλευω.:D

Πολυ θα θελα να χα κι εγω ενα bird room. Μπραβο σου... Ειναι υπεροχο!
 
Υπεροχα ειναι ολα τους!

Ειναι τελεια να εχεις birdroom!
Αλλα και τα σκυλακια σου ειναι απιστευτα γλυκουλια!

Να τα χαιρεσαι..
 
Back
Top