Γενικά Ένα αστείο ατύχημα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης YannisK
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εχω παθει χειροτερο..

Το πιο βαριεστημενο πουλι που εχω . Τον ονομασαμε "αυτοκτονιακια" παει και εγκλωβιζεται στις κλειστου τυπου ταιστρες.

Απο τοτε του βαζουμε ανοιχτου οπως τη δικη σου και ολο θελει να κοιμαται εκει..
 
Εχω παθει χειροτερο..

Το πιο βαριεστημενο πουλι που εχω . Τον ονομασαμε "αυτοκτονιακια" παει και εγκλωβιζεται στις κλειστου τυπου ταιστρες.

Απο τοτε του βαζουμε ανοιχτου οπως τη δικη σου και ολο θελει να κοιμαται εκει..

Μηπως ειναι τρομαγμενο και θελει καπου να κρυβεται για να νιωσει ασφαλεια;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Εμένα τέτοιου τύπου ταίστρες αλλά και όλες τις άλλες(αυγοθήκες) τις δαγκώνουν και τις ανακινούν,το τράνταγμα το ακούω μέχρι μέσα στο σπίτι.Αν ήταν τόσο χαμηλά που το πτηνό ή άλλο, να πάταγε στην σχάρα και ταυτόχρονα να φτάνει το χείλος της ταίστρας για να την τσιμπήσει, εύκολα θα μπορούσε να ξεκλειδώσει ο γάντζος, να ελευθερωθεί το φορτίο και να το καπακώσει. Το αρχιμήδειο σημείο βρίσκεται πάνω στην σχάρα,όχι στην ταίστρα.
Μην μου πείτε πως δεν σας έχει έρθει τίποτα ποτέ στο κεφάλι κάνοντας μαγκιές μ'ενα ψηλό ράφι.
Το πιο βαριεστημενο πουλι που εχω . Τον ονομασαμε "αυτοκτονιακια" παει και εγκλωβιζεται στις κλειστου τυπου ταιστρες.

Απο τοτε του βαζουμε ανοιχτου οπως τη δικη σου και ολο θελει να κοιμαται εκει..
Τα ρέστα μου... Το θέλω εδώ και τώρα...😛
 
Μηπως ειναι τρομαγμενο και θελει καπου να κρυβεται για να νιωσει ασφαλεια;
Δεν τον κοβω καν για τρομαγμενο. Μαλλον πεφτει, επεφτε δηλαδη, με τα μουτρα στο φαι και δεν ειχε οπισθεν.
 
Αν σας πω ότι έχω πάθει το ίδιο αλλά λίγο χειρότερα... Δεν είχα στερεωσει καλά μθα φωλιά με αποτέλεσμα να πέσει και να σκεπάσει ενα πουλι, που το βρήκα τελικά μετά από μια μερα (γιατί δεν το είχα καταλάβει ) αλλά ζωντανό ευτυχώς
 
Back
Top