Φροντίδα Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος ανθοϊάματα Bach σε παπαγάλους;

@ianos καλημέρα! Τελικά τη συνεδρία την έκανα την Τετάρτη που μας περασε. Αφου κατέληξε η γυναίκα στο τι χρειάζεται ο μικρός, μου είπε να παρω και τη συμφωνη γνώμη της κτηνιατρου μου, διότι τελικά τα ανθοιαματα τα κλασσικά έχουν αλκοόλ μέσα.
(Είχα διαβάσει ότι αυτά που είναι για ζώα δεν έχουν, αλλά αυτά είναι απομιμήσεις, δεν είναι τα bach).
Το ποσοστο αλκοόλ είναι σε 30μλ , 15 σταγονες μπράντι, το οποίο καταναλώνεται σε ένα μήνα (οχι μονο ποσιμο, και στο μπάνιο και στα φτερακια του).
Η κυρία Δουκακη μου πε ότι η γνώμη της είναι να μην τα παρω και παλι με παρεπεμψε στο συμπεριφοριστη, παρολα αυτά υπάρχουν κτηνίατροι που τα χρησιμοποιούν και στην Ελλάδα.
Έτυχε λοιπόν, εκείνη τη μέρα που έκανα τη θεραπεία να βγάλω και το κολάρο και να δω ότι σταμάτησε να τραβάει τα φτερά του, όποτε είπα να μην τα παρω και αααν έβλεπα ότι συνέχιζε, να το σκεφτόμουν.
 
Όταν είχαν πρωτοκυκλοφορήσει τα ανθοϊάματα του Μπαχ, τα πρώτα σκευάσματα στα Ελληνικά φαρμακεία ήταν μη αλκοολούχα, αλλά αυτό πριν από καμιά 25ρια χρόνια.
Ελπίζω να συνεχίσει να πηγαίνει καλά ο μικρός Χορχίτο!
 
Back
Top