Διατροφή Έχετε δώσει μακαρόνι στο καναρίνι σας;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARY58
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@MatouDim Σ'ευχαριστώ. Από εναλλακτικές άλλο τίποτα. Τρελλαίνεται για άγριους σπόρους της ίδιας εταιρείας, κία κ καμελίνα, μπρόκολο, σπανάκι, πιπεριά, μήλο, μαρούλι, αγγούρι, το μακαρόνι που λέγαμε και τα δάκτυλά μου! 😜
 
@MatouDim έχεις δοκιμάσει τα λαχανικά κ τους σπόρους κ δεν τα τρώει; Δες κ τους άγριους σπόρους ( είναι λιπαροι, δίνε τους κάνα δύο φορές την εβδομάδα) είναι τέλειοι. Αυγό τρώει;
 
Αυτοί είναι. Πρώτη φορά τους είδα στο petgo
Έχει κ με φρούτα, αλλά το σκέφτομαι λόγω σακχάρων.
 
@MARY58 καλημέρα! :) θα ψάξω να το παρω να δοκιμάσω! Γενικά από σπόρους εκτός από τα στανταρ που μας έδωσαν για τροφή δεν έχω δοκιμάσει κάτι, και στα λαχανικα ότι του βάζω κολοκυθάκι αγγούρι μαρούλι τα βουτάω στην τροφή του γ να τσιμπήσει κ από εκεί. Όπως έγινε κ με το κεχρί μάλλον θέλει τον χρόνο του.. 😌
[automerge]1651905694[/automerge]
Και από αυγό τροφή έχω δυο του εμπορίου της Padovan και μια χυμα πήρα σε βαζάκι δεν τρελαίνεται για καμία από τις δυο. Να βράσω αυγουλακι να του δώσω;
 
@MatouDim Τέλεια. Βράσε του αυγό. Από την στιγμή που κάνει μπουρμπουληθρες το βράζεις 15 λεπτά. Περιμένεις να κρυώσει. Κόψε το στα 2 κ χωρίς να ξεφλουδισεις γύρω γύρω κ το βάζεις σε μια αυγοθηκη να το φάει. Εγώ βάζω λίγο χαρτί κουζίνας από κάτω στην αυγοθηκη κ μετά το μισό αυγό για να τσιμπάει κ τσόφλι εάν θελει. Θα "βουτήξει" κ στον κροκό κ στο ασπράδι.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top