Γενικά Έχω timbrado αρσενικό και θέλω να τον εξημερώσω

Σκέφτομαι το επόμενο καναρίνι μου να το πάρω μωράκι ώστε να μπορούμε να κάνουμε περισσότερα πράγματα! 😛
Είναι δύσκολο να το κάνεις εσύ αν το πάρεις σε μια ηλικία (ελάχιστη) δύο μηνών, αν δεν το είχε κάνει ο προηγούμενος κάτοχός του. Αυτό που θα σε ξετρελάνει είναι να ζευγαρώσεις και να έχεις τα δικά σου μωράκια...
 
Είναι δύσκολο να το κάνεις εσύ αν το πάρεις σε μια ηλικία (ελάχιστη) δύο μηνών, αν δεν το είχε κάνει ο προηγούμενος κάτοχός του. Αυτό που θα σε ξετρελάνει είναι να ζευγαρώσεις και να έχεις τα δικά σου μωράκια...
ευχαριστωωω 😛
 
Νομίζω πως η ηλικία της φίλης μας δεν είναι κατάλληλη για να ασχοληθεί με αναπαραγωγές.
Και λόγω μαθητικών υποχρεώσεων και λόγω εμπειρίας-γνώσεων.
Καλύτερα να απολαμβάνει το τραγούδι και την συντροφιά του καναρινιού της και σιγά-σιγά να μάθει τα πάντα για την σωστή διατροφή και περιποίησή του.
Για τα υπόλοιπα υπάρχει χρόνος :)
 
Σίγουρα ή ενασχόληση με ένα καναρινάκι μόνο καλό μπόρει να κάνει, η βοήθεια ένός μεγάλου ασφαλώς θα ήταν αρκετά χρήσιμη.
 
Νομίζω πως η ηλικία της φίλης μας δεν είναι κατάλληλη για να ασχοληθεί με αναπαραγωγές.
Και λόγω μαθητικών υποχρεώσεων και λόγω εμπειρίας-γνώσεων.
Καλύτερα να απολαμβάνει το τραγούδι και την συντροφιά του καναρινιού της και σιγά-σιγά να μάθει τα πάντα για την σωστή διατροφή και περιποίησή του.
Για τα υπόλοιπα υπάρχει χρόνος :)
Θα συμφωνήσω και εγώ σε αυτό. Όταν ξεκίνησα να ζευγαρώνω τα καναρίνια μου ήμουν στην ηλικία της, αλλά έκανα πάρα πολλά λάθη και απορώ ακόμα πως έζησαν τα καναρίνια μου.. Δεν υπάρχει λόγος για βιασύνες! Ας συνεχίσει να βελτιώνει την σχέση της με τον φτερωτό της φίλο και μόλις νιώσει έτοιμη προχωράει στο επόμενο βήμα. :)
 
Back
Top