Ασθένειες Αίμα στο φτερό του κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Liaki88
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Liaki88

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουλ 2020
Μηνύματα
16
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδιά βοήθεια! Τώρα το βράδυ βρήκαμε το κοκατιλ μας με αίματα στο φτερό της, μάλλον το πείραξε με το ράμφος της κ έχει ολόκληρο κενό από φτερά σε εκείνο το σημείο, δε την έχουμε δει να το ξανά κάνει ούτε εχουμε βρει πούπουλα τριγύρω! Τι να κάνω; Της βάλαμε λίγο οινόπνευμα κ νεράκι να το καθαρίσουμε κ δεν την αφήνουμε να το πειράζει άλλο! Εννοείται θα πάει γιατρό αλλά μήπως έχετε ιδέα τι μπορεί να είναι κ αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για το βράδυ;
 
Λογικό να είναι δύσκολο αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερη λύση... μια μέρα είναι θ περάσει! 🙂 Πάντως αν έπαιρνες τηλέφωνο τον κτηνίατρο σήμερα ίσως θα μπορούσε να σας πει τι να κάνετε μέχρι να πάτε...
 
Γειά σας! Η μικρή μας πήγε στον γιατρό δεν βρήκε να έχει κάτι, δε χτύπησε κ δε φάνηκε να έχει παρασυτα ή ακαρεα που να την φαγουριζουν! Μπορεί να αγχωθηκε με τα νέα παιχνίδια που της βάλαμε ή ακόμα κ να βαριέται μας είπε! Της έδωσε αντιβίωση γτ έχει ανοιχτή πληγή, κάτι σταγόνες για το στρες κ για τα σκουλήκια στο έντερο(δεν της έχουμε βάλει ποτέ ένα χρόνο που την έχουμε)! Την Πέμπτη θα την ξανά πάμε κ μετά πάλι σε μια βδομάδα! Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά κ πραγματικά να ήταν μια κακή στιγμή ❤️️️️️
 
Γειά σας συγνώμη για την καθυστέρηση, στην ουσία έδωσε μόνο την αντιβίωση παιδιά για το φτερό κ αυτό γτ είναι ανοιχτή πληγή, αυτό που είναι για τα σκουλήκια το έδωσε γιατι δεν της το έχουμε δώσει ποτέ κ μας είπε ότι πρέπει( κ το διάβασα κ εγώ ότι μια φορά το δίμηνο χρειάζεται) κ το άλλο μήπως όλο αυτό έγινε λόγω στρες δε το βρήκα υπερβολικό! Αν έχετε αντίθετη άποψη πείτε μου
 
Back
Top