Γενικά Αγορά παπαγάλου μεσαίου μεγέθους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης NickGr8
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@christina07 εχω μπανιερα απτα καναρινια του την εβαλα απτο πρωι και την εβγαλα το απογευμα και δεν ειχε ασχοληθει καθολου μαχι της σκεφτομαι να την κανω πιατακι για τα φρουτα και τα λαχανικα του
 
Χειμώνα δεν κάνει να τον βάζεις βγάζεις, ζέστη κρύο!
Η μέσα η έξω αλλά παπαγαλος μόνος και έξω καλύτερα να μην έχεις καθόλου!
[automerge]1589810822[/automerge]
Επίσης το θα ασχολείσαι 3 ώρες και στην ηλικία που είσαι νομίζω ότι δεν θα ισχύει, ισως κάποιες φορές! Και το λέω και από προσωπική εμπειρία που στα 25 μου είχα αρκετά μπατζι και έναν Αλεξανδρινό τα οποία όμως είχα βρει την εύκολη λύση της μητέρας μου!
Αν σκεφτείς σπουδές, σχέσεις, βόλτες και φανταριλικι θα δεις ότι το θέμα πρέπει να το συζητησεις με τους γονείς σου, οι οποίοι θα πρέπει να έχουν και διάθεση φροντίδας καθώς και αγάπη για τα ιπτάμενα σου πλασματα
 
@takis1964 Η μανα μου ειναι αυτη που ασχολειται μαζι του ολο το πρωι(του αλλαζει νερο και βαζει καινουργιο χαρτι απο κατω αν χρειαζεται) εκτος και αν ειμαι εγω σπιτι γενικα αγαπαμε τα ζωα και ιδιαιτερα τα πτηνα καθως ειχαν πολλα καναρινια δεν ειχαν ομως ασχοληθει ποτε στο να εκπαιδευσουν η να ερθουν τοσο κοντα με ενα απο αυτα οποτε η ιδεα οτι αυτο το πλασματακι μπορει καποια στιγμη να βγαινει εξω ελευθερο και να γυμναζεται τους φαινεται πολυ παραξενο ειδικα οταν δεν θα ειμαι στο σπιτι. Εχω κανει αυτη τη συζητηση με την μανα μου και θεωρω οτι εχω πληρη στηριξει σε περιπτωση που αναγκαστικα φυγω απτο σπιτι για καποιο διαστημα. Θελω πολυ να τον εχω μεσα απλος δεν ξερω ακομα πιο ειναι το καλυτερο σημειο για αυτον και για μας τωρα τον εχω μεσα στο δωματιο διπλα στο κρεβατι μου αλλα δεν ειναι και οτι πιο υγιεινο γιατι πεταει συνεχεια την τροφη του εξω οταν τρωει και προσπαθω να βρω εναν χωρο οπου δεν θα υπαρχει προβλημα ουτε το καλοκαιρι με ανεμιστηρες και ερκοντισιον ουτε τον χειμωνα που θα κοιμαται πολυ νωρις
 
Back
Top