Γενικά Αγορα καρδερίνας εκτροφής

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης zakub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

zakub

PB New Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
57
Πόλη
Ρέθυμνο
Υπάρχει κάποιος φίλος που θα μπορούσε να μου πει αν υπάρχει κάποιος εκτροφέας στη Κρήτη (Ρέθυμνο μένω) από ΄που θα μπορούσε να αγοράσει κάποιος καρδερίνες εκτροφής και πόσο περίπου κοστίζουν; Γιατί ρε παιδιά από τιμές έχω διαβάσει σε site από 120€ το ζευγάρι μέχρι και 300 - 350€. Τι τελικά ισχύει;
 
Όσο καιρό είμαι στο forum έχω δεί πολλά post που να αναφέρονται σε αυτό το θέμα και η αλήθεια είναι ότι κανένας δεν έχει πάρη σαφή απάντηση.
Τελικά εκτροφής υπάρχουν ρε παιδιά να αγοράσουμε και εμείς κάνα ζευγάρι;
Ας μας ενημερώση κάποιος αρμόδιος στο forum να ξέρουμε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: zakub
Παιδιά, χωρίς να θέλω να σας απογοητεύσω αυτή την εποχή δεν βρίσκεις ούτε καναρίνι απλό της προκοπής, όχι καρδερίνες εκτροφής (προκοπής ή μη).
Εγώ έψαχνα από τον Οκτώβριο-Νοέμβριο & αυτό που κατάφερα είναι να "κλείσω" 3 ζευγάρια για του...χρόνου! Αν... Βγουν...
Όσο για την Κρήτη, προσπάθησε να επικοινωνήσεις με τον Παγκρήτιο Όμιλο Καναρινοφίλων.
Υπάρχουν κάποιοι "δυνατοί" εκτοφείς στην Κρήτη, δεν ξέρω αν ανήκουν σ΄αυτό το σύλλογο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: zakub
Καλοί μου φίλοι, όπως σας είπε και ο Χάρης, δεν είναι ότι μασάμε τα λόγια μας και δεν δίνουμε σαφή απάντηση.
Όποιος θέλει ζευγάρι εκτροφής θα το βρει, σίγουρα τώρα είναι η χειρότεροι εποχή καθώς όλοι μας εκτρέφουμε τα πουλάκια μας όλο το χρόνο, ώστε τώρα να χαρούμε τους καρπούς των προσπαθειών μας (πουλάκια).
Υπάρχει μια σχετική έλλειψη σε ζευγάρια καρδερινών για πολλούς λόγους, αλλά δεν πρέπει να αποθαρρύνεστε.
Όσο για τις τιμές τα 120 ευρώ το ζευγάρι είναι μια λογικότατη τιμή.
Δείτε και εδώ :www.poc.gr/Greeks/pok/history.asp?where=history
 
Back
Top