Γενικά Αγόρασα έναν αρσενικό παπαγάλο του Μπούρκ

εμ μαλλον αμα θες! Αλλα ξερεις τι πρεπει να κανεις... Καραντινα..χωρισμα για να γνωριστουν κτλ! Ρωτα ομως κι αλλους για το φυλλο! Μην σε παρω στον λαιμο μου...
 
δεν μου απαντησε καποιος αλλος;τελοσπαντων, ετσι και αλλιως ηθελα να τον εξημερωσω πρωτα τον ενα παπαγαλο και αν τα καταφερω θα παρω και τον δευτερο. Ευχαριστώ
 
Synxaritiria Nikolaos,

exeis mia poli orea Kiria Bourke ekei. An seleis na tous zefgaroneis, prepei na psakseis enan arseniko. An den seleis mikra psakse gia defteri thiliki gia na exei parea dika sou. Akoma den mou apantises gia pio xroma tha psakseis.
 
καλημερα, για το φυσικο φτερωμα ενδιαφερομαι, εχτες ειχα μεγαλη προοδο. Εκατσε στο χερι μου και καταφερα να την κανω να παιξει κιολας,την λεγομενη σκαλιτσα με τα δαχτυλα.χαρηκα παρα πολυ γιατι μονο μεσα σε μιση ωρα τα καταφερα τοσο καλα.
 
καλησπερα σε ολους,θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με πληροφοριες που μπορω να παω να βρω εναν καλο αρσενικο παπαγαλο του μπουρκ?
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
. μπορει να ζευγαρωσουν; Δειτε αυτο το βιντεο, μπουρκ με μπαντζι.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
μπορει να ζευγαρωσουν; Δειτε αυτο το βιντεο, μπουρκ με μπαντζι.

δες αυτο! https://community.petbirds.gr/threads/Άλλο-πάλι-και-τούτο.6390/ θα ζευγαρωσουν αλλα δεν νομιζω να γινει και τιποτα!
 
O Bourke einai Oikogenia Neopsephotus. Den zefgaroni oute me neophema oute me Budgie. Oute kan aygo kanei i thiliki.
Stin oikogenia Neopsephotus parxei MONO o Bourke. Simenei an seleis na zefgaroneis mono me alo Bourke.
 
καλησπερα σε ολους. Επιτελους μετα απο 3 μηνες σχεδον και απιστευτα χιλιομετρα βρηκα και αγορασα εναν αρσενικο παπαγαλο του μπουρκ. Επιτελους τα εκανα ζευγαρι.
 
Μπραβο... Τηρισες την καραντινα;τωρα τα χεις μαζι;βαλε καμια φωτογραφια του να τον δουμε..
 
κατα καποιο τροπο το ειχα σε καραντινα. Ειναι απιστευτο το ποσο δυσκολο ηταν να το βρω. Επειδη τωρα βρισκονται σε περιεργες καταστασης, παραδειγμα επισκεπτωνται την φωλια, δεν θελω να τα ενοχλησω, δεν τσακωθηκαν καθολου ουτε και για το φαγητο δεν εχω δει πιο ηρεμους παπαγαλους. Παντως δεν ειναι ακριβως στο φυσικο φτερωμα, παραδειγμα δεν εχει το μπλε στην κορυφη απο τα φτερα.
 
περιμενουμε φωτο ομως...Αλλα λιγο νωρις δεν τα βαλες για ζευγαρωμα;
 
οι παπαγαλοι του μπρουκ ειναι απο τους αγαπημενους μου! Θελουμε φωτο και πες και τιποτα για τη ζωη μαζι τους!
 
Foti,

ta Budgie kai ta Bourke kai poli ala Papagalakia pou erthounde apo Australia exoune tora periodo anaparagogis. An enois me gnoris tora sto Noembrio.
 
Foti,

ta Budgie kai ta Bourke kai poli ala Papagalakia pou erthounde apo Australia exoune tora periodo anaparagogis. An enois me gnoris tora sto Noembrio.


Το ξερω αυτο Αλεξανδρε, αλλο εννουσα, ακομα δεν το πηρε και το βαλε για ζευγαρωμα... Και το ανεφερα οχι για να τον προσβαλω αλλα για να μην εχει καποια ασχημη καταληξη το αρσενικο... Οπως το φαγωμα των φτερων απο στρες! Οπως εκανε το Lovebird μου.
 
Foti,

kai gia karantina borousame na poume, kai...kai...kai.

Ala poles fores exo tin etiposei emeis grafoume edo, ala mono 2 i 3 to diabasoune. Ti na kanoume ;

Eftixos ektos tis arosties, ta Bourke einai para poli iremo poulia, zakomo i stress se afta ta poulia den katalaba POTE.
 
ακριβως ειναι παρα πολυ ηρεμα πουλια καθολου φασαρια καθολου αντιπαραθεση. Βασικα δεν το βρηκα εχτες το πουλι. Το ειχα παραγγηλει απο ενα πετ πριν απο δυο βδομαδες περιπου και απλα τωρα τα εχω μαζι. Παντως να πω την αληθεια κριμα που τοσα χρονια δεν τα ειχα ανακαλυψει γιατι και τωρα να εβρισκα και αλλο πολυ πιθανον να το αγοραζα. Και οσο για καραντινα που λεγαμε πριν απο ενα μηνα ενα καναρινι μου ψοφησε ενω ηταν υγειεστατο, με λαμπερο φτερωμα με βιταμινες και την τροφη του πεντακαθαρη. Αλλα επανω στα κλουβια μου εχω δει και εχω διωξει περιστερια και σπουργητια παρα πολλες φορες και πολυ φοβαμαι οτι κολλησε κατι απο αυτα.
 
Back
Top