Σκυλιά Αδέσποτα στα Ταταύλα

Πράγματι ανατριχιαστικό! Παρόλα αυτά όταν κάποιος πεινάει, δικαιολογείται εν μέρει.

Καταλαβαινω πως το λες Ζωη αλλα η πεινα δεν μπορει να ειναι δικαιολογια, γιατι ετσι σιγα σιγα θα αρχισουν καποιοι να δικαιολογουν μεχρι και τον κανιβαλισμο στο τελος... Επικίνδυνα μονοπατια...
 
Καταλαβαινω πως το λες Ζωη αλλα η πεινα δεν μπορει να ειναι δικαιολογια, γιατι ετσι σιγα σιγα θα αρχισουν καποιοι να δικαιολογουν μεχρι και τον κανιβαλισμο στο τελος... Επικίνδυνα μονοπατια...
Όλα θα γίνουν στην ώρα τους Αντώνη😂
Έχει φοβηθεί το μάτι μου, όλα τα θεωρώ πιθανα πλέον 😑
 
Εχω διαβασει κι εγώ τα άρθρα για κατανάλωση σκύλων (απο Πακιστανους αν δεν κανω λαθος) αλλά ξέρω οτι στο Πακισταν δεν τρώνε σκύλους. Γενικότερα οι μωαμεθανοί τα θεωρούν ακάθαρτα και είναι θανάσιμη αμαρτία να τα φας.
Πιστεύω ότι "μπορεί" να έγινε ίσως κάτι τέτοιο όμως όχι σε τέτοιο βαθμό που να... εξαφανιστούν τα αδέσποτα. Θα είχε γίνει αντιληπτό κάτι τέτοιο.
Στην τελική το τι σκυλί φάγανε και οι Ελληνες στην κατοχή δε λέγεται. Η πείνα είναι απλά ανίκητη. Δεν είναι θέμα "κουλτούρας" ή "ιδεολογίας".
 
Εχω διαβασει κι εγώ τα άρθρα για κατανάλωση σκύλων (απο Πακιστανους αν δεν κανω λαθος) αλλά ξέρω οτι στο Πακισταν δεν τρώνε σκύλους. Γενικότερα οι μωαμεθανοί τα θεωρούν ακάθαρτα και είναι θανάσιμη αμαρτία να τα φας.
Πιστεύω ότι "μπορεί" να έγινε ίσως κάτι τέτοιο όμως όχι σε τέτοιο βαθμό που να... εξαφανιστούν τα αδέσποτα. Θα είχε γίνει αντιληπτό κάτι τέτοιο.
Στην τελική το τι σκυλί φάγανε και οι Ελληνες στην κατοχή δε λέγεται. Η πείνα είναι απλά ανίκητη. Δεν είναι θέμα "κουλτούρας" ή "ιδεολογίας".
Κι εμένα το μυαλό μου στη συγκεκριμένη περίπτωση πήγε στους πρόσφυγες που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα και σε καμία περίπτωση αυτοι δεν έτρωγαν σκυλιά στην πατρίδα τους. Γι αυτό και είπα πως η πεινα δικαιολογεί τα πάντα 😐
 
Πολύ ενδιαφέρον και άξιο μίμησης και από άλλους, το θέμα σου Ζωή!

Δεν έχει μείνει περιοχή στην Αττική, που να μη βάζουν φόλες, εισπνεόμενες ή μη. Και η αδελφή μου στην Γλυφάδα σταμάτησε να βγάζει βόλτα το σκυλάκι της, δυστυχώς παρουσιάστηκαν αρκετά κρούσματα.
 
Πολύ ενδιαφέρον και άξιο μίμησης και από άλλους, το θέμα σου Ζωή!

Δεν έχει μείνει περιοχή στην Αττική, που να μη βάζουν φόλες, εισπνεόμενες ή μη. Και η αδελφή μου στην Γλυφάδα σταμάτησε να βγάζει βόλτα το σκυλάκι της, δυστυχώς παρουσιάστηκαν αρκετά κρούσματα.
🤨 Τι είναι οι εισπνεομενες φολες;
 
🤨 Τι είναι οι εισπνεομενες φολες;
https://www.livingwithdogs.gr/ygeia-skilou/400-eispneomeni-f

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ! Η εισπνεόμενη φόλα ενόσω σκοτώνει το ζώο βασανιστικά και αργά (χρειάζεται περίπου 20 λεπτά), στον άνθρωπο ενεργεί ακαριαία. Εκτός από τα αδέσποτα ζώα που ο Δήμος φροντίζει και προστατεύει, οι φόλες θέτουν σε τεράστιο κίνδυνο τα παιδιά και το περιβάλλον της πόλης.

Σύμφωνα με το Νόμο 4039/2012 η δολοφονία αδέσποτων ζώων επισύρει τόσο ποινή φυλάκισης, όσο και υψηλά πρόστιμα.
Υπενθυμίζουμε: Σε περιπτώσεις δολοφονίας ζώων στις γειτονιές σας από φόλες παρακαλούμε να καλείτε την Αστυνομία για καταγραφή του συμβάντος και να μας ενημερώνετε άμεσα προκειμένου να προχωράμε σε όλες τις νόμιμες ενέργειες, συμπεριλαμβανομένου και του πλυσίματος των δρόμων.

πηγή
https://www.notia.gr/2018/01/prosochi-foles-ston-agio-dimitrio/
 
Πωπω πρώτη φορά το ακούω. Στην Ελλάδα είχα πάντοτε στο σπίτι ένεση για ώρα ανάγκης, ώστε να την κάνω εγώ μέχρι να πάμε στην κτηνίατρο. Και φυσικά έτρεμα σε κάθε μας βόλτα. Άσε που κάθε πρωί πριν βγάλω τη μικρή έξω περνούσα από έλεγχο όλο τον κήπο μήπως και είχαν πετάξει κανενα "κεφτεδακι".
 
Όλα θα γίνουν στην ώρα τους Αντώνη😂
Έχει φοβηθεί το μάτι μου, όλα τα θεωρώ πιθανα πλέον 😑
Οταν εχεις χρονο δες αυτο, γινονται και μικροαναφορες στον κανιβαλισμο

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Οταν εχεις χρονο δες αυτο, γινονται και μικροαναφορες στον κανιβαλισμο

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
😲 Που τον βρήκες αυτόν τον εμετικό τύπο;
 
To Vice παρακολουθω και ετσι επεσα επανω του...
Ούτε που μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό ότι θα έφτανε κανείς σε αυτό το σημείο. Ανακατεύτηκα! 😷
 
Ούτε που μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό ότι θα έφτανε κανείς σε αυτό το σημείο. Ανακατεύτηκα! 😷

Ο ανθρωπος δεν εχει ορια, αλλες φορες αυτο ειναι καλο και αλλες κακο!
 
Τον τσακωσα πριν λίγο να κλέβει γατοτροφη! Μα πόσο όμορφα είναι αυτα τα πλάσματα 🤩

IMG_20190629_130006_6_2__1561806518_17492.webp

Οι Τούρκοι της Πόλης, που μένουν μακριά από τον Βόσπορο, λένε ότι αν δεις έναν στο δρόμο είναι ένδειξη τύχης. Εγώ παλι που ξυπνάω κάθε πρωί στις 5.00 από τις φωνές τους, αμφιβάλλω 🙄
 
Back
Top