Σκυλιά Αδέσποτα στα Ταταύλα

Και η τύχη άφαντη 😁


Mια φορα την εχω παθει αλλα εκει την φορα το πουλι πρεπει να ειχε φαει γεμιστα και το ρυζι να ειχε μελανι σουπιας μεσα. 😂
 
Πήγα σήμερα να αγοράσω σαμπουάν. Ας πάρω, λεω, κι ένα καλαθάκι μήπως πάρω και τίποτα άλλο. Και τι να δω; Μέσα στο καλαθάκι κοιμόταν αυτή η κούκλα 😍

IMG_20190708_095612_7__1562580162_32179.webp
 
Ζωή, σε ευχαριστούμε θερμά για το θέμα και τις εικόνες! Με συγκίνησαν και με χαροποίησαν πολύ αυτά που είδα! Μακάρι η φιλοζωΐα και οι αγαθές δράσεις τους να αποτελούσαν παράδειγμα προς μίμηση για άλλες χώρες, που αδρανούν και αδιαφορούν για το ζήτημα των αδέσποτων ζώων. Είναι αξιέπαινοι και καλοί! Τα θερμά μου συγχαρητήρια! 🙂🤝👏

Τον τσακωσα πριν λίγο να κλέβει γατοτροφη! Μα πόσο όμορφα είναι αυτα τα πλάσματα 🤩

View attachment 64674

Οι Τούρκοι της Πόλης, που μένουν μακριά από τον Βόσπορο, λένε ότι αν δεις έναν στο δρόμο είναι ένδειξη τύχης. Εγώ παλι που ξυπνάω κάθε πρωί στις 5.00 από τις φωνές τους, αμφιβάλλω 🙄
Οι γλάροι είναι πανέξυπνα και πονηρά πτηνά και έχω παρατηρήσει σε ντοκιμαντέρ ότι εφευρίσκουν στρατηγικές θήρευσης και επιβίωσης. Και πράγματι, είναι πολύ όμορφοι!

Πήγα σήμερα να αγοράσω σαμπουάν. Ας πάρω, λεω, κι ένα καλαθάκι μήπως πάρω και τίποτα άλλο. Και τι να δω; Μέσα στο καλαθάκι κοιμόταν αυτή η κούκλα 😍

View attachment 64929
Άχου την! Μια κουκλίτσα! 😌😍
 
Τα μπεμπακια μας ❤️️️️️

IMG_20190820_114706_9__1566294584_23741.webp

Αυτό το μπεμπακι που κοιμάται μέσα στο σπιτάκι είναι το αγαπημένο της Ζιζης μου. Κάθε πρωί όσο εγώ τους βάζω νεράκι, εκείνο τρέχει στη Ζιζη για χαδακια 💗

IMG_20190820_114727_8__1566294627_26519.webp
 
Πανέμορφα ειναι❤️️️️
Tέλεια ειναι!
Ναι είναι πολύ γλυκά 😍
Όλα σκουρόχρωμα βγήκαν εκτός από το μικρό που κοιμάται μέσα. Τόσους όμορφους γάτους έχει η γειτονιά, δεν μπορώ να καταλάβω που τον βρήκε τον μαύρο 🤔
 
Σήμερα και τα τρία γατάκια (υπάρχει και τρίτο αλλά δεν φαίνεται γιατί προσπαθεί να μπει μέσα στη σακούλα του σούπερ μάρκετ) είχαν από ένα μάτι σχεδόν κλειστό. Κρυωσαν; Τα χτύπησε κάποια άλλη γάτα; Αλλά και τα τρία; Λέω αύριο αν βρω χρόνο να πάω να τα καθαρίσω με λίγο χαμομήλι.

Σήμερα ήπιαν και για πρώτη φορά γαλατάκι αγελαδινο. Το έδωσα βρε παιδιά και μετά το μετανιωσα. Δίνουμε στα μικρά γατάκια γάλα;

IMG_20190821_101142_0__1566382378_74517.webp
 
Back
Top