Φροντίδα Αναζήτηση νέου κλουβιου για το Ζελεδάκι (παροτλετ)

Καλησπέρα , παρακολουθώ από την αρχή την υπόθεση και με έχει συγκινήσει πολύ η εξέλιξη ... Μπράβο σου και σένα και στο γενναίο ζελεδάκι. Δεν ξέρω πολλά για το είδος αν και μου αρέσουν πολύ αυτά τα μικρούλια αλλά θα προτείνω για την χειμερινή περίοδο και για τους λόγους που προανέφερες κάτι σαν αυτό https://www.petsupermarket.gr/voltrega-kloyvi-poylioy-leyko-gkri-28x50-50x37-50cm
Πιστεύω ότι το μικρούλη θα είναι εντάξει ασφαλές και εσύ θα μπορέσεις να το έχεις κοντά σου μέχρι να βγεί στην καλοκαιρινή του κατοικία ξανά με πλήρη ανάρρωση μετά από τόσους μήνες. Όπως και να έχει θα την βρεις τη λύση γιατί νοιάζεσαι και αυτό εχει φανεί. Την αγάπη μου στο ζελεδάκι σου 🥰
 
@olgi το κλουβί αυτό είναι πολύ μικρό με 28 εκ μήκος, την στιγμή που η Ειρήνη μπορεί να έχει χώρο για 50 εκ κλουβί. Το κλουβί που προτείνει ο @Vada νομίζω καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες.
Ειρήνη το ζελεδακι έχει αποκτήσει το δικό του φαν κλαμπ! 😍
 
@Ledagcc έτσι νόμιζα κ εγώ μέχρι που είδα αυτό
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-09-06-16-05-37-759_com.android.chrome.webp
    Screenshot_2022-09-06-16-05-37-759_com.android.chrome.webp
    94,2 KB · Προβολές: 16
το κλουβί αυτό είναι πολύ μικρό με 28 εκ μήκος,
Μαράκι έτσι όπως το βλέπω τα 28 πρέπει να είναι το πλάτος. 50 είναι το μήκος. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχει σχαρα!
 
@Ledagcc Δεν το προσεξα ότι δεν έχει σχάρα-- βασικά δεν ήξερα ότι υπάρχουν κλουβιά χωρίς σχάρα το θεωρώ απαράδεκτο - και εγώ πιστεύω ότι το μήκος είναι 50 εκ. - συγνώμη μάλλον άκυρη η πρότασή μου - Σίγουρα θα βρεθεί το καλύτερο για το μωράκι 🥰
 
Κανεις δεν ξερει γιατι υπαρχουν αυτα τα κλουβια βασικα.
Μην είσαι και σίγουρος σε ένα άλλο θέμα ένα κύριος επέμενε ότι είναι πολύ πιο πρακτικό να μην εχεις να καθαριζειε σχάρα 🙄
 
---------- Forwarded message ---------
From: Gerard Illeras <[email protected]>
Date: Wed, Sep 7, 2022, 17:03
Subject: RE: info request about item CAGE 611 BIRDS
To: [email protected]
Dear xxxx

Thank you for your mail.

Yes, you are indeed correct, this is a tipo error.

Measures are as you mention:

length/width: 50,5

depth: 28

height: 37,5



regards

Gerard
 
Τελευταία επεξεργασία:
@MARY58 είναι πολύ απλό να στείλω ένα email..τουλάχιστον μέχρι στιγμής απαντούν. Ρώτησα και για το αν υπάρχει η σχάρα του σαν item από περιέργεια για να δω τι θα απαντήσουν ώστε να ρωτησω τέλος γιατί δεν είναι standard εξοπλισμός. Πάντως και η ferplast ακολουθεί το σκεπτικό "κλουβί χωρίς σχάρα" της voltrega. Πιθανά και άλλες εταιρείες που μου διαφεύγουν σιγουρα
 
Έχω παρατηρήσει επίσης ότι οι μεγάλες εταιρίες δεν βάζουν συνήθως σχάρες. Εγώ πιστεύω πως είναι θέμα κόστους..
 
Προσωπικά σε όσα pet shop κι αν έχω πάει όλα τα κλουβιά που είδα διέθεταν σχάρα 🤔
Πρώτη φορά ακούω κλουβί να μην έχει σχάρα. Είναι απαράδεκτο εν μέρη των εταιρειών 😠
 
Back
Top