Φροντίδα Αναζήτηση νέου κλουβιου για το Ζελεδάκι (παροτλετ)

Νομίζω ότι με τον τρόπο αυτό προωθούν συγκεκριμένους τύπους υποστρωμάτων πχ ζεόλιθο.
 
Ο λόγος δεν είναι το κόστος όταν μιλάμε για τέτοιου μεγέθους κατασκευαστές,είναι θέμα της φιλοσοφίας που επιλέγει η κάθε εταιρεία.
Η σχάρα δεν αποτελεί απαραίτητο αξεσουάρ για πολλούς εκτροφείς.
 
@Tony Forpus Συμφωνω και εγω. Θεμα φιλοσοφιας και επιρροών απο εκτροφεις πρεπει να ειναι !! η Ferplast πχ που εχει ποιοτικα πιστευω κλουβια και υψηλου κοστους επισης δεν ενσωματωνει σχαρες στα κλουβια. ειχα παλιοτερα και το rekord4 και το Sonia (και δεν ειναι φθηνα κλουβια κατα την αποψη μου παντα)δεν ειχαν σχαρα. Ενδιαφερον ομως εχει και η απαντηση της voltrega στο δευτερο email μου .Το εχουν σαν extra με ξεχωριστο κωδικο.Θα συνεχισω την αλληλογραφια μου μαζι τους απλα απο ενδιαφερον
Υ.Γ ουτε η Imac, με βιαστικο ψαξιμο εχει σε ολα τα κλουβια της σχαρα πχ https://www2.imac.it/catalog/en/birds/canaries-budgies-and-small-exotic-birds/irene-3/?lang=en


Gerard Illeras​

6:35 μ.μ. (πριν από 2 ώρες)
προς εγώ
Hi xxxxxx

Yes, we do have an internal bottom that could be used for this cage.
Regards
Gerard

De: <xxxxx@gmail.com>
Enviado el: miércoles, 7 de septiembre de 2022 16:45
Para: Gerard Illeras <[email protected]>
Asunto: Re: info request about item CAGE 611 BIRDS

Thank you for your reply. May i ask if there a spare part(item) for this cage that can be added as a cage internal bottom( metal barrier lets say ) in order to avoid birds stepping on their own droppings?
Thank you .
[automerge]1662576407[/automerge]
@Tony Forpus Συμφωνω και εγω. Θεμα φιλοσοφιας και επιρροών απο εκτροφεις πρεπει να ειναι !! η Ferplast πχ που εχει ποιοτικα πιστευω κλουβια και υψηλου κοστους επισης δεν ενσωματωνει σχαρες στα κλουβια. ειχα παλιοτερα και το rekord4 και το Sonia (και δεν ειναι φθηνα κλουβια κατα την αποψη μου παντα)δεν ειχαν σχαρα. Ενδιαφερον ομως εχει και η απαντηση της voltrega στο δευτερο email μου .Το εχουν σαν extra με ξεχωριστο κωδικο.Θα συνεχισω την αλληλογραφια μου μαζι τους απλα απο ενδιαφερον
Υ.Γ ουτε η Imac, με βιαστικο ψαξιμο εχει σε ολα τα κλουβια της σχαρα πχ https://www2.imac.it/catalog/en/birds/canaries-budgies-and-small-exotic-birds/irene-3/?lang=en


Gerard Illeras​

6:35 μ.μ. (πριν από 2 ώρες)
προς εγώ
Hi xxxxxx

Yes, we do have an internal bottom that could be used for this cage.
Regards
Gerard

De: <xxxxx@gmail.com>
Enviado el: miércoles, 7 de septiembre de 2022 16:45
Para: Gerard Illeras <[email protected]>
Asunto: Re: info request about item CAGE 611 BIRDS

Thank you for your reply. May i ask if there a spare part(item) for this cage that can be added as a cage internal bottom( metal barrier lets say ) in order to avoid birds stepping on their own droppings?
Thank you .
@Irene chatzimichail τωρα προσεξα οτι αυτο το κλουβι της imac εχει το ονομα σου !
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καμία φορά παίζει ρόλο και με το ασχολείται κυρίως η εταιρεία για παράδειγμα η ferplast είναι με κλουβιά ζώων γενικά κουνέλια χάμστερ κτλ τα οποία εννοείτε δεν έχουν σχάρα κάτω ε προφανώς η εταιρεία με την ίδια λογική σχεδιάζει και τα κλουβιά πουλιών. Αντίθετα η κλουβοτεχνικη που βγάζει μόνο για πουλιά έχει πάντα σχάρα
 
@meniam

Η σύγκριση ανάμεσα σε Ferplast και Κλουβοτεχνικη απλά δεν υπάρχει.
Εκτός από την Ferplast είναι και άλλοι μεγάλοι κατασκευαστές που κινούνται στην ίδια φιλοσοφία.
 
Καλημερα .Δεν θα σας κουρασω αλλο με την επικοινωνια με voltrega . Εχω ρωτησει ηδη για τον κωδικο της σχαρας και αν υπαρχει καποιο σχετικο σκεπτικο γιατι δεν το πουλανε με την σχαρα.Ακομα δεν μου απαντησαν. Μεσω του επισημου site και του eshop (spanish) μπορεσα να εντοπισω "μαλλον" το αξεσουαρ χωρις να ειμαι σιγουρος 100% γιατι αναφερει συμβατο με το 611Β. Οποιος ενδιαφερεται για τυχον αγορα του απο οποιοδηποτε ελληνικο μαγαζι ας προχωρησει σε διερευνηση με τον πωλητη.

[automerge]1662620191[/automerge]
Τελευταια προσθηκη(γιατι τελικα εχουν "κρυμμενο" και τον καταλογο στο site τους και ειναι αναλυτικοτατος απο οτι φαινεται με κωδικους των αξεσουαρ :-)
1662620187081.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top