Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή καρδερίνας 2014

ΑΒΑΤΟΝ

PB Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2012
Μηνύματα
1.549
Πόλη
Αθήνα
Δεν μαζευόμαστε σιγα σιγά λεω γω να βγάλουμε καμια καρδερίνα σε αναπαραγωγή;

Υπάρχει κανείς που προχωράει σε αναπαραγωγή φέτος;

;)

Εκει κάτω οι Κρητικοί κάνουν τίποτα ορέ;
 
Βασίλη είναι μια παράξενη χρονιά φέτος και βλέπω και στη φύση ότι είναι έτσι ακριβώς δεν ακούς τα τζια του φλώρου η του σπίνου το δυνατό κελάηδισμα έχω μια φωλιά έτοιμη αλλά από αυγό τίποτα.
 
Εγώ Ανδρέα πάω καλά για την ώρα.

Πάμε στο ζουμί.

Για όσους γνωρίζουν τον Λάζαρο (ένα καρδερινάκι που μεγάλωσα στο χέρι πέρσυ)... Τελικά μας βγήκε θηλυκό.

Απολάυστε τον... με τον αρσενικό του που έχει πάρει τα ινία της αναπαραγωγής.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πάντως κάτι μου λέει ότι θα είναι καλή χρονιά φέτος είδωμεν…………..😀
 
Από τα εφτά ζευγάρια μου τα έξι έχουν πάρει μπροστά Ανδρέα.

Μ όποιον δάσκαλο καθήσεις... Τέτοια γράμματα θα μάθεις 😉
 
Βασίλη, την εξωτερική φωλιά μέσα στην κλούβα την προτιμούν περισσότερο από τις άλλες;
 
Βασίλη, την εξωτερική φωλιά μέσα στην κλούβα την προτιμούν περισσότερο από τις άλλες;

Νόμος, αυτός.

Για μένα.

Και πάντα οι φωλιές στην πρόσοψη του κλουβιού με "λίγη" παραλαγή.
 
Ναι τα άχρηστα την προτημούν αλλά το έχω δει στην πράξη αυτό που γράφω αν τα βατέματα γίνονται μέσα στη φωλιά είναι δύσκολο το έργο του αρσενικού και σύμφωνα με τον κριτής μας σε κάποιο σεμινάριο είναι κατά αλλά να δούμε εμείς αυγό και ότι να ναι!
 
Μαρία αν το πουλάκι κάθετε στη φωλιά κλειστού τύπου και κοιτάζει προς τα έξω πως θα στηθεί να μπει ο αρσενικός να ανοίξει τα φτερά του όπως επιβάλετε, στην κλειστού τύπου δεν έχει αυτό το πλεονέκτημα.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Βασίλη είναι πολύ όμορφα και τα δύο! Με το καλό!
Έχεις δει καθόλου ζευγαρώματα; :)
 
Αυστηρώς ακατάλληλο δια ανηλίκους.

Συγχωρέστε με για το περιεχόμενο... Τούτες τις Αγιες μέρες.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top