Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή καρδερίνας 2014

Βασίλη γεια σου η Λάζαρος ήπιε το γλυκύ βραστό; 😀! Έχεις παρατηρήσει αν και πουλιά ζήλεια που τα πιάνει όταν γίνονται τέτοιες πράξεις παίρνει φωτιά ο τόπος…………
 
Να τα και τα βατέματα που λέγαμε! Τώρα είσαι σίγουρος! 😉
Άντε με το καλό να κάνει τα αυγά η "Λάζαρος"! 😛
 
k965Lc0.jpg
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
τι ωραία εικόνα!
για πες για μας που δεν ξέρουμε. Γιατί ο τίτλος; Δεν ταίζουν συνήθως οι καρδερίνες;
 
τι ωραία εικόνα!
για πες για μας που δεν ξέρουμε. Γιατί ο τίτλος; Δεν ταίζουν συνήθως οι καρδερίνες;

Η καρδερίνα είναι ο καλύτερος γονιός... Μαρία.

Αρκεί... Το περιβάλλον που ζει να είναι οικείο και να μην φοβάται.

Εδω βλέπουμε από άλλο ζευγάρι καρδερίνες ο αρσενικός να κλωσάει τα αυγά της θηλυκιάς.

Ισότητα στα δύο φύλλα βλέπεις...

vHMyaOR.jpg
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μακάρι να εμένα Ελλάδα να αγόραζα απο εσένα σγαρτιλια. Να ειναι εκτροφης. Πανέμορφα πουλιά.. Να τα χαίρεσαι..
 
Ερέχτηκα τον μωρέ κοπέλια.
Αβιζέρνω σας πως τουτοσές ο άγγουρος,τζαναμπέτης κουζουλός ξεκίνησε με κούμο, επόχτισε όμως επαέ και κουλαντρίζει κουράδι σγαρδέλια που'χουν σαμιά δικιά του, αρμηνεύει μας δε πως κατέχει τα ζα με χαβεσιλίκι κι από τώρα αερινίζει.
 
Μαύρα και……….. κοκκινόματα και όλα σκλαβερωμένα
Και μαξελάτα μάρωπα είναι τα ζα μου εμένα
ΚΕΡΑΣΕΤΟΝΕ ΜΠΡΕ!
Πέτα αετέ μα εσύ μπορείς πολύ ψηλά να φτάσεις
Στα άλλα πουλιά τη δύναμη νατηνε ξεπεράσεις!
 
Τον πρώτο ρόλο στη ζωή τον παίζει πάντα η γνώση
στην τύχη όποιος πίστεψε το εχει μετανοιώσει


Μόνο αν στούς νεότερους μάθεις τα μυστικά σου
μεγάλη θα'ναι η προκοπή και η χαρά δικιά σου

Βασίλη, μέσα σε τούτη τη χρονιά πολλά μου έχεις κάνει
μα βλέπω την επόμενη θα μ' έχεις πια ξεκάνει
 
της λαζαρινας γιος;!
να σου ζήσει Bill

Nαι Σταμάτη.

Και το θεωρώ μεγάλη επιτυχία (για μένα) αφού μπόρεσα να φέρω το συγκεκριμένο πουλί σε αναπαραγωγή.

-

Οι δύο κύριοι με τα κορακίστικα μπορούν να μας κάνουν μεταφραση σε αυτά που γράφουν;

ε;
 
Ερέχτηκα τον μωρέ κοπέλια.
Αβιζέρνω σας πως τουτοσές ο άγγουρος,τζαναμπέτης κουζουλός ξεκίνησε με κούμο, επόχτισε όμως επαέ και κουλαντρίζει κουράδι σγαρδέλια που'χουν σαμιά δικιά του, αρμηνεύει μας δε πως κατέχει τα ζα με χαβεσιλίκι κι από τώρα αερινίζει.

Θαυμάστε τον μωρέ παιδιά.
Σας εφιστώ την προσοχή πως τούτος εδώ ο νέος, ο τρελλός καταφερτζής ξεκίνησε με μια μικρή εκτροφή 1-2 ζωντανών, εδώ όμως τελείωσε το χτίσιμο, την εκπαίδευση και διαχειρίζεται ένα κοπάδι καρδερίνες που έχουν το δικό του σήμα-σφραγίδα... Μας συμβουλεύει - ορμηνεύει δε ότι γνωρίζει καλά και με πάθος τα ζώα κι από τώρα έχει ανοίξει πανιά...
 
Back
Top