Γενικά Αναπαραγωγή 2015 (γαρδέλια και μούλοι)

dimitris_patra

PB Member
Εγγραφή
12 Φεβ 2009
Μηνύματα
902
Πόλη
Πάτρα
Τα πρώτα για φέτος...
Πρώτο ζευγάρι (γαρδέλι χ κανάρα) τέσσερα αυγά... Τρία πουλιά

IMG%201_zpsc73nvlmf.jpg



Δεύτερο ζευγάρι (γαρδέλι χ κανάρα) τέσσερα αυγά... Δύο πουλιά

IMG%202_zps5ehq6ble.jpg
 
...η αγωνία στο κόκκινο... Να δω τα γαρδέλια πως θα πάνε φέτος. Για την ώρα μόνο μιά φωλιά έτοιμη.
Γεια σου Δημήτρη με τα ωραία σου!
όλα καλά θα σου πάνε... Δεν σε φοβάμαι, είσαι μάστορας. 😉
 
Τα δευτέρα είναι πιο ανοιχτοχρωμα από τα πρώτα σωστά; Τι χρώματα είναι οι γονείς;

Να σου ζήσουν Φυσικα! Φτου φτου!
 
Τα δευτέρα είναι πιο ανοιχτοχρωμα από τα πρώτα σωστά; Τι χρώματα είναι οι γονείς;

Να σου ζήσουν Φυσικα! Φτου φτου!
Σ΄ευχαριστώ Αλίκη... Τα γαρδέλια δεν χρειάζεται να σου πω τι χρώμα είναι... Οι κανάρες είναι σκουρόχρωμες πράσινες, η μία πιο κίτρινη στην κοιλιά. Σχεδόν ίδια θα είναι όλα τα μουλάκια.
 
Η Θερμοκοιτίδα μου για νεοσσούς και τάισμα γαρδελόμουλων...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πω πω τέλεια! Το συστηματάκι γιατί το έχεις προσαρμόσει σε χαρτόκουτο; Εύκολα το αλλάζεις αν χαλάσει αυτό;
 
Πω πω τέλεια! Το συστηματάκι γιατί το έχεις προσαρμόσει σε χαρτόκουτο; Εύκολα το αλλάζεις αν χαλάσει αυτό;
ναι είναι πολύ ευκολο...ίσως κάποια στιγμή να φτιάξω ξύλινο κουτί.
 
Η Θερμοκοιτίδα μου για νεοσσούς και τάισμα γαρδελόμουλων...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Φοβερή σκέψη... και ακόμη πιο έξυπνη η κατασκευή...
Μπράβο Δημήτρη
Αν θέλεις μπορείς να μας δώσεις τα τεχνικά και κατασκευαστικά στοιχεία της "πατέντας" σου...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Φοβερή σκέψη... και ακόμη πιο έξυπνη η κατασκευή...
Μπράβο Δημήτρη
Αν θέλεις μπορείς να μας δώσεις τα τεχνικά και κατασκευαστικά στοιχεία της "πατέντας" σου...
Γιάννη είναι πολύ απλό.. Ένας θερμοστάτης που ανοιγοκλείνει την λάμπα...η "πονηριά" της κατασκευής είναι ότι ο θερμοστάτης και η λάμπα είναι στα 12V DC... Και το έκανα έτσι ώστε να μπορώ να το πάρω και να το δουλευω στο αυτοκίνητο στην περίπτωση που χρειαστεί να λείψω από το σπίτι...
 
Γιάννη είναι πολύ απλό.. Ένας θερμοστάτης που ανοιγοκλείνει την λάμπα...η "πονηριά" της κατασκευής είναι ότι ο θερμοστάτης και η λάμπα είναι στα 12V DC... Και το έκανα έτσι ώστε να μπορώ να το πάρω και να το δουλευω στο αυτοκίνητο στην περίπτωση που χρειαστεί να λείψω από το σπίτι...
Όταν βρεις χρόνο... κάνεις νέο θέμα στο σύνδεσμο της Μαρίας...
Θα θέλουν πολλοί να μάθουν λεπτομέρειες... κι εγώ φυσικά μέσα σ' αυτούς.
 
Όταν βρεις χρόνο... κάνεις νέο θέμα στο σύνδεσμο της Μαρίας...
Θα θέλουν πολλοί να μάθουν λεπτομέρειες... κι εγώ φυσικά μέσα σ' αυτούς.
Τι να δείξω βρε Γιάννη.. Ένα χαρτόκουτο είναι και τοποθέτησα επάνω τον θερμοστάτη και μιά λάμπα αυτοκινήτου 12 V / 21W
 
Back
Top