Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή Gloster 2017

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να σας δείξω και μερικά glosterakia

Ο μικρός βγήκε εχθές από την φωλιά... 16 ημερών είναι
rsz_20170425_185137.jpg


Και από τα άλλα δυο ζευγάρια τα οποία στην πρώτη φωτογραφία είναι 4 και στην δεύτερη 3 ημερών

rsz_20170425_185152.jpg


rsz_20170425_185127.jpg
 
Σας παρουσιάζω τα glosterakia μου!

Είναι όλα από την πρώτη γέννα εκτός από τα μικρά μικρά που είναι 2ης γέννας

Όλα είναι ενός μήνα εκτός από ένα που είναι 40 ημερών περίπου.

1_glosters-min.webp 2_glosters-min.webp 3_glosters-min.webp 4_glosters-min.webp
 
Το κονσορτ στο τέρμα δεξιά, είναι ένα ιδιαίτερα καλό πουλάκι. Αν δεν περάσει τους 12-12,5 πόντους έχει τύχη σ' έναν διαγωνισμό. Θα έλεγα αμέσως μετά την αλλαγή πτερώματος να το απομονώσεις και να φροντίσεις ιδιαίτερα την διατροφή του και την καθαριότητα στο πτέρωμά του. 👍
3_glosters-min-jpg.50185
 
μπράβο Βασίλη..όμορφα τα μικρά!
χαίρομαι πολύ που και οι τρεις που πήρατε Gloster από μένα και ακολουθήσατε το πλάνο των ζευγαριών που φτιάξαμε, ανταμοιφθήκατε για τους κόπους και τις προσπάθειες σας!
συνεχίστε να αγαπάτε τα gloster! συνεχίστε τη σωστή διατροφή όλο το χρόνο και..όταν έρθει η ώρα, θα τα καμαρώσουμε και σε διαγωνσμό!👍
καλή συνέχεια με αγάπη για το χόμπυ μας!
 
Βασίλη πανέμορφα να σου ζήσουν. Μετα την πτεροροια ίσως πρέπει να συναντηθούμε, και μπορεί να συνεργαστούμε στα πουλιά μαζί βέβαια και με τον Dimitri .P
 
να συνεργαστούμε στα πουλιά μαζί βέβαια και με τον Dimitris .P
.. Με μεγάλη μου χαράκαι το ξέρετε! Ποτέ δεν έπαψα να επικοινωνώ και με τους 4 φίλους που έχουν δικά μου ζευγάρια. Χαίρομαι που και οι τέσσερις σας, φέτος, απολαύσατε τη χαρά της δημιουργίας της ζωής.
Τα gloster,όπως είχε δηλώσει στο παρελθόν ο κος Γερολυμάτος, αποτελούν από μόνα τους ιδιαίτερο κεφάλαιο! Και επειδή εξακολουθώ ακόμη να πιστεύω πως ''ρωτώντας πας στην πόλη''.. Μέσα από την επικοινωνία με τους σωστούς ανθρώπους αλλά και διαβάζοντας τα ''βήματα & αποτελέσματα'' καταξιωμένων εκτροφέων της ράτσας, πιστεύω πως δεν θα αργήσει να γίνει το επόμενο βήμα από μεριάς σας.
Οτι νέο διαβάζω, σας το στέλνω..ότι επικοινωνία κάνω, σας την κοινοποιώ.. Αξιοποιείστε & επεξεργαστείτε τα στοιχεία για το καλύτερο δυνατό του σμήνους σας και να θυμάστε πάντα τούτο:
πλήρες και ισορροπημένο διατροφικό πρόγραμμα όλο το χρόνο. Για υγιή πουλιά, σωστές αναπαραγωγές.. Με αγάπη και πάθος για το χόμπυ!

καλή συνέχεια..
 
Σ'ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!

Είχαμε καλό δάσκαλο, ο οποίος μας έδωσε καλά, υγιής πουλιά μας είπε πολλά μυστικά για να κάνω εγω τώρα αυτήν την παρουσίαση!

Σ'ευχαριστούμε πολύ Δημήτρη!

Υ. Γ. Έλα να διαλέξεις ότι θέλεις για σένα!

Βασίλη πανέμορφα να σου ζήσουν. Μετα την πτεροροια ίσως πρέπει να συναντηθούμε, και μπορεί να συνεργαστούμε στα πουλιά μαζί βέβαια και με τον Dimitri .P

Σ'ευχαριστώ πολύ Βασίλη!
Εννοείται!
 
Back
Top