Γενικά Αναπαραγωγή Red Siskin 2015

Μπιλυ αν δεν ειχα τις αυγοθήκες, θα επαιρνα το αυγο ομελετα φιλαρακι.
Δεν είναι λυση αυτή που λες.
Για το νημα, τα ιδια βαζω όλα τα χρονια και διαλεγει η κάθε μια και παιρνει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Μπιλυ αν δεν ειχα τις αυγοθήκες, θα επαιρνα το αυγο ομελετα φιλαρακι.
Δεν είναι λυση αυτή που λες.
Για το νημα, τα ιδια βαζω όλα τα χρονια και διαλεγει η κάθε μια και παιρνει.

Αυτό που σου λέω το έχω κάνει.

Μόλις βλέπω ότι πάει και ζαχαρώνει την αυγοθήκη την εξαφανίζω και την επόμενη μέρα βλέπω στρωμένη φωλιά.
 
Mην τα γράφεις αυτά... Θα πάθει τίποτα ο Μισαλούρης που του κλαρώνουν τα κακομαθημένα του καναρίνια καμμιά βδομάδα αργότερα
Είναι από σπίτι... έχουν αρχές.
Δεν είναι αλητάκια σαν τα δικά σου.
 
Θα σας βάλω αύριο φωτό.. Μιά κυράτσα μου cinnamon, αφού δοκίμασε όλες τις φωλιές που είχα στην κλούβα, αφού έφτιαξε και χάλασε, κάθεται και κλωσάει σε μια όμορφα φτιαγμένη φωλιά στη μπανιέρα (!).. Μόνο που είναι ρηχή.. Είναι σίγουρο ότι η τάυγά η οι νεοσσοί θα φάνε τούμπα από κει, αλλά αν της τη χαλάσω η της βάλω το νήμα της σε κανονική, φοβάμαι ότι θα χαλάσει όλα.i

Οποιος θέλει να κλαρώνουν τα πουλιά πιο νωρίς να φωνάζει τον Παιανία να πηγαίνουν μαζί στον Επιτάφιο την Μεγάλη Παρασκευή.

Αυτό είναι το μυστικό.

👍
Δεν έχω παράπονο..Χθες τουλάχιστον τον είδα μαζί σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Σημερα μπηκαν 12 σισκινοαυγά για κλώσσημα. 8 σε 2 θηλυκές (4 στην κάθε μια εννοείται) και αλλα 4 σε τιμπραντίνα κανάρα.
Μιας και η μια μου θηλυκια τα εκανε, αλλα δεν μας εκανε την τιμη να τα κλωσσήσει.
Βασίλη και οι 3 θηλυκές κάτσανε σε φωλιές που τους έκανα εγώ, απλά προσθέσαν λίγο βαμβάκι. Και μάλιστα με τις αυγοθήκες μέσα στην ζευγαρώστρα! Εκτος από την μια βέβαια που γράφω πιο πάνω. Αυτή η μια είναι που είχε κάνει το 1ο αυγό
στην αυγοθήκη και τα υπόλοιπα 3 μέσα στην φωλιά που της έφτιαξα. Βέβαια τα παράτησε. Δεν πειράζει για 1η γέννα την δικαιολόγώ. Αναμένοντας τις εξελίξεις λοιπόν!
 
Γιώργο και Μιχάλη. Για κοιτάτε λίγο εδώ.

img
 
Back
Top