Αναπαραγωγή Αν βατεύτηκαν μόνο μια φορά θα είναι άσπορα τα αυγά;

καλημέρα και πάλι σε όλη την παρέα, δεν έκανε άλλο αυγό σήμερα όπως περίμενα και δείχνει παντελώς αδιαφορία ούτε που κάθισε στην φωλιά... Τι να πω μεγάλη απογοήτευση αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί...
 
Παιδιά δεν έβγαλε άλλο αυγό αλλά έχουμε άλλες εξελίξεις δεν κάθεται με τπτ στην φωλιά κανονικά έπρεπε να κλωσαει εδώ και 32 μέρες τι να κάνω;
 
Να τα βγάλω τα αυγά αυτά και να βάλω καινούργιο νήμα; Γιατί η θυληκια χτυπάει φτερά από κάτω και τα 2 πρισμενα και κόκκινα από κάτω
 
τι να πω βρε παιδια εμενα ενα ζευγαρακι μου που δεν ειδα βατεματα μου εβγαλαν μια γεννα 4αυγα ολα ενσπορα κ τωρα που εδειξε επιθετικοτητα ο αρσενικος στη δευτερη γεννα αφου ειδα πολλα βατεματα τις μερες που εστρωνε φωλια η καναρα, τον εβγαλα κ την επομενη γεννησε το 1ο αυγο, σε συνολο 4 αυγα παλι εκανα ωοσκοπηση σημερα κ μου φανηκαν ασπορα(κροκος σκετος παει κι ερχεται μεσα στο αυγο)
 
Δεν ξέρω αλλά δεν κάθεται στην φωλιά έχει 3 μέρες και και διχνει αδιαφορια
 
Γιατί η θυληκια χτυπάει φτερά από κάτω και τα 2 πρισμενα και κόκκινα από κάτω
Εγώ εδώ δεν καταλαβαίνω τι εννοείς..

Έκανα και τπτ κενά αλλά αφού δεν έκατσε καθόλου...
Από την στιγμή που δεν κάθισε καθόλου, ναι μπορεί να είχαν σπόρο αλλά δεν έγινε ποτέ έμβρυο.. Δεν έχεις κάποια παραμάνα να τα βάλεις τα 2 αυγουλάκια;
 
Παιδιά ευχάριστα νέα έσπασα τα αυγά τα οποία ήταν ασπορα άρα είχα δίκαιο και μόλις άνοιξα το χώρισμα πάλι βατεμα και πάμε για καινούργια γέννα και άρχισε να χτίζει την φωλιά
 
Back
Top