Γενικά Απλα ευκολα και φθηνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marie

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2008
Μηνύματα
325
Πόλη
Αθήνα
σημερα πηγα στο σουπερ μαρκετ! Εκει που κοιτουσα κατι πραγματακια πεφτει το ματι μου σε κατι πλαστες ζαχαροπλαστικης! Λεπτοι ξυλινοι... Πολυ κομψοι! Αμεσως μου ηρθε ιδεα και πηρα 3! Στην αρχη σκεφτηκα να φτιαξω κουνια μιας και τα αφηνω ελευθερα στο δωματιο! Πηρα και σπαγκο λοιπον...

οταν πηγα στο δωματιο να το φτιαξω ομως αλλαξαν τα σχεδια!
εδεσα τους 2 πλαστες απο τη μια και απο την αλλη πλευρα του κλουβιου εξωτερικα με τον σπαγκο! Τον τριτο τον εβαλα οριζοντια και τα εδεσα μεταξυ τους! Εγινε ενα πολυ ωραιο σταντ πανω απο το κλουβι λοιπον ωστε να μην βρομιζεται και ολο το δωματιο... Κρεμασα και ενα παιχνιδακι και ολα καλα!
και ολα αυτα με 7 ευρω περιπου!
ειχα βγαλει φωτο αλλα πηρα λαθος καλωδιο μαζι μου και δεν μπορω να τα περασω στο pc! Αυριο θα βαλω και φωτο να μου πειτε εντυπωσεις:D
 
:Dαυτες ειναι οι φωτο
 

Συνημμένα

  • P5051203.webp
    P5051203.webp
    36,3 KB · Προβολές: 147
  • P5051204.webp
    P5051204.webp
    48 KB · Προβολές: 125
  • P5051205.webp
    P5051205.webp
    54,3 KB · Προβολές: 129
  • P5061207.webp
    P5061207.webp
    24,7 KB · Προβολές: 114
  • Like
Αντιδράσεις: Pigaki
Συγχαρητήρια! Πολύ έξυπνη, πρωτότυπη και ευφευρετική η κατασκευή σου! Ευχομαι τα πουλάκια σου να περάσουν όμορφες και δημιουργικές ώρες! Μπορείς σταδιακά να εμπλουτίζεις την κατασκευή σου με διάφορα αλλα παιχνιδάκια για να μην πλήττουν τα πουλάκια και να κρατας σηνεχώς αυξημένο το ενδιαφέρον τους! Ιδέες στο ποστ του Νάσσου σχετικό με τα παιχνίδια!
 
καλο το παιχνιδι που εφτιαξες θα αρεσει στα παπαγαλακια σου!
 
Συγχαρητήρια για τη σκέψη σου! Πολύ καλό το σταντ όπως φαίνεται κι απ' τις φωτογραφίες!
Πώς το βλέπεις; Αντέχει μεγαλύτερους παπαγάλους; Εγώ όπως βλέπεις έχω μία Ροζέλα.
Δεν νομίζω ότι είναι πολύ βαρύτερος από ένα Lovebird.
 
ανετα! Δεν κουνιεται το οριζοντιο ξυλο καθολου! Αρκει να το δεσεις καλα με τον σπαγκο! 🙂
 
Back
Top