Γενικά Ήρθε ο καιρός να σας παρουσιάσω τον Ψιτ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vasia24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
keet? υποκοριστικό του parakeet.
Εεε οχι και Ξουτ βρε Τακη! Το κοριτσι μου;
Και για όσους δεν ξέρουν από παπαγάλους (ενώ εγώ ξέρω - τρομάρα μου), θα λες ότι το όνομα είναι υποκοριστικό του Kate. (Και όταν θα σε νευριάζει, θα της λες με βροντερή φωνή...Κατερίνααα, κάτσε ήσυχη, μ' ακούς;)🙄
 
@ianos εχω φτασει σε σημειο να διπλοτσεκαρω αν τα μηνυματα ειναι δικα σου!
Δυστυχως δε προκειται να μπει αλλο πουλακι στο σπιτι μου...🙁
Βεβαια ειδα ενα κοκατιλ σημερα τελειοο! Αλλα απειλησε με διαζυγιο... Οποτε...☹
 
  • Like
Αντιδράσεις: lina
...
Βεβαια ειδα ενα κοκατιλ σημερα τελειοο! Αλλα απειλησε με διαζυγιο... Οποτε...☹
Κι αν (ΑΝ), λέω εγώ τώρα... Το καημένο το πουλάκι...
  1. ήταν ελαφρώς άρρωστο, αλλά με πολύ κακή - επικίνδυνη για τη ζωή του - πρόγνωση, στην περίπτωση που κάποιος γνώστης δεν το περιποιούταν;
  2. το έσκαγε από το μαγαζί, πετούσε στο μπαλκόνι σου, μπούκαρε σε δωμάτιο που είσαστε όλοι μαζί (ή έστω τα παιδιά) κι εσύ έκλεινες επιτόπου το παράθυρο; Δεν θα ήταν... Εκ' Θεού;
Πέρα από την πλάκα βεβαίως, νομίζω ότι όταν συγκατοικούμε με άλλους, πόσο μάλλον με τον/την σύντροφό μας, οφείλουμε να σεβόμαστε τα θέλω και τις επιθυμίες του/της, και να συναποφασίζουμε για το ποιος θα φιλοξενείται στον από κοινού χώρος μας.
απο κατω σε εχει!
Τάκη, σε μια δυάδα / ομάδα κλπ, αυτός που καθορίζει την ταχύτητα, είναι και αυτός που πάει πιο αργά ή που πατάει το φρένο (φρέον έγραψα στην αρχή, κι ακόμα γελάω). Κι ευτυχώς, για πολλούς από εμάς τους φιλόζωους που υπάρχει αυτός ο κάποιος, γιατί αλλιώς θα είχαμε κάνει τα σπίτια μας από ζωολογικούς κήπους στην καλύτερη έως αρένες στη χειρότερη.[/QUOTE]
 
...

Κι αν (ΑΝ), λέω εγώ τώρα... Το καημένο το πουλάκι...
  1. ήταν ελαφρώς άρρωστο, αλλά με πολύ κακή - επικίνδυνη για τη ζωή του - πρόγνωση, στην περίπτωση που κάποιος γνώστης δεν το περιποιούταν;
  2. το έσκαγε από το μαγαζί, πετούσε στο μπαλκόνι σου, μπούκαρε σε δωμάτιο που είσαστε όλοι μαζί (ή έστω τα παιδιά) κι εσύ έκλεινες επιτόπου το παράθυρο; Δεν θα ήταν... Εκ' Θεού;
😀χ ενταξει κλαιω! 😛
 
Χμμ τωρα που τον ξαναβλεπω τον ερωτευομαι πιο πολυ και μου ρθε ιδεα. Αν αναγκαστω να παρω παρεα στον μαικλ ενα τετοιο θα παρω και θα τον/την πω Αεκ.
Ετσι ωστε αν μενω ακομα με τους γονεις μου ή θα πεσω στην αναγκη τους να τα προσεξουν. Ο μπαμπας ως φανατικος αεκτζης να μην εχει προβλημα😛
 
Back
Top