Γενικά Απορίες για τα budgie μου

Τοτε δεν νοειται καραντινα.

Πρεπει να ειναι σε ξεχωριστα κλουβια, σε ξεχωριστα δωματια.
 
Και όταν θα έχεις δύο ζευγάρια πως το σκέφτεσαι Χρήστο; Θα έχεις από ένα ζευγάρι σε κάθε μισό της ζευγαρώστρας; Δεν νομίζω πως είναι ικανοποιητικός ο χώρος.
 
Εντάξει ε στην καινούργια βάλε το καινούργιο πουλί στην καραντίνα. Απλά βάλε την σε άλλο χώρο τις 40 αυτές μέρες. Μετά εντάξει.
 
2 ζευγαρωστρες
η πανω: η θυληκια με το καινουργιο αρσενικο με χωρισμα και λαμαρινα
κατω "το αρσενικο με το καινουργιο θυληκο με χωρισμα και λαμαρινα
ετσι το σκεφτομαι
 
Ναι μετά την καραντίνα όμως. Προς το παρόν πάρε τότε νέα ζευγαρώστρα με νέα πουλιά με το διαχωριστικό το αδιαφανές και κράτα τα 40 μέρες μακριά από αυτά που έχεις.
 
οκ οι νεοι ενοικοι... Και το ολο επιτευγμα
To Αρσενικο
P5040079_zpsgygbzs9e.jpg

Το Θυληκο
P5040078_zpsducaywot.jpg

Η ολη εγκατασταση

P5040080_zpsgns57hsq.jpg


Τωρα για την ηλικια :πανω απο 1 χρονο και τα 2 αλλα θελω και τις αποψεις σας
 
ισογειο ειμαι αλλα δεν εχς προλημα με τις γατες της γειτονειας χορτασμενες τις εχιουμε και αυτες, κανα 2 φορες που εστησα καραουλι να δω τι γινεται απλα το προσπερασαν και στηθηκαν στην πορτα της κουζινας, σημασια δεν τα εδωσαν, αλλα ειμαστε και μεις εκει την περισσοτερη ωρα της ημερας
 
ισογειο ειμαι αλλα δεν εχς προλημα με τις γατες της γειτονειας χορτασμενες τις εχιουμε και αυτες, κανα 2 φορες που εστησα καραουλι να δω τι γινεται απλα το προσπερασαν και στηθηκαν στην πορτα της κουζινας, σημασια δεν τα εδωσαν, αλλα ειμαστε και μεις εκει την περισσοτερη ωρα της ημερας
Θα σου έλεγα πως ποτέ δεν θα πρέπει να ησυχάσεις... κάποια στιγμή κάποια θα στην κάνει τη ζημιά.
 
Πολύ ωραία είναι να σου ζήσουν!
Είπαμε η καραντίνα μακριά σε άλλο χώρο 😱
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Μαλλον δεν εχεις καταλαβει σωστα την εννοια του μακρια. Αν πεσουν σπορια, με τον αερα, πιτσιλιες και γενικα αν ειναι στο ιδιο δωματιο (ποσο μαλλον κολλητα κλουβια που τα εχεις εσυ) μπορει να μεταδοθει οποιαδηποτε ασθενεια απο τα παλια στα νεα και τουμπα.
 
Back
Top