Γενικά Αποφάσισα να πάρω ένα καναρινάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikoskrt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ολα τραγουδανε! Αλλα πολυ αλλα λιγοτερο.. Οσο μπορουνε λενε! Θα δεις ποιο θα σας κανει το "κλικ" :)
 
Ετσι ειναι! Σας ακουγαν και χαιρονταν... Οσο πιο δυνατα μιλουσατε τοσο προσπαθουσαν να περασουν τη φωνη σας!
 
Εγω οταν κανω δουλειες τους βαζω μουσικουλα δυνατα και τους βγαινει το λαρυγγι. Αλλα σε τραγουδιαα που γουσταρουν, σε αλλα το βουλωνουν!
 
Και τώρα ένα αρσενικό που μπήκε σε αναπαραγωγή γιατί να μην είναι υγιές;
 
Γιατι δεν εχει τελειωσει η αναπαραγωγη. Για να μπηκε στη διαδικασια προφανως ειναι υγιες. Αν δεν ειναι, ειναι προς πωληση.
 
Γιατι δεν εχει τελειωσει η αναπαραγωγη. Για να μπηκε στη διαδικασια προφανως ειναι υγιες. Αν δεν ειναι, ειναι προς πωληση.
Άλλο λέω Μύρα.Αν εγώ έχω βάλει τον Μάρτη ένα αρσενικό για αναπαραγωγή και δεν το θέλω άλλο γιατί να μην το δώσω;Υγιές θα είναι πάλι.
 
Εξαρταται απο που θα το παρει. Αν το παρει απο εσενα τοτε οκ. Αν το παρει απο πετσοπ? Απο εκτροφεα παραδοπιστο σκουληκι; Τοτε αλλαζει λιγο..
 
Που κανει τα παντα για το χρημα. Δηλαδη ξεζουμιζει τα πουλια.
 
Δεν ξέρω.Ίσως έχεις δίκιο αλλά κρατώ κάποιες επιφυλάξεις. Κάποιοι έχουνε τόσα πουλιά που σίγουρα δεν θα έχουνε και χώρο και γιαυτό θα τα δίνουνε. Εγω θεωρώ με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις υγιές πουλί και αυτήν την περίοδο ή έστω τέλος του μήνα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Δεν θα γκρεμισω και τη φημη καποιων εννοειται. Σιγουρα θα βρεις και καλο, αλλα πρεπει να ψαξεις πολυυυ κατα τη γνωμη μου..
 
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ο σωστός επαγγελματίας και αυτός που του αρέσει αυτό που κάνει φαίνεται. Εξάλλου και η πρώτη εντύπωση από οποιοδήποτε pet shop λέει πολλά. Και οι περισσότεροι δε νομίζω πως ενδιαφέροναι ιδιαίτερα. Τα ευρώ τους νοιάζουν... Θεωρώ πως η καλύτερη επιλογή είναι ο εκτροφέας... Και αυτό δεν ισχύει μόνο για τα πτηνά, αλλά και για τις γάτες και τους σκύλους...
 
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ο σωστός επαγγελματίας και αυτός που του αρέσει αυτό που κάνει φαίνεται. Εξάλλου και η πρώτη εντύπωση από οποιοδήποτε pet shop λέει πολλά. Και οι περισσότεροι δε νομίζω πως ενδιαφέροναι ιδιαίτερα. Τα ευρώ τους νοιάζουν... Θεωρώ πως η καλύτερη επιλογή είναι ο εκτροφέας... Και αυτό δεν ισχύει μόνο για τα πτηνά, αλλά και για τις γάτες και τους σκύλους...
Ζώα από χέρι λοιπόν...
Καλό μου ακούγεται... αλλά κάποιοι ζουν οικογένειες και "κρατούν" ανοικτά τα μαγαζιά τους...
Ίσως θα πρέπει να τους "αφήνουμε" και ένα - δυο μικρά άλλοθι σε κάποια θέματα...
 
Ίσως θα πρέπει να τους "αφήνουμε" και ένα - δυο μικρά άλλοθι σε κάποια θέματα...
Εγώ τους δικαιολογώ σε θέματα άγνοιας, λόγω του μεγάλου όγκου εμπορευμάτων και διαφορετικών pets. Αλλά σε συνθήκες φιλοξενίας των ζώων, δεν τους δικαιολογώ όταν διαπιστώνω βρωμιά και ακατάλληλη συγκατοίκηση ειδών.
 
Εγώ τους δικαιολογώ σε θέματα άγνοιας, λόγω του μεγάλου όγκου εμπορευμάτων και διαφορετικών pets. Αλλά σε συνθήκες φιλοξενίας των ζώων, δεν τους δικαιολογώ όταν διαπιστώνω βρωμιά και ακατάλληλη συγκατοίκηση ειδών.
Κάπως έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ.
 
Back
Top