Απρόσμενοι επισκέπτες

Mπράβο Χρήστο, ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες! Είναι πολύ όμορφο το γατούλι σας, χαριτωμένο, χαδιάρικο, να το χαίρεστε! Αν δε σε κουράζουμε, περιμένουμε, αργότερα, και άλλες, να δούμε πόσο μεγάλωσε!
 
Ειναι πανεμορφος ο γατουλης! :D

Εμενα οι αγαπημενες μου ειναι δυο. Η 3η και η 5η φωτο...
 
Πω πω! Αυτά τα ματάκια σε σκλαβώνουν! Βάλε με κι εμένα στη λίστα αναμονής για ζούληγμα! ΜΑΡΙΑ
 
Δείτε με ποσο μεγάλωσα! Εμαθα να σκαρφαλωνω μονο μου στα δεντρα και να παιζω με τα παιχνιδια μου...
 

Συνημμένα

  • γατακι 8-2009 004.webp
    γατακι 8-2009 004.webp
    37,6 KB · Προβολές: 16
  • γατακι 8-2009 016.webp
    γατακι 8-2009 016.webp
    49,7 KB · Προβολές: 15
  • γατακι 8-2009 026.webp
    γατακι 8-2009 026.webp
    55,8 KB · Προβολές: 15
  • γατακι 8-2009 032.webp
    γατακι 8-2009 032.webp
    51,1 KB · Προβολές: 13
  • γατακι 8-2009 046.webp
    γατακι 8-2009 046.webp
    27,6 KB · Προβολές: 13
Ειμαι ολο ναζι και τσαχπινια και τους εχω τρελλάνει όλους! Ολη μερα κοιμαμαι στο καλαθακι μου, το απογευμα παιζω, και το βραδυ, αλητευω...
 

Συνημμένα

  • γατακι 8-2009 066.webp
    γατακι 8-2009 066.webp
    55,2 KB · Προβολές: 14
  • γατακι 8-2009 071.webp
    γατακι 8-2009 071.webp
    59,7 KB · Προβολές: 16
  • γατακι 8-2009 103.webp
    γατακι 8-2009 103.webp
    43,4 KB · Προβολές: 15
  • γατακι 8-2009 119.webp
    γατακι 8-2009 119.webp
    47,7 KB · Προβολές: 13
  • γατακι 8-2009 138.webp
    γατακι 8-2009 138.webp
    34,2 KB · Προβολές: 14
Φτου!φτου πως μεγαλωσε!:Big Grin:ειναι πανεμορφο γατακι και πολυ φροντισμενο! Μπραβο Georgina!
 
Κουκλακι εχει γινει.. Μακαρι να μην ειχα αλλεργεια.. Οι γατες ειναι φοβερα ζωα.

Οι φωτογραφιες ειναι υπεροχες. Ουτε φωτογραφος να ησουν:D

Εμβολια εχει κανει;
 
Φώτη μου εχθές πραγματοποιήθηκε μια πρώτη επίσκεψη στον κτηνιατρο επειδή ηταν λίγο αδιάθετο. Εκανε καποιες ενέσεις και αφου παρακολουθήσουμε την πορεία της υγείας του το σαββατοκύριακο,θα προγραμματίσουμε τα πρώτα του εμβόλια απο εβδομάδα.:)
 
Koυκλάκι, απίθανο πλασματάκι, γλυκύτατο, χαριτωμένο και πολύ χαδιάρικο! Πώς το λένε; Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες, μπράβο Χρήστο, ευχαριστούμε! Το αγαπάει ο Χρήστος;
 
Οταν τον ρωταω : Το αγαπάς Χρηστο μου το γατάκι; Μου απανταει, Δεν το αγαπώ καθόλου... Το λατρευω! 🙂

Η αληθεια είναι πως όχι μονο ειναι απιθανη συντροφιά για το παιδί και του βγάζει πολυ θετικά συναισθήματα, αλλά έχει ενώσει και όλα τα παιδια της γειτονιας, καθώς έρχονται όλα για να το χαιδέψουν και να απολαυσουν τα παιχνίδια του.

Ειναι απίστευτα χαλαρωτικό να χαιδέυεις την γουνίτσα τους με τις ωρες... Και είναι μια πολυ καλη συντροφιά για άτομα που ειναι μόνα τους :) Δεν του εχουμε δωσει καποιο όνομα ακομα, το φωναζουμε Τσιτσίνι, Γατουλη, Μουρίτσα, Φατσουλα...
 
Τι ομορφο που ειναι το γατακι σας! Καλως τα δεχτηκατε(με καποια καθυστερηση εκ μερους μου καθως τωρα ειδα το ποστ).
Δυστυχως ειμαι αλλεργικη στις γατες και δεν μπορω να το ζουληξω μαζι σου αλλα στο δικαστηριο θα ερθω ως μαρτυρας υπερασπισης!
 
Πωπω! :D Κι εμενα μου αρεσουν παρα πολυ οι γατες! Κι αυτος εχει γινει πανεμορφος!

Μπραβο σας Τζωρτζινα που τον φροντιζετε τοσο καλα! Συνηθως τα αρσενικα στην αναζητηση συντροφου οταν ωριμασουν και μπουν στην περιοδο αναπαραγωγης τραυματιζονται, κολλανε αρρωστιες απο αδεσποτα, χανονται απο το σπιτι τους και πολλα πεθαινουν απο αυτοκινητα η απο τους τραυματισμους. Εμεις οσα αρσενικα γατακια ειχαμε στο χωριο τα χαναμε στον πρωτο χρονο απο αυτες τις αιτιες η φερανε σοβαρους τραυματισμους (χωρις ματια, αυτια) μεχρι να χαθουνε την επομενη χρονια. Αν τον στειρωσετε θα τον βοηθησετε να βγει απο αυτον το ματαιο κυκλο αφου ηδη τα αδεσποτα ειναι απειρα. Επισης η στειρωση αυξανει το προσδοκιμο ζωης και μειωνει κατα πολυ τους κινδυνους που κρυβει το κυνηγι ευρεσης συντροφου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Ανεστη μου σήμερα κιόλας θα παμε για τα πρώτα εμβόλια! Εκανε ηδη το μπανακι του, ειναι πεντακάθαρο και μοσχομυριστό και περιμενει την ωρα να μπει στο καλαθακι του για την βολτα μας. Την στειρωση θα την προγραμματισουμε οταν φτασει σε ηλικια 5-6 μηνων απο ότι μας ειπε ο γιατρος.

Αυτους τους κινδυνους που αναφερεις τους φοβαμαι και εγω καθώς ηδη μαζευονται και άλλα γατιά τις νυχτες, αλλα περνάνε επίσης και πολλά αυτοκινητα και εγω συνεχως αγωνια...

Ελπίζω ολα να πανε καλα!
 
ο ευνουχισμος ειναι καλη κινηση.. Και εμεις τον μανθο τον στειρωσαμε... Και δεν εχει λογο να φυγει..ή να μαλλωσει με αλλους γατους... Ειναι 5 χρονων... Και ελπιζω να φτασει 20!

απλα μετα θα πρεπει ν απαρεις μια τροφη ειδικη. Για να μην υπαρχουν προβληματα ουροπηιτικου και να μην παρα χοντρινει...
 
Τελικά κάναμε την πρώτη δόση ενος τετραπλού εμβολιου και εγινε και μια εξεταση κατα την οποια διαπιστωθηκε οτι το γατακι μας εχει ωτιτιδα. Εγινε ειδικη καλλιεργεια και αυριο θα παρουμε τα φαρμακα του... Σημερα ηταν φανερα καταβεβλημενο λογω του εμβολιου και μονο πριν απο λιγο συνηλθε. 🙂

Να πω οτι ο γιατρος που το ανελαβε εδειξε ιδιαιτερη ευαισθησια και διαθεσε παρα πολυ ωρα για λύσει όλες τις απορίες μας με υπομονη και μεγαλη διαθεση για να βοηθησει Εκείνο που καταλαβα είναι οτι τα μικρά γατακια φερονται περιπου σαν μικρα ανθρωπάκια...

Για το θεμα τις στειρωσης ενημερωθηκαμε διεξοδικα, αλλα θα μας απασχολησει σοβαρότερα σε 3 μηνες περιπου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
:)Πολύ όμορφο το γατάκι σου Τζωρτζίνα μου και καλά έκανες που το κράτησες
Του εύχομαι περαστικά και καλή ανάρρωση. Μη φοβάσαι βρε, οι γάτες
είναι επτάψυχες 😉
 
Να 'μαι και εγωωω καθαρο περιποιημενο μοσχομυριστό!

Θέλετε να παιξουμε; Ελάτε να με βρειτε ανάμεσα στα παιχνιδια... και μετά χουζουρι...
 

Συνημμένα

  • Παιχνιδισματα 8-2009 022.webp
    Παιχνιδισματα 8-2009 022.webp
    35,1 KB · Προβολές: 17
  • Παιχνιδισματα 8-2009 037.webp
    Παιχνιδισματα 8-2009 037.webp
    48,1 KB · Προβολές: 16
  • Παιχνιδισματα 8-2009 038.webp
    Παιχνιδισματα 8-2009 038.webp
    61,7 KB · Προβολές: 17
  • Παιχνιδισματα 8-2009 046.webp
    Παιχνιδισματα 8-2009 046.webp
    37,2 KB · Προβολές: 17
  • Παιχνιδισματα 8-2009 083.webp
    Παιχνιδισματα 8-2009 083.webp
    55,6 KB · Προβολές: 16
Άχου, μια ζωγραφιά είναι Τζωρτζίνα μου! Και το χρώμα των ματιών του Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο! Να το χαίρεσαι το ζουζούνι! 🙂
 
Back
Top