Γενικά Από τότε που πήρα αρσενικό Κοκατίλ έχει αλλάξει η συμπεριφορά του θηλυκού μου

Το πουλί της φωτογραφίας είναι το θυλικο περίπου 3 μήνες πριν
Το κλουβί που έχω για το θρυλικό(το μεγαλο ) είναι γύρο στα 56 εκ.ύψος και 40 σε πλατος αυτό που έχω για το αρσενικό είναι μικρότερο εφόσον δεν είναι μόνιμο και έχει στρογγυλη κορφή
 
Ίσως πρόκειται για αρσενικό τότε.. Οπότε η κίνηση σου να πάρεις αγόρι για να φτιάξεις ζευγάρι δε ήταν επιτυχείς... εκτός αν στο πετ σοπ σου πούλησαν θηλυκό για αρσενικό(συμβαίνει συχνά)
Γι αυτό σου είπα να βάλεις εξ αρχής φώτο τωρινές και καθαρές των πουλιών...ψάξε πως θα τις ανεβάσεις για να σε βοηθήσουμε παραπάνω...
 
Ίσως πρόκειται για αρσενικό τότε.. Οπότε η κίνηση σου να πάρεις αγόρι για να φτιάξεις ζευγάρι δε ήταν επιτυχείς... εκτός αν στο πετ σοπ σου πούλησαν θηλυκό για αρσενικό(συμβαίνει συχνά)...
Αρσενικό είναι αφού το πήγα στον κτηνίατρο

Και πήρε μια κουτσουλια του και έκανε τεστ DNA
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Σε πιο από τα 2 εκανε τεστ DNA από τη κουτσουλια; Στο παλιό σου πουλί ή το νέο που πήρες;
Παρεμπιπτόντως πρώτη φορα ακουω να γίνεται αυτό, συνήθως γίνεται με φτερό(που περιέχει λίγο αίμα) ή με σταγόνα αίμα.. Ισως να γίνεται όμως εγω δε το γνωρίζω.
 
Στο θυλικο κάναμε το άλλο θέλω να του κάνω κάποια στιγμή αλλά μέχρι τότε ελπίζω ότι είναι αρσενικό εντωμεταξη είχα ρωτήσει στο φορούν για το θυλικο (πριν του κάνω τεστ DNA)και μου είπαν πως είναι αρσενικό και έτσι το έβγαλα ροκο αλλά τώρα έχει μηνει ως ροκο και απλά λέω η ροκο
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Εγω εχω μμπερδευτει λιγο! Αν αυτο στη φωτο ειναι το πρωτο πουλακι τοτε ειναι αγορι. Βαλε μας φωτο τα πουλια οπως ειναι τωρα για να δουμε και να σου πουμε!
 
Auto einai to thiliko

Kai to arseniko
 

Συνημμένα

  • rsz_1535795336954-1968710152.webp
    rsz_1535795336954-1968710152.webp
    118,7 KB · Προβολές: 18
  • rsz_1535795569273-1245098354.webp
    rsz_1535795569273-1245098354.webp
    84,9 KB · Προβολές: 16
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
δεν ειναι θυληκο το πρωτο το γκρι! Ειναι αρσενικο!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
δυστυχως σε αυτη τη μεταλλαξη οπτικα δε μπορουμε να ξερουμε το φυλο! Νομιζα στη πρωτη φωτο οτι ειδα κ περλες για αυτο ζητησα φωτο της πλατης! Οποτε μονο αν αρχισει να κελαηδαει θα ξερεις οτι ειναι αρσενικο η αν του κανεις τεστ dna!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
μα του κάναμε τεστ DNA εκτός και αν ο γιατρός έκανε λάθος
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top