Ασθένειες Απώλεια βάρους σε ζακό

Το βάρος του κανονικό είναι, εσύ έχεις θορυβηθεί λόγω της απώλειας μάλλον και είναι λογικό.
Καλά κάνεις και το ψάχνεις αλλά μην αγχώνεσαι αφού όλα τα σημάδια είναι καλά.
Ψάχνοντας στο internet είδα 300 - 400 γρ. Δίνουν τα πλαίσια του βάρους. Βέβαια κάποιοι λένε και μέχρι 600 γρ. αλλά εξαρτάται και από το μέγεθος του πουλιού συνολικά.
 
μακαρι μαρια να ειναι ολα καλα, παντως αυριο θα στειλω την κουτσουλια για εξεταση και ελπιζω να εχω καλα νεα. Θα σας ενημερωσω για τα παντα.
 
καλησπερα σε ολους σας, σημερα πηρα τα πρωτα αποτελεσματα απο την εξεταση της κουτσουλιασ,τα πρωτα αποτελεσματα ητανε οτι ειναι καθαρο το πουλι απο παρασιτα και αυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα απο την καλιεργια. Παντως το ζακουδακι εχει παρει καποια γραμμαρια και ειναι κοντα στα 440.😛
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Τέλεια νέα μπράβο!
Ίσως τελικά να ήταν λίγο ανόρεχτος από την πτερόρροια.
 
Εγω ημουν σιγουρος οτι θα ηταν μια χαρα και θα εβγαιναν καθαρες οι εξετασεις αφου η γενικοτερη εικονα του ηταν απολυτα φυσιολογικη, αλλα καλα εκανες και του τις εκανες για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. 😉 Οπως σου ξαναεγραψα +- 20,30 γραμ. σε διαφορετικη περιοδο δεν ειναι προβλημα, στα χρονια που εχω τα δικα μου συμβαινει μεσα στη χρονια μερικες φορες χωρις ποτε κανενα να ειναι αρρωστο.
 
ευχαριστω παιδια, για τη βοηθεια, ελπιζω ολα να ειναι καλα και με την καλιεργεια, θα σας ενημερωσο μολις εχω νεα
 
, συνήθιζε πάντως να τον ζυγίζεις συγκεκριμένη ώρα ώστε να μην έχει διαφορές λόγω φαγητού-κουτσουλιών κτλ
 
καλησπερα σε ολα τα παιδια, σημερα πηραμε και τα τελευταια αποτελεσματα απο της εξετασης του παπαγαλου και ητανε πεντακαθαρεσ. Τα αποτελεσματα αφορουσανε στην καλιεργεια της κουτσουλιας του. Το ζακουδακι εχει σταθεροποιηθει στα 440 και πανω
 
Μπράβο, άδικα ανησύχησες αλλά καλύτερα που έκανες τις εξετάσεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :)
 
ευχαριστω και εσας για τη βοηθεια, σημαντικο να ξερεις οτι υπαρχουνε ανθρωποι που νιαζονται για το προβλημα σου.
 
Κι εμείς σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Γιατί πολλές φορές αγωνιούμε για την εξέλιξη αλλά δυστυχώς δεν ενημερωνόμαστε.
Πάντα καλά να είναι και να περνάτε όμορφα.
 
καλησπερα σε ολα τα παιδια, ευχομαι σε ολους σας καλο χειμωνα. Το ζακουδακι μου ειναι σε τελεια κατασταση και εχουμε φτασει στα κανονικα γραμμαρια μας 470. Απλως τωρα πιστευω οτι λιγο η πτεροροια λιγο η ζεστη τον ειχε αδυνατισει.
 
Μπράβο, πάντα καλά να είναι!
Καλά έκανες και μας ενημερώνεις, ευχαριστούμε :)
 
Back
Top