Ασθένειες Ασθενεια κοκατιλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stefan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stefan

PB Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2008
Μηνύματα
418
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Χθες πηρα ενα καινουριο κοκατιλ. Οταν το πηγα σπιτι ενιωθε λυπημενο και δεν κουνιωταν. Μετα απο κανενα 2ωρο δεν ειχε κουνηθει επιτα αρχησα να του μιλαω τοτε ζωηρεψε και αρχησε να παιζει και να κελαειδαει για κανα τετραωρο.
Σημερα στις 7 το πρωι δεν κουνιωταν σε μιση ωρα αρχισε να τεντωνετε. Εφαγε λιγο και μετα αρχησε να παιζει με το δαχτυλιδι. Ξερετε αν εχει κατι;
 
δεν εχει τιποτα. απλα δεν γνωριζει ακομα το χωρο και σενα.
δωστου λιγο χρονο να σε γνωρισει και να συνηθισει το καινουριο περιβαλλον.
 
To σιγουρο ειναι οτι ταχει χασει.. Βρισκεται σε νεο περιβαλλον!Φυσιολογικο το βρισκω το φερσιμο του! Δειξτου την αγαπη σου! Ασχολησου μαζι του και ελα στην θεση του. Θα βρειτε μαζι την ακρη βημα βημα... Θα σε βοηθησουν τα σχολια πιο εμπειρων μια που εγω δεν εχω παρα την αγαπη μου να στειλω στο φιλαρακι σου!
 
να σου ζησει το νεο σου πουλακι αυτο που κανει στο εχουν λυσει παραπανω τα παιδια νομιζω, ειναι κατι σαν τα αρσενικα καναρινια που οταν τους αλλαζεις περιβαλλον θελουν καποιες ωρες η και καμοια δυο μερες για να προσαρμοστουν και αρχισουν το κελαιδημα.
 
Κι εγω συμφωνω με τα προηγουμενα παιδια! 😉 Θα εγκλιματιστει και σε 2-3 μερες θα φανει ο κανονικος χαρακτηρας του.
Στο μαγαζι προσεξες τα βασικα; Εννοω να ειναι ζωηρο, να μην κοιμαται, να εχει καθαρα στρωμενα φτερα κτλ.;
 
Τα προσεξα ολα. Το προβλημα εχει λυθει τωρα ολην την ωρα παιζει. Επισεις του εμαθα καποια σφυριγματα.Αυτο που μου εκανε εντηποση ειναι τοτι οταν του μιλαω μου δινει μεγαλη προσοχη! Επισεις με αφησε να το χαιδεψω πολυ απαλα με τα δυο δαχτυλα τα φτερα του.
 
Back
Top