Αναπαραγωγή Ασπορα αυγα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης d_mous
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

d_mous

PB New Member
Εγγραφή
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
59
Πόλη
Βόλος
Γεια σας!
Η κανάρα μου στην δεύτερη προσπάθεια να γενήσει (χωρις να επιδιώξω 2η γενα) το πρώτο αυγό είχε δυστοκία (όπως ανέφερα και στις ασθενιες τραυματισμοι). Τώρα έχει κάνει δεύτερο στην φωλιά που τις επέστρεψα(διοτι την ειχα βγάλει). Λογο του οτι ειμαι αρχάριος μπορώ να τις το αφεραισω για να μην κλωσαει για 13 ημέρες ή αυτο θα ήταν πρόβλημα;Και μια δευτερη ερώτηση το ένα απο τα μικρά κάθετε με το στόμα ανοιχτο την μιση διάρκεια τις ημέρας. Μπωρεί να είναι κάπιο πρόβλημα αυτο; Εχω ακούσει να προσπαθει να κελαϊδισει.Λέτε να είναι αυτο;Ευχαριστω εκ των πρωτέρων!
 
για το μονο που μπορω εγω να σε βομηθησω ειναι για το μικρο που λες! Αυτο το κανει ητε επειδη στρεσαρεται η επειδη ζεσταινεται!
 
Δεν νομίζω να ζεσταίνεται γιατί είναι σε εσωτερικό χώρο. Ευχαριστώ πάντως, ίσως να στρεσάρεται επειδή είμαι στο δωμάτιο.
 
αμα ξερεις οτι ειναι ασπορα μπορεις να αφαιρεσεις τα αυγα αλλα πρεπει πρωτα να την αφησεις να κλωσσησει για 6 με 7 μερες οσο για το μικρο μαλλον ζεσταινετε γιατι οπως ξερουμε ολα τα πουλια για να αφαιρεσουν θερμοκρασια απο το σωμα τους κρατουν ανοιχτο το στομα τους.
 
Back
Top