Αναπαραγωγή Ατάιστος νεοσσός καρδερίνας μιάς ημέρας. Είναι φυσιολογικό;

Δημήτρη και εγώ λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.. αλλά γιατί τόσο αργά γέννες; Ξέρω πως τα ιθαγενή αργούν αλλά εκκόλαψη 24 Αυγούστου; Θεωρώ πως είναι πάρα πολύ αργά! Καλά για τα καναρίνια 13 ημερών δεν το συζητώ.. Τώρα το μικρό κανονικά θα έπρεπε να περνάει πτερόροια. Γιατί έτσι;

Υ. Γ.: φιλικά στα λέω όλα.. μην παρεξηγηθώ!
Δεν τίθεται θέμα να παρεξηγηθούμε, μην ανησυχείς. Για τις καρδερίνες το πρώτο αυγό έσκασε στις 12-08 και όχι στις 24...
Το ζευγαράκι ήταν μαζί απο τον Μάιο. Είχαν προσπαθήσει άλλες 2 φορές να φτιάξουν φωλιά αλλά μετά την χάλαγαν. Τελικά έφτιαξαν ωραία φωλιά στα τέλη Ιουλίου. Αμέσως μετά είδα αυγά και την θυληκιά να κλωσά. Θεωρώ ότι δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο απο το να τις περιμένω...
'Οσον αφορά τα καναρινάκια έχεις δίκιο, και δεν έπρεπε να τα αφήσω να ξαναζευγαρώσουν...ήταν λάθος μου.
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 
Δεν τίθεται θέμα να παρεξηγηθούμε, μην ανησυχείς. Για τις καρδερίνες το πρώτο αυγό έσκασε στις 12-08 και όχι στις 24...
Το ζευγαράκι ήταν μαζί απο τον Μάιο. Είχαν προσπαθήσει άλλες 2 φορές να φτιάξουν φωλιά αλλά μετά την χάλαγαν. Τελικά έφτιαξαν ωραία φωλιά στα τέλη Ιουλίου. Αμέσως μετά είδα αυγά και την θυληκιά να κλωσά. Θεωρώ ότι δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο απο το να τις περιμένω...
'Οσον αφορά τα καναρινάκια έχεις δίκιο, και δεν έπρεπε να τα αφήσω να ξαναζευγαρώσουν...ήταν λάθος μου.
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Την επόμενη φορά θα τα πας πολύ καλύτερα! Είμαι σίγουρη! 😉
 
Back
Top