Γενικά Αυτά είναι τα lovebirds μου

Πανέμορφα κι αυτά..
Πως καταφέρνεις και έχεις σε συγκατοίκηση τόσα πολλά και διαφορετικά είδη;
Δεν υπάρχουν επιπτώσεις;
Επιπτώσεις όπως;
[automerge]1548621932[/automerge]
Εχεις μεγαλη συλλογη Γιαννη 😛

Nα τα χαιρεσαι!
Έχει και άλλα κομμάτια η συλλογή... 😁
 
Χωρίς να γνωρίζω και απλά υποθέτοντας. Θα πω ασθένειες από τη συνύπαρξη, μείωση στο τραγούδι για τα καναρίνια και ίσως κι άλλα που από έλλειψη προσωπικής εμπειρίας δεν τα γνωρίζω...
 
Γιάννη, το μόνο αρσενικό στην παρέα που κελαηδάει είναι το ζεμπρακι το οποίο δεν βάζει γλώσσα μεσα του😋. Όσο για τις ασθένειες δεν έχω παρατηρήσει κάτι στον τόσο καιρό που τα έχω μαζί.
 
Ευχαριστώ! Τα κυνηγάω μέσα στο σπίτι με την σκούπα, μετά αυτά από την κούραση πέφτουν κάτω και τα πιάνω με δύναμη και τα βάζω μέσα στο κλουβί.
Αστειεύομαι φυσικά! 😅Γυρίζουν μόνα τους. Τους αφήνω ανοιχτή την πόρτα και αφού καταστρέψουν το μισό σπίτι, γυρίζουν πίσω για να φάνε.
 
Μετά από πόσες ώρες επιστρέφουν;
Μετά από μία ώρα γυρίζουν πάλι πίσω. Εκτός και εάν χρειαστεί να τα βάλω εγώ. Τοποθετώ μέσα στο κλουβί λίγο κεχρί και μπαίνουν μόνα τους!
 
Μετά από μία ώρα γυρίζουν πάλι πίσω
Μικρό το κακό. Το θέμα είναι βέβαια τι προλαβαίνουν να καταστρέψουν σε αυτην την ώρα.
Τσακώνονται και αυτά Γιάννη σαν τα παρροτλετακια;
 
Άσε Ζωή. Το αρσενικό είναι το πιο καλό και ήρεμο πουλί που υπάρχει. Το θηλυκό είναι ο διάολος μεταμορφωμένος! Όταν τα έχω έξω, μασάει την κουρτίνα, τα κουρτινοξυλα, τα κάδρα, τον τοίχο κτλ. Τσακώνονται που και που αλλά όχι κάτι σοβαρό. Εννοείται πως το θηλυκό αρχίζει πάντα.

Σε ευχαριστω πολύ Γιώργο!
 
Το αρσενικό είναι το πιο καλό και ήρεμο πουλί που υπάρχει. Το θηλυκό είναι ο διάολος μεταμορφωμένος!
Τουλάχιστον το ένα από τα δύο είναι καλό! Να βλέπεις τη θετική πλευρά πάντα 😁
 
Back
Top