Αναπαραγωγή Βγήκε το πρώτο μικρό ροζέλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σας ευχαριστώ πολυ. Θα αποδεχτεί ομως το ροκανιδι; Μην παρατησει την φωλια σκέφτομαι.
 
Σας ευχαριστώ πολυ. Θα αποδεχτεί ομως το ροκανιδι; Μην παρατησει την φωλια σκέφτομαι.
Να το προσθέσεις σταδιακά, κάθε μέρα κι από λιγο να μην το καταλαβαίνει.
 
Σας ευχαριστώ πολυ. Θα αποδεχτεί ομως το ροκανιδι; Μην παρατησει την φωλια σκέφτομαι.
Μην κάνεις τίποτα στην φωλιά. Μην πιάσεις τον νεοσσό. Καμία ενόχληση. Οι ροζέλες έχουν πολύ καλή όσφρηση και συχνά εγκαταλείπουν την φωλιά τους αν μυρίσουν εισβολέα.

Ροκανίδι χρειάζονται λίγο. Αν όμως προσθέσεις φρόντισε να μην το πιάσεις με γυμνό χέρι.

Τι σπόρους τους δίνεις τώρα;
 
Τροφη των ροζελων της manitoba με λιγη τροφη για κοκατιλ συν αυτα που ειπα πιο πανω.
 
Το βρηκα νεκρο αλλα βγηκε αλλο σημερα.. Τι να κανω; να το παρω στα budgie μου που εχουν ενα μικρο;
 
Ήταν ταϊσμένο ή νηστικό Αριάδνη; Κρίμα πάντως το πουλάκι. Τι ηλικία έχει ο νεοσσός των budgies;
 
Ξέρω κι εγώ θα το βολέψουν; Ίσως είναι μία λύση βέβαια αν δεν το ταΐζουν. Αν γεννήθηκε σήμερα, έχεις λίγες ώρες καιρό να το σκεφτείς. Κάτσε να δούμε τι θα πουν ο @YannisK και ο @Φοίβος
 
Έλεγξε το πριν σκοτεινιάσει κι αν είναι νηστικό πάρε την απόφαση τότε. Κάθεται μέσα η μάνα του; Ο πατέρας μπαίνει να την ταΐσει;
 
Η μανα ειναι μονιμα μέσα. Δυστυχώς τον αρσενικό δεν τον χωραει μεσα. την ταιζει απο την τρυπα.
 
Αυγοτροφή δεν έχεις; Μην την αραιώσεις την κρέμα, έτσι σκόνη βάλε την. Το σούρουπο κάνε αυτό που σου είπε ο Ανέστης.
 
Έχουν λοιπόν μαλακή τροφή. Τι να πω, εύχομαι να πάνε όλα καλά!
 
Back
Top