Αναπαραγωγή Βγηκαν τα μωρα της Μυρτουλας μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nina 2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλημέρα σε ολους! Προχθες που ειχε πολύ καλο καιρο, καναμε κ το πρωτο μπανακι μας...http://prntscr.com/749uho
http://prntscr.com/749uon

Σημερα γιναμε 1 μηνων http://prntscr.com/749uyd
 
Μονο τα δικα μου τα ατσουμπαλα γινονταν μουλια στο πρωτο μπανιο που καθονταν στον πατο σαν να παθανε σοκ;

Γλυκακια ολα τους, ενα και ενα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
Μονο τα δικα μου τα ατσουμπαλα γινονταν μουλια στο πρωτο μπανιο που καθονταν στον πατο σαν να παθανε σοκ;

Γλυκακια ολα τους, ενα και ενα!
όταν είναι βρεγμενα τα τρωω περισσοτερο.Αχ αυτή η μυρωδια που εχουν αχ! 😛
 
Χριστε μου, εχω αρχισει να σε φοβαμαι!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Καλημέρα με πολύ μεγαλη θλιψη. Την πεμπτη δινω τα πουλακια της Μυρτουλας μου τα 2 προς τα παρον. Δεν ηξερα ότι είναι τοσο δυσκολο να τα αποχωριστείς☹. Ειμαι τοσο λυπημενη που ματωνει η καρδια μου. Δεν μπορω να μιλησω με κανεναν. Είναι τα πρωτα μωρα μου. Δεν ξερω πως το κανενετε εσεις, αλλα εγω εχω σκασει στο κλαμα κ τα περνω συνεχεια αγκαλια κ τα φιλαω. Είναι κ αυτά παιδια μου☹
 
Καλημέρα με πολύ μεγαλη θλιψη. Την πεμπτη δινω τα πουλακια της Μυρτουλας μου τα 2 προς τα παρον. Δεν ηξερα ότι είναι τοσο δυσκολο να τα αποχωριστείς☹. Ειμαι τοσο λυπημενη που ματωνει η καρδια μου. Δεν μπορω να μιλησω με κανεναν. Είναι τα πρωτα μωρα μου. Δεν ξερω πως το κανενετε εσεις, αλλα εγω εχω σκασει στο κλαμα κ τα περνω συνεχεια αγκαλια κ τα φιλαω. Είναι κ αυτά παιδια μου☹

Όταν χαρίζεις ένα ζωντανό θα πρέπει να αισθάνεσαι διπλή χαρά...
Γιατί "χαρίζεις" ζωή και αυτό είναι πολύ καλό...
Τέλειο συναίσθημα.
Εσύ κάνεις λάθος που στεναχωριέσαι...
Αν επέλεξες σωστά το νέο αφεντικό τους θα περάσουν το ίδιο καλά κι εκεί...
Αν πάλι αισθάνεσαι πως έκανες λάθος επιλογή... Να μην τα δώσεις.
 
Η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολο. Έχεις διαλέξει προσεκτικά τα άτομα που θα τα υιοθετήσουν, όπως σου είπε και ο Γιάννης; Αυτό τελικά έχει σημασία επί της ουσίας. Άντε σύνελθε :)
 
Ποσο μεγαλα ειναι και τα εδωσες;Ξερεις φυλο;

Και γω εχθες εδωσα 3. Ειχα μια γλυκια πικρια αν μπορω να το εκφρασω ετσι οταν ειδα τα κλουβακια να φευγουν..
 
Αν επέλεξες σωστά το νέο αφεντικό τους θα περάσουν το ίδιο καλά κι εκεί...
Αν πάλι αισθάνεσαι πως έκανες λάθος επιλογή... Να μην τα δώσεις.
Τα είπε ΌΛΑ ! 👍
 
Καλημέρα με πολύ μεγαλη θλιψη. Την πεμπτη δινω τα πουλακια της Μυρτουλας μου τα 2 προς τα παρον. Δεν ηξερα ότι είναι τοσο δυσκολο να τα αποχωριστείς☹. Ειμαι τοσο λυπημενη που ματωνει η καρδια μου. Δεν μπορω να μιλησω με κανεναν. Είναι τα πρωτα μωρα μου. Δεν ξερω πως το κανενετε εσεις, αλλα εγω εχω σκασει στο κλαμα κ τα περνω συνεχεια αγκαλια κ τα φιλαω. Είναι κ αυτά παιδια μου☹

Το καταλαβαίνω το κλάμα... Καλού κακού δώσε και κανένα manual γιατί όλοι έχουν τις καλύτερες προθέσεις όταν παίρνουν ένα πουλάκι αλλά πάσχουν από βασικές γνώσεις. Ακούω συχνά για παράδειγμα: "Κάνουν τα καναρίνια μπάνιο"; Οπότε εάν εξηγήσεις τα αυτονόητα, βλέπε: μπάνιο, αυγό, λαχανικά θα είσαι και εσύ πιό ήσυχη. Και μην ξεχνάνε ότι τους περιμένουμε με χαρά ως νέα μέλη του site.
 
Ποσο μεγαλα ειναι και τα εδωσες;Ξερεις φυλο;

Και γω εχθες εδωσα 3. Ειχα μια γλυκια πικρια αν μπορω να το εκφρασω ετσι οταν ειδα τα κλουβακια να φευγουν..
δεν είναι μεγαλα Μιραντα μου. Στις 12 Μαιου κλεισανε μηνα. Σε οικογενεια θα τα δωσω κ θα μου τα πληρωσουν. Δεν τους ενδιαφερει το φυλο. Εχουν 2 παιδακια 12 χρονων κ θα εχει ο καθενας το δικο του σαν δωρο που θα τελειωσουν το σχολειο.Απλα εγω εχω το πρόβλημα γιατι με ποναει που τα δινω. Είναι πρωτη φορα!

Το καταλαβαίνω το κλάμα... Καλού κακού δώσε και κανένα manual γιατί όλοι έχουν τις καλύτερες προθέσεις όταν παίρνουν ένα πουλάκι αλλά πάσχουν από βασικές γνώσεις. Ακούω συχνά για παράδειγμα: "Κάνουν τα καναρίνια μπάνιο"; Οπότε εάν εξηγήσεις τα αυτονόητα, βλέπε: μπάνιο, αυγό, λαχανικά θα είσαι και εσύ πιό ήσυχη. Και μην ξεχνάνε ότι τους περιμένουμε με χαρά ως νέα μέλη του site.
Τους τα εχω πει όλα αυτά Βασιλη. Κ με ειχαν δει πως τα μεγαλωσα κ ακομα μεγαλωνω. Κ εβαλα κ άλλη γεννα από την άλλη καναρα ξανα, για να μου φυγει η καταθλιψη☹
 
Αν την εβαλες για εσενα, φαυλος κυκλος. Μολις τα δινεις θα την ξαναζευγαρωνεις. Βρε συ, τα πουλακια σου μεγαλωνουν πια, γινονται πουλαρες και θα γεμισουν τα σπιτια των φιλων σου, μη στεναχωριεσαι!
 
Back
Top