Φροντίδα Βρήκα πληροφορίες για το bird harness

Με γεια το λουρακι σας Αγγελε!
Δεν ειμαι σιγουρη, αλλα οπως βλεπω στην φωτογραφια που εχεις βαλει δεν πρεπει να του εχεις φορεσει μαλλον σωστα Δες του Μαριου τα ποδαρακια του περνανε αναμεσα απο τα λουρια (κατι που δεν καταλαβαινω να γινεται και με το Νομπελακι) Εγω το δεσιμο (αυξομειωση λουριου) το βαζω στο κατω μερος (κοιλια)
 

Συνημμένα

  • P137.webp
    P137.webp
    43,7 KB · Προβολές: 101
Ειμαι σιγουρη πως πρεπει να του το εχεις βαλει λαθος. Δες, εκει που ειναι τα κοκκινα τοξα επρεπε να'ναι τα ποδαρακια του. Πρεπει να μην εχεις περασει στη σωστη θεση (πορτοκαλι τοξα) τα λουρια.
 

Συνημμένα

  • 100_0289[1].webp
    100_0289[1].webp
    44,3 KB · Προβολές: 111
  • P93 (760 x 528).webp
    P93 (760 x 528).webp
    59,3 KB · Προβολές: 106
Σισσυ νομιζω πως αυτο μπαινει μπροστα απο τα ποδια του για να στηριζει την κοιλια και μην γλιστρησει προς τα εξω απο την ουρα (?) αν ειναι πολυ πισω. Ισως το μικροσκοπικο μεγεθος του Μαριου κανει υποχρεωτικη τη χρηση του ετσι, δεν ξερω αν μπορεις να του το φορεσεις αλλιως αλλα επειδη με προβληματισες κι εμενα οσες φωτογραφιες κι αν ειδα επειδη εψαξα στο google σε ολες ειναι οπως το φοραει ο Νομπελ κι ο Φοιβος.
 
Ισως το μικροσκοπικο μεγεθος του Μαριου κανει υποχρεωτικη τη χρηση του ετσι, δεν ξερω αν μπορεις να του το φορεσεις αλλιως...
;Ισως να φταιει το μεγεθος του Ανεστη, παντως δεν καταφερα να του το φορεσω με αλλο τροπο... Δες αυτες τις φωτογραφιες (του τις εβγαλα για τον συγκεκριμενο λογο πριν λιγο), δεν πιστευω πως μπορει να 'ξεφυγει' απο καπου
 

Συνημμένα

  • P4 (768 x 1024).webp
    P4 (768 x 1024).webp
    30,6 KB · Προβολές: 119
  • P5 (753 x 604).webp
    P5 (753 x 604).webp
    26,5 KB · Προβολές: 115
  • P6 (645 x 936).webp
    P6 (645 x 936).webp
    30,5 KB · Προβολές: 117
Ισως να φταιει το μεγεθος του Ανεστη, παντως δεν καταφερα να του το φορεσω με αλλο τροπο... Δες αυτες τις φωτογραφιες (του τις εβγαλα για τον συγκεκριμενο λογο πριν λιγο), δεν πιστευω πως μπορει να 'ξεφυγει' απο καπου

Σιγουρα δεν μπορει να ξεφυγει απο πουθενα! Δεν εννοουσα το Μαριο οτι μπορει να ξεφυγει αλλα γενικα ενα πουλακι με μεγαλυτερη δυναμη ισως να ξεγλιστρουσε. Δεν ξερω διοτι δεν το εχω βαλει ποτε ετσι στο Φοιβο για να δω πως θα παει. Ουτως η αλλως ο Φοιβος εχει πολυ καιρο να το φορεσει...
Παντως φαινεται οτι στο Μαριο λογω του μεγεθους του, μαλλον δεν μπορει να μπει αλλιως.

Υ. Γ αυτα τα μικρα ροζ ποδαρακια ειναι το κατι αλλο! :D
 
σισσυ, σωστα το φοραμε... Το λουρακι μας ειναι ιδιο μεγεθος με το δικο σας...

ο μαριος ειναι πολυ μικρος.. Οποτε καλα κανετε και το βαζετε πισω απο τα ποδια...

εμας μας ειναι καλο το μεγεθος...
 
σισσυ, σωστα το φοραμε... Το λουρακι μας ειναι ιδιο μεγεθος με το δικο σας...
ο μαριος ειναι πολυ μικρος.. Οποτε καλα κανετε και το βαζετε πισω απο τα ποδια...
Ναι Αγγελε! Τελικα αισθανομαι πως ειμαστε πολυ τυχεροι (λογω του μεγεθους του Μαριου) που μπορει με ασφαλεια να το φοραει και να χαιρεται τις βολτες του, εξω στη φυση!:Big Grin:
 
Aviator harness

νομίζω οτι φαινεται αρκετα καθαρά το harness πανω στο ΖΗΚΟ.
 

Συνημμένα

  • 21082009259.webp
    21082009259.webp
    64 KB · Προβολές: 107
:Big Grin:Μια χαρα φαινεται και του παει πολυ! Καλες και ασφαλεις πτησεις λοιπον!
 
... Παντως φαινεται οτι στο Μαριο λογω του μεγεθους του, μαλλον δεν μπορει να μπει αλλιως.
Κοιταξα παλι το μεγεθος του harness που αγορασα. Προκειται για το μικροτερο μεγεθος (TheAviatorParrotHarness - Petite) και το προτεινουν για κοκατιλ, σενεγαλης και κονουρες (ο Μαριος ειναι σαν ενα μικρο καναρινι). Του φορεσα το harness 'σωστα' αυτη την φορα και δειτε στην φωτογραφια ποσο μεγαλο του ειναι, δεν εφαρμοζει στο επανω μερος. Ευτυχως που βρεθηκε λυση και το φοραει με αλλο τροπο και με ασφαλεια.
 

Συνημμένα

  • P8232962.webp
    P8232962.webp
    32,9 KB · Προβολές: 115
Σισσυ να σ ρωτησω κατι... Επειδη στο site to 24parrot λεει οτι γ να το στειλει ελλαδα ειναι 17 λιρες επιπλεον... Ισχυει; Πηγα να τ παραγειλω και ελεγε οτι θα μ βγει 30 λιρες συν 17 για ελλαδα... Εσυ εδω τ πηρες η αγγλια γτ κτ ειπεσ γ την βοηθεια ενος φιλου σ απο εκει
 
... Εσυ εδω τ πηρες η αγγλια γτ κτ ειπεσ γ την βοηθεια ενος φιλου σ απο εκει

αυτα τα σκετα τ, γτ, κτ, γ τι ειναι συνθηματικα; Παρακαλω πολυ να γραφετε ολοκληρες λεξεις για να καταλαβαινουμε ολοι τι γραφεται στο φορουμ.
 
Σισσυ να σ ρωτησω κατι... Επειδη στο site to 24parrot λεει οτι γ να το στειλει ελλαδα ειναι 17 λιρες επιπλεον... Ισχυει; Πηγα να τ παραγειλω και ελεγε οτι θα μ βγει 30 λιρες συν 17 για ελλαδα... Εσυ εδω τ πηρες η αγγλια γτ κτ ειπεσ γ την βοηθεια ενος φιλου σ απο εκει

Σου απαντω, αν κ δεν ειμαι η Σισσυ:D, γιατι εχω κανει κ εγω παραγγελια απο κει, η αποστολη κοστιζει 5,99 λιρες για παραγγελια μεχρι 1 κιλο συμπεριλαμβανομενης κ της συσκευασιας!
Πλεον του 1 κιλου κ μεχρι 30 κιλα, αν θυμαμαι καλα, κοστιζει 17,99 λιρες!
Τα αναφερει ολα με λεπτομερειες στη σελιδα! 🙂
 
Κοιταξα παλι το μεγεθος του harness που αγορασα. Προκειται για το μικροτερο μεγεθος (TheAviatorParrotHarness - Petite) και το προτεινουν για κοκατιλ, σενεγαλης και κονουρες (ο Μαριος ειναι σαν ενα μικρο καναρινι). Του φορεσα το harness 'σωστα' αυτη την φορα και δειτε στην φωτογραφια ποσο μεγαλο του ειναι, δεν εφαρμοζει στο επανω μερος. Ευτυχως που βρεθηκε λυση και το φοραει με αλλο τροπο και με ασφαλεια.
Το petite εχω και εγω αλλα οχι το aviator, μου βρηκαν το απλο bird harness...
Δε μου εστειλαν και το dvd-μου το βρηκε μια φιλη απο αμερικη-αλλα απ'οτι βλεπω δεν ειναι κατι δυσκολο...
 
Σισσυ να σ ρωτησω κατι... Επειδη στο site to 24parrot λεει οτι γ να το στειλει ελλαδα ειναι 17 λιρες επιπλεον... Ισχυει; Πηγα να τ παραγειλω και ελεγε οτι θα μ βγει 30 λιρες συν 17 για ελλαδα... Εσυ εδω τ πηρες η αγγλια γτ κτ ειπεσ γ την βοηθεια ενος φιλου σ απο εκει
Οπως εχω ξαναγραψει, εχω κανει την αγορα του harness μεσω πιστωτικης καρτας, πανω απο ενα χρονο και πληρωσα (τοτε) οτι αναφερω στο ποστ #171 (ο φιλος, απλα μου υπεδειξε το site)
 
εγω σημερα θα παραγγειλω το aviator bird harness μηπως ξερεται σε ποσες μερες θα το παραλαβω;
 
απο το http://theparrotuniversity.com/content/aviator-bird-harness

(The Parrot University Aviator Harness ) ετσι γραφει ανα γραψεις στο google ''aviator bird harness '' σου δινει πολλες αλλα
εγω απο εκει θα το παραγγειλω! Μαλλον αυριο θα το παραγγειλω τελικα!
 
Να σου πω .. Αυτο απο οτι ειδα ειναι απο Αμερικη.
Τι μεταφορικα θα εχει;
Συνηθως το κοστος των μεταφορικων απο Αμερικη ειναι αρκετα μαγαλο.
Εγω το δικο μου το πηρα απο Parrot Cages, Toys, Food and more - Widest Range of Parrot Products και σε 3-4 ημερες ηταν εδω!
 
Back
Top