Φροντίδα Βρηκα σε καδο σκουπιδιων ενα κλουβι με καναρινι

Αυτά τα γκρι που βλέπω, είναι αποχρώσεις των φτερών ή κάποια εναπομείναντα σημάδια;
 
αυτο ηθελα να ρωτησω και γω. με προλαβες χρηστο. Για πες μας τι ειναι;
 
δυστηχώς είναι το σημάδι από ένα βαρύτατο τότε και περίεργο εγκαυμα. έχει επουλωθεί τώρα εντελώς μόνο σημάδι έμεινε. η τον έκαψαν πρίν τον πετάξουν η στον κάδο ηρθε σε επαφή με καυστικά υγρά.
 
καλά τα λές να γιάση το στόμα σου μέρες που είναι. Πραγματικά πολλές στιγμές τον κοιτάζω και απορώ γιατί όλο αυτό? τι μπορεί να έκανε μια βουκίτσα λίγων γραμμαρίων;
 
έλα ντε το χρυσό μου με τους ανώμαλους που κυκλοφορούν! Πάλι τυχερό στάθηκε, νασαι καλά κι εσύ κι αυτό
 
Αργησα αρκετα να γραψω κι εγω κατι και συγνωμη! Σου αξιζουν θερμα συγχαρητηρια για ολο αυτο που εκανες! Το σπιτι σου ειναι μια χαρουμενη φιλοζωικη και μπραβο στην πονοψυχια και αγαπη που δειχνεις για τα ζωακια! Χιλια μπραβο! Παντα να συνεχισεις ετσι και να προσφερεις την αγαπη σου σε καθε ζωακι! Καλη συνεχεια με το καναρινακι σου και ολα σου τα ζωακια! Φιλικα!
 
Αργησα αρκετα να γραψω κι εγω κατι και συγνωμη! Σου αξιζουν θερμα συγχαρητηρια για ολο αυτο που εκανες! Το σπιτι σου ειναι μια χαρουμενη φιλοζωικη και μπραβο στην πονοψυχια και αγαπη που δειχνεις για τα ζωακια! Χιλια μπραβο! Παντα να συνεχισεις ετσι και να προσφερεις την αγαπη σου σε καθε ζωακι! Καλη συνεχεια με το καναρινακι σου και ολα σου τα ζωακια! Φιλικα!
ευχαριστώ θερμά. το σπίτι μας είναι και παιδικός σταθμός με τρία μικρά και κιβωτός. Δεν κρατάμε όλα τα ζώα που βοηθάμε και όσα είναι εδώ είναι κατόπιν αυστηρής σκέψης επειδή δέν είχαν καμία ελπίδα υοθεσίας.όσο αφορά τον τυχερούλη το καναρινάκι σε τρείς μέρες αν είναι όλα καλά θα έχει μικρούλια και τα πάει φανταστικά μέχρι τώρα.
 
ευχαριστώ θερμά. το σπίτι μας είναι και παιδικός σταθμός με τρία μικρά και κιβωτός. Δεν κρατάμε όλα τα ζώα που βοηθάμε και όσα είναι εδώ είναι κατόπιν αυστηρής σκέψης επειδή δέν είχαν καμία ελπίδα υοθεσίας.όσο αφορά τον τυχερούλη το καναρινάκι σε τρείς μέρες αν είναι όλα καλά θα έχει μικρούλια και τα πάει φανταστικά μέχρι τώρα.
πρεπει να εχω χασει επεισοδια δεν ηξερα οτι το πουλακι το εχεις ζευγαρωσει μπραβο με το καλο να αποκτησει και παιδακια αυτο το πουλι πραγματικα παλεψε για τη ζωη του και εχει δικαιομα μιας ευτυχισμενης ζωης.
 
ναι του πήρα μια θυλυκιά κουκλάρα και κουκλάρα όμως! Θέλω να πραγματοπιοήση όλα αυτά που πέρασαν σαν όνειρο όταν ήταν μέσα στον κάδο πειστεύοντας ότι αυτό είναι το τέλος. είναι χαρούμενος και πάντα όταν ακούει τήν φωνή μου ακόμα και τώρα που όλη τήν ημέρα είναι στήν φωλιά μου απαντάει με το πιό όμορφο καλάειδισμα. Κάθε πρωί περιμένει τήν καλημέρα μου και δεν ενοχλείτε καθόλου που καθαρίζω το κλουβί τους κάθε μέρα. του έχω μεγάλη αδυναμία και από τα 8 καναρίνια που έχω και του το δείχνω συνεχώς στήν προσπάθεια να του πω ότι όπιος του φέρθηκε έτσι δεν ανήκε στο ανθρώπινο είδος.
 
και τον τροπο σκεψεις και τη συμπεριφορα σου την περημενα γιατι ετσι ειμαι και γω με παπαγαλακι που εχω βρει στο δρομο και το πρωλαβα λιγο π8ριν ψοφησει και να μαντεψω πως δεν το αλλαζεις με ολα τα πουλακια του κοσμου σωστα;
 
του έχω όντως μια περισσότερη αδυναμία από τα υπόλοιπα.όχι ότι ρίχνω τα υπόλοιπα από τροφή και περοιποίηση.
αρα μαντεψα σωστα πρως θεου δεν ενοουσα πως θα εριχνες τα υπολοιπα αλλα συνεσθηματικα νιωθεις κατι περησοτερο γιαυτο το πουλακι:)
 
Back
Top