Αναπαραγωγή Γέννησε το θυληκό τι να κάνω τώρα;

Κι αν δεν βρεις στο Δήλεσι, υπάρχουν στον Ωρωπό:
  1. Ενα ακριβώς απέναντι απο το super market Γαλαξίας.
  2. Ενα άλλο στο δεξί σου χέρι όπως ανεβαίνεις απο Ωρωπό για Μαλακάσα, θα το βρεις περίπου στα 5´ με το αυτοκίνητο, απο την στιγμή που θα βγεις απο τον Ωρωπό.
 
Θάνο πως είναι το θηλυκό σου; Έκανε κι άλλα αυγά; Όλα καλά; :)
 
Χθες ειχε τρια αυγα αλλα σημερα δεν εχει σηκωθει απο την φωλια οποτε δεν ξερω αν εχει αλλο.. ☹:) Και δεν θελω να ειμαι ολη μερα απο πανω γιατι δεν θελω να τα κουραζωω :D
 
  • Like
Αντιδράσεις: theodr
Και δεν θελω να ειμαι ολη μερα απο πανω γιατι δεν θελω να τα κουραζωω

Υπομονή και όλα θα πάνε μια χαρά. Τώρα είναι καιρός για διάβασμα για να είσαι έτοιμος μόλις βγουν τα μικρά.
 
Απλώς αγχώνομαι λίγο διότι το θηλυκό είναι όλη μέρα μέσα και δεν έχω δει το αρσενικό να την ταϊζει...
 
Προσπάθησε να κοιτάξεις αύριο πρωί πρωί μόλις ξυπνήσουν. Ίσως τότε και να δεις το θηλυκό να σηκώνεται ή το αρσενικο να την ταΐζει.
 
Οχι, κανένα, αρκεί να μην ειναι επιθετικό, να την αφήνει να φάει και να μην επιτίθεται στους νεοσσούς. Αλλά όλα αυτά που σου γράφω στην πιο πάνω φράση μου ειναι εξαιρετικά σπάνια.
Εσυ φαντάζομαι αυγό κι αυγοτροφη παρέχεις καθημερινά έτσι δεν ειναι;
 
Φυσικά.
Αυγό, αυγοτροφή, καθαρό νερό και συμπλήρωμα διατροφής.
Αυγο και αυγοτροφη καλό είναι να τα σταματήσεις και να τα ξεκινήσεις μια μέρα πριν σκάσουν μύτη οι νεοσσοι.
 
Το αρσενικο απλα αδιαφορει και δεν την ταιζει; Εχεις δει ζευγαρωματα φιλια κτλ πριν αρχισει το θηλυκο να κανει αυγα;
 
Εχει τυχει να την ταϊσει 1-2 φορες..
Ναι ζευγαρωματα και φιλια είχα δει παααρα πολλες φορες
 
Εχει τυχει να την ταϊσει 1-2 φορες..
Ναι ζευγαρωματα και φιλια είχα δει παααρα πολλες φορες
Δηλαδη απο οταν εκανε αυγο αρχισε να αδιαφορει; Μπορεις να μας βαλεις μια φωτογραφια του χωρου; Μηπως κατι τον ενοχλει και δεν πηγαινει στη φωλια;
 
Δεν γινεται να ανεβασω φωτογραφια καθως ειχα ενα ατυχημα με το κινητο μου και... Δυσκολο να το χρησιμοποιήσω...

Θα χρησιμοποιήσω του αδερφού μου.. Περιμέντε..

1.webp
 
Πολύ μικρό πάντως το κλουβί για ζευγαράκι, εύχομαι να πάνε όλα καλά.
Αλλάζεις τις πατηθρες με στρογγυλες, βγάζεις την κούνια και επίσης το παστελι που κρέμεται τι ακριβώς προσφέρει;
 
Back
Top