Παρουσιάζω Γαλοπούλες με θέμα αναπαραγωγής

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης User23658
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
User23658 είπε:
Παιδιά το θέμα μας είναι ότι η γαλοπούλα δεν θέλει τον γαλοπουλο. 😂
Εγώ σου προτείνω 2 πράγματα :
Είτε κάνεις υπομονή μέχρι να τον αποδεχθεί η γαλοπούλα είτε παίρνεις καινούργια μέλη. Ή μπορείς και να τα κάνεις και τα 2 παράλληλα.
 
Εγώ σου προτείνω 2 πράγματα :
Είτε κάνεις υπομονή μέχρι να τον αποδεχθεί η γαλοπούλα είτε παίρνεις καινούργια μέλη. Ή μπορείς και να τα κάνεις και τα 2 παράλληλα.
Αυτό θα κάνω. Βασικά θα βρω μια καινούρια και θα δω τι θα γίνει. Με τα πρώτα νέα σας ενημερώνω! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
 
Είχαμε παλιά στο χωριό μου 2 φορές γαλοπούλες. Την μια είχαμε ένα αρσενικό με 3 θηλυκά. Οι 2 δεν του κάθισαν ποτέ στα 2-3 χρόνια που τις κρατήσαμε. Είναι αρκετά ιδιότροπες κι επιλεκτικές. Τη δεύτερη φορά ήταν ένα ζευγάρι και η θηλυκιά καθόταν ακόμη και στις γάτες (που λέει ο λόγος). 😂

Για όσους δεν έχουν δει, καλό είναι να αναφέρουμε ότι οι γαλοπούλες έχουν χορό επίδειξης απο τον αρσενικό με ανοιχτή την ουρά σσαν βεντάλια και φουσκωμένο το σάρκωμα της μύτης του και στενό μαρκάρισμα μέχρι η θηλυκιά να γοητευτεί (ή να σιχαθεί 😛) την πολιορκία του και να καθίσει οικειοθελώς στο έδαφος αφήνοντάς τον να ζευγαρώσει μαζί της. Δεν είναι μπρουτάλ όπως τα κοκόρια που τις βουτάνε με το έτσι θέλω. 😆
 
😀 ωραία τα λες..λέω του άντρα μου θα την πιάσω πιάσε κ εσύ το άλλον κ θα τους βάλουμε με το ζόρι μήπως τελικά δοκιμάσει κ της αρέσει 😂 (φυσικά δε το κάναμε ) είναι μεγαλωμένος με γαλλικά κ πιάνο σε αντίθεση με τα κοκόρια!
 
😜Να σας ενημερώσω πως ο γαλος ακομη κυνηγάει την μανδαμ 😂 .. έρχεται και κοντά μου. Έλα αγόρι μου λέω για παρηγοριά. Κάνει κι ένα μπουφ. Κούκλος λεω είσαι ο πιο όμορφος τής Γης αστην αυτή που να ξέρει.
 
Μπορεί κάποιος να μου πει, τι υγρασία χρειάζεται κατά την εκκόλαψη και τι στην επώαση στα αυγά γαλοπούλας σε κλωσομηχανή; Είναι η ίδια με της κίτας;
 
Μπορεί κάποιος να μου πει, τι υγρασία χρειάζεται κατά την εκκόλαψη και τι στην επώαση στα αυγά γαλοπούλας σε κλωσομηχανή; Είναι η ίδια με της κίτας;
Θεωρώ πως είναι το ίδιο σε υγρασια κ θερμοκρασια απλά θέλουν Περισσότερες μέρες γύρω στις 28 με 30 αν δεν κάνω λάθος!
 
Back
Top