Αναπαραγωγή Γιατι δεν εχουν κανει ακομα αυγουλακια τα budgies μου ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μαρια να σου πω την αληθεια με αγχωσες τωρα..
Δεν το ήθελα, συγγνώμη.
Αυτό που σου είπα δεν σημαίνει πως ισχύει για κάποιο από τα δικά σου.
Χαλάρωσε και να χαίρεσαι τα πουλάκια που έχεις. Το πιθανότατο πως όλα είναι καλά και θα προχωρήσουν όταν νοιώσουν έτοιμα.
 
Δεν το ήθελα, συγγνώμη.
Αυτό που σου είπα δεν σημαίνει πως ισχύει για κάποιο από τα δικά σου.
Χαλάρωσε και να χαίρεσαι τα πουλάκια που έχεις. Το πιθανότατο πως όλα είναι καλά και θα προχωρήσουν όταν νοιώσουν έτοιμα.

Δεν πειραζειι!
Απλα δεν ειχα σκεφτει ποτε κατι τετοιο και σοκαριστηκα να πω την αληθεια λιγακι 😛
 
Ναι ομως αν εχουν ορμονικο προβλημα δεν θα ηταν εμφανες στο χαλινο;
 
Δες σ' αυτό το θέμα Διαχωρισμος φυλου στα παπαγαλακια budgie έχει κάποιες εικόνες ως παράδειγμα ανωμαλιών.

Ητανε αρκετα κατατοπιστηκο αυτο το θεμα που μου εδωσες να διαβασω Μαρια. Και να σου πω την αληθεια το δευτερο πραγμα που εκανα ητανε να συγκρινω τους χαλινους απο τα δικα μου παπαγαλακια και απο τις φωτογραφιες φαινεται οτι ειναι σε αναπαραγωγικη περιοδο.
Αλλα δεν καταλαβα οταν εχουν αρρωστησει, πως καταλαβαινουμε τι ακριβως εχουν; Και ποια αντιβιωση να παρουμε;
 
Αλλα δεν καταλαβα οταν εχουν αρρωστησει, πως καταλαβαινουμε τι ακριβως εχουν; Και ποια αντιβιωση να παρουμε;
Πολύ γενική ερώτηση. Κατ' αρχήν θέλει γιατρό και η αντιβίωση εξαρτάται από την διάγνωση. Αν είναι καθαρά ορμονικό ίσως δεν θεραπεύεται και δεν χρειάζεται αντιβίωση.
 
Πολύ γενική ερώτηση. Κατ' αρχήν θέλει γιατρό και η αντιβίωση εξαρτάται από την διάγνωση. Αν είναι καθαρά ορμονικό ίσως δεν θεραπεύεται και δεν χρειάζεται αντιβίωση.

Δηλαδη εμενα που κατα καιρους ερειχναν πουπουλα; θα μπορουσενα ειναι ορμονικο; και πως γινεται να μου ρειχνουν και τα 2?
Το παω αλλου το θεμα τωρα;
 
Bασιλη μην αγχωνεσε αυτο γινεται σε σπανιες περιπτωσεις. Εγω ετσι οπως τα βλεπω στην φοτο απο τον χαλινο ειναι σε περιοδο αναπαραγωγης και ειναι μια χαρα. Δεν νομιζω να εχουν ορμονικο προβλημακαι τα δικα μου ετσι ακριβως ειναι. Εσυ αυτο που πρεπει να κανεις ειναι υπομονη και καλη διατροφη
 
Bασιλη μην αγχωνεσε αυτο γινεται σε σπανιες περιπτωσεις. Εγω ετσι οπως τα βλεπω στην φοτο απο τον χαλινο ειναι σε περιοδο αναπαραγωγης και ειναι μια χαρα. Δεν νομιζω να εχουν ορμονικο προβλημακαι τα δικα μου ετσι ακριβως ειναι. Εσυ αυτο που πρεπει να κανεις ειναι υπομονη και καλη διατροφη

Απο φαγητο ειναι ολα σπεσιαλ...η υπομονη μου εχει γινει γαιδουρινη αλλα δεν βαριεσαι,ζωουλες ειναι.
 
Δν ξερω ακριβως παντος το αρσενικο ειναι πανω απο 2.
 
Εμενα και τα δυο ειναι ενα χρονων και ακομα περιμενω να δω μωρα ☹
 
Μαρια εμενα ξεκινησαν κανα 2-3 μερες να ρειχνουν πουπουλα παλι.. Δεν μπορω να καταλαβαω γιατι.. Τους εβγαλα την φωλια.. Τους εδωσα φρουτα και μια βιταμινη στο νερο.. Θα τους το δινω για μια εβδομαδα οσο λεει η θεραπεια.
 
Εσύ τα μετακίνησες πάλι πρόσφατα αν θυμάμαι καλά, γι αυτό ρίχνουν πούπουλα.
 
Εσύ τα μετακίνησες πάλι πρόσφατα αν θυμάμαι καλά, γι αυτό ρίχνουν πούπουλα.

Δεν τα μετακινησα καθολου Μαρια..σε ενα στανταρ σημειο τα εχω, παντα διπλα σε φωτεινο παραθυρο.
Ειναι αυτο που λεω.. Οτι μετα τα ζευγαρωματα ρειχνουν πουπουλα..
 
Back
Top